Kmotr (1972)

Vždy,když se mě někdo zeptá,který film je podle mě nejlepší,bez váhání odpovím-KMOTR!Jestli mě někdy nějaký film přesvědčil,že nejsou jen současné komerční trháky,ale i starší a mnohem dokonalejší snímky,tak je to právě tohle geniální dílo.V době kdy většina mých vrstevníků ulítavala na teenagerských komediích,jsem si oblíbil filmové gangsterky v čele s Kmotrem a především neopakovatelně ztvárněného dona Corleona.Mafiánských filmů jsem od té doby viděl hodně.Některé dobré jiné horší,ale žádný z nich není tak dokonalý,jako KMOTR!

Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965)

Nebylo to úplně nejhorší,mělo to pár silných momentů,na holky se taky dalo dívat,jen nevím, o čem to sakra bylo.

Temný válečník (2006)

Ta jedna hvězdička je za pár celkem slušných bitek,ale hlavně za Tonyho Todda,který je mezi těmi všemi rádoby tvrďáky ten jediní opravdovu drsný řízek.

Bird (1988)

Nikdy jsem jazz neposlouchal,ale po tomhle filmu o tom silně uvažuju!Jestli jsem někdy pochyboval,že Eastwood je lepší režisér než herec,tak teď už jsem si stoprocentně jistý.Ale i tak mu obojí jde skvěle!

Planeta opic (2001)

I mistr tesař se někdy utne!Ale v tak bohaté a nádherné filmografii jakou Burton má se i tenhle černý puntík schová.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Už si ani nedokážu představit,že bych trávil silvestra jinak než ve společnosti režisérských verzí téhle dokonalé trilogie!!!!

Matrix (1999)

Můj nejfilmovější den v životě?Zachraňte vojína Ryana na VHS a následně do kina na Matrix!A od té doby už bylo všechno jinak.

Total Recall (1990)

Na filmech jako je tenhle jsem vyrostl a nedám na něj dopustit!Připomíná mi to dobu,kdy pro mě arnoldovo filmy znamenaly víc než večerníček.Kuata jsem se sice trochu bál,ale vylézání očí z důlků a arnoldova přeměna z ženy to vyrovnávaly.Co dodat?Prostě klasika!!!

Iásón a argonauti (2000) (TV film) odpad!

Když jsem měl náběh na zápal plic,ležel jsem doma v horečkách a koukal na filmy,který mi pustila moje sestra.Bohužel měla v oblibě kanál Hallmark.V tý době jsem miloval řeckou mytologii a tak jsem se na film docela těšil.Jenže výsledek byl katastrofální.Už je to sice 10 let,ale pořád jsem nenašel odvahu si film pustit znovu a zkusit ho přehodnotit.Myslím,že by to ani nemělo cenu.