Prostřeno! (2010) (pořad)

Trochu o vaření, ale víc o lidské povaze a o tom jak se kdo umí či neumí chovat ve společnosti. Ty časté intriky a pomluvy nejsou jen kvůli té finanční výhře. Často mi připadá, že soutěžící se přihlásí kvůli možné kritice vaření či bydlení svých soupeřů, než aby předvedli kulinářské umění.

Město (2010)

Charlestown město pouze pro drsńáky. Kriminální thriller ve skvělém tempu. Po delší době mě zase zaujal nějaký akční film, který má od každého něco. I když je zápletka předvídatelná, opravdu se to dobře sleduje a vše tak nějak správně zapadá. Pro mě je to takový malý příbuzný velkofilmu Nelítostný souboj.

30 dní dlouhá noc (2007)

To lepší z upírských hororů. Odvážná čtveřice "pozůstalých" se vydává po stopách upírů a stávají se jejich lovci. Dobrá atmosféra, krvavé vyvažďóvání, sexuální vsuvka. Samozřejmě nemohou přežít všichni 4 hlavní hrdinové. Většině uživatelů nesedl ten konec, ale pro mě : proč ne ?

Donaldova továrna na smích (2005)

Zábavná podívaná nejen pro ty nejmenší. Dcera si zamilovala Donalda, tak máme nyní vše co se dalo sehnat. I v tomto výběru Donald zažívá všelijaká dobrodružství. Na moři přítel Goofy nechá vše do poslední chvíle na Donaldovi, 200 mravenců připraví Donalda o jeho svačinku ať se snaží sebevíc. Gorila co utekla ze ZOO připraví Donaldovi krušné chvilky a v masce gorily si udělají srandu z Donalda jeho nezbední synovci. Dale se prolétne v Donaldově letadle a Daisy nemůže probudit náměsíčného Donalda, aby se neublížil, tak s ním projde celé město. Čarodějka Hazel zase "vyléčí" Donalda z jeho lakoty na Halloween.Prostě opět spousta klasické zábavy která vznikla ve 40 a 50 letech minulého století. Stejně jako ve výběru "Donalda má každý rád", bych vynechal hrané vstupy ( tentokrát s dětskými vtípky ).

Cizinec (2010)

K hereckému koncertu Deppa i Jolii by to asi chtělo svižnější scénář. Když jsem viděl Salt, rozčiloval jsem se nad spoustou přehnaných akčních scén a tady to mám. Tady není skoro nic. Pobíhání v pyžamu po střeše. Kladně musím zhodnotit Howardovu hudbu. Kdo je Alexandr Pearce, začalo být tak od poloviny filmu jasné, ale film se tak krásně nesl na té pohodové "notě" a když u toho sledujete ty krásné Benátky, zapomenete i na to, že sledujete akční film.

Red (2010)

Lehce nadprůměrná akční komedie. Pobavil jsem se, viděl akční scény neohrožených hrdinů i romanticky zamilované agenty "drsňáky" Willise a Urbana. Malkovich byl výborný a jeho bydleníčko v zemi nemělo chybu. Willis jako akční hrdina působí stále přirozeně, věk mu na věrohodnosti k těmto rolím nic neubral.

Přísně tajné! (1984)

Dobrá parodie a když vezmeme v úvahu roku 1984, tak určitě nutno ocenit i vliv na pozdější snímky. Je to zase jeden z "průkopníků" dobré parodie na podobná témata. Nejvíc jsem se pobavil u té krávy v holinkách :-)

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Spicoli v podání Seana Penna a jeho profesor amerických dějin Hand byli pro mě tím nejlepším v americké teenagerské komedii. Jedná se o předchůdce dalších desítek komedií, které později vznikly na podobné téma, takže určitě film nadčasový. Je tu i víc toho sexu než-li v pozdějších komediích a vtipné to je určitě také.

Klikař Charlie (2007)

Určitě jedna z těch lepších amerických komedií, kde mají vtipné hlášky a scénky přednost před sentimentální romantikou. Povedný snímek, dobře jsem se bavil, ale i několikrát trpěl s Charlim ( třeba když musel vytrpět ten třistakilový kolos s bědary ). Jako pohodová komedie na jedno zkouknutí ? Určitě.

Donalda má každý rád (2004) (video kompilace)

Donald se v této minisérii nevyhne trablům s vosou, včelou, medvědem, veverkami a dalšími. Hlavně ten bodavý hmyz mu tu nadělal spoustu problémů. Ani přítel Pluto mu moc nepomohl při mytí oken. Synovci připraví Donaldovi nejlepší tanec s Daisy. Prostě mnoho legrace a vtipný Donald. Jen souhlasím s "blackrain", že hrané vstupy ze všech koutů světa od malých i velkých obdivovatelů Donalda nemusely v této sérii vůbec být.