Knězova manželka (1971)

Já milovník italské komedie a nejdu s hodnocením až nahoru. Snad proto že více než komedie je to opravdu romanticky laděný příběh o lásce kněze a atraktivní ženy. Ona jako bývalá zpěvačka se pohybuje v prostředí které je samozřejmě zcela odlišné od toho ve kterém se pohybuje katolický kněz. I v rodině to nemá se svou láskou Valérie lehké. Maminka to po prvním šoku z kterého ji dostal ocet zkousla, ale tatínek ten byl z jiného těsta. Jsou momenty kdy jsem se zasmál ( hlavně otec Valérie mě bavil, Sophie v dětské postýlce v nemocnici... ), ale celkově je to opravdu spíš smutné.

Vražda na večeři (1976)

Skvělá parodie u které se opravdu pobavíte. Má oblíbená Agatha tam má oba zástupce. Ta slečna Marplová by snad seděla, ale Poirot ten klidný puntíčkář jako nervák :-). Film graduje závěrem a samozřejmě množstvím těch správných řešení. Jak jinak při účasti té detektivní elity. Nejvíce mi seděl Sellers se svým adoptivním synem.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Letní romance z Barcelony. Jeden nadržený španěl, jedna pošahaná španělka, jedná svobodomyslná američanka a jedna rádoby poklidná američanka. Že z toho vzniknou vztahy téměř mezi všemi jsem opravdu nečekal. Tady už chyběl jen poměr Bardema s Messinou. Kouká se na to ale tak pohodově, vše je přirozené. Takový pěkný letní film.

Magion (1984) (pořad)

Příjemná odpoledne v 80 letech. Nevím proč, ale s tímto pořadem mám prostě nerozlučně spjatý seriál DĚTI Z KOUŘOVÉ HORY a úvodní znělka Magionu byla můj hit.

Rec 2 (2009)

Už jsem si chtěl připadat divně, ale zachránil mě svým komentářem Rob Roy. Dvojka se mi líbila víc než jednička. Tohle mě chytlo a bavilo až dokonce, který otevřel dveře třetímu dílu. Bylo to prostě jiné a hnulo se to pro mě lepším směrem. Mimochodem mi bylo hned divné, že to ta reportérka přežila.

Škoda, žes taková potvora (1954)

Mladý poctivý taxikář Paolo ( Marcello Mastroianni ) je málem okraden o svůj zánovní automobil dvojicí výrostků a krásnou Lindou ( Sophia Loren ). Už v té době byl na autě ale alarm :-). Linda se po té pouští do hromady lží a v těch pokračuje i o Paolovi směrem ke svémo otci ( Vittorio De Sica ). Ten jen zloděj specializující se na krádeže na nádražích. Paolo se neustále snaží dostat Lindu na policejní komisařství, ale když se mu to povede, tak Lindy otec jako výborný stratég udělá toho špatného vlastně z Paola. V celém snímku se střídá zamilovanost Paola s nenávistí, která přijde po každém Lindy podrazu.U snímku jsem se zasmál a celé to končí typicky italsky, kdy teprve po pár fackách padne Linda Paolovi do náručí. Když si Sophia Loren stále pobrukuje Bingo, Bango, Bongo je kouzelná.

Román pro muže (2010)

Mé hodnocení bude krátké. Pohodový snímek, který jsem se zájmem shlédl, občas se zasmál, pohlédl na rozkošnou Pauhofovou a ocenil Donutila, Vladyku, Hybnerovou a Budaře za zdařilé výkony.

Magická posedlost (1998)

Hodnocení dost nízká, ale mě se tento film celkem líbil. Je to příjemné čarování Nicol a Sandry a určitě jsem se nenudil. Všechny ženy z rodiny Owensových jsou nadány tajemnou mocí a hlavně obě tetičky jsou povedené. Bohužel všichni muži do nichž se některá z žen rodu Owensových zamilovala umírají. Sestry Gilly a Sally jsou navzájem propojené tak, že cítí co ta druhá potřebuje. Sally ( Sandra ) se bojí opravdového vztahu, aby její muž neumřel, takže si vymyslí imaginárního přítele s jedním modrým a druhým zeleným okem ( výborně umí házet palačinky do vzduchu). Tety se ale postarají o skutečného muže, který samozřejmě bohužel umírá. Gilly ( Nicol ) se zamiluje do tajemného bulhara, který se nakonec ukáže být surovec a násilník a obě sestry ho na dvakrát zabijí. Snímek má být pro pobavení, což splnil.

Rychle v balíku (1989)

Zdařilý námět, provedení už horší. Prachy se dají dělat všelijak. Asi první film se Sandrou Bullock který jsem viděl, takže hvězdička navíc z nostalgie.

Tajemství horské jeskyně (1975)

Čtu tady ty tři jediné komentáře a sám se divím, protože scéna která mi zůstala v hlavě je právě ta s nafouknutými konzervami a dále množství munice v jeskyni. Že jsem pak také zkoumal všechny konzervy ( hlavně na pionýráku ) už tedy pro mě není divné. Postihlo nás to většinu asi stejně. Temná jeskyně a uvěznění školáci to bylo v té době strašně akční v porovnání s Ženou za pultem.