Jumper (2008)

Asi to chytne nejvíce tu věkovou kategorii okolo 10 let. Další z hrdinů co si může díky svým nadpřirozeným silám dělat co chce. Sfinga slouží jako křesílko pro piknik, do banky si chodí jak do ledničky a podobně. Vlastní matka patří na "druhou" stranu a syna opustí ve filmu hned dvakrát, taky docela síla. Malinká role se tu našla i pro Kristen Stewart.

Krátký film o zabíjení (1987)

Snímek má pomalejší rozjezd a na závěr jsem čekal, že se dozvím něco o motivu který mladý vrah měl. Nedozvěděl, takže důvod byl asi opravdu jen ten, že se jednalo o magora, který byl ovlivněn smrtí své dvanáctileté sestry. Velice přirozené mi přišlo natočení závěrečné scény popravy. Asi takto jsem si to vždy představoval a filmy ukazující nám ty ledově klidné hrdiny kráčející na smrt by se mohly poučit. Tohle bylo opravdu o životě a smrti.

Krátký film o lásce (1988)

Jednoduchý snímek, ale zaujal mě. Zamilovat se do starší ženy v 19-ti letech je přirozené. Voayerství už je přístup horší. Tomek se zamiloval až přehnaně, ale dokázal probudit i nečekané city u promiskuitně žijící třicátnice. Grazyna Szapolowska ke koukání ale byla.

Občanský průkaz (2010)

Šabach i Jarchovský mi dokáží připomenout tu dobu opravdu reálně, jakobych se vrátil v čase. Ten nepovedený pokus o emigraci a následky pro celou rodinu jsou ohrané, ale bohužel strašně pravdivé. Na zabití byl příslušník v podání Václava Kopty včetně jeho syna. Když jsem sledoval schůzy ve sborovně, kde byla popotahována učitelka Lenka, bylo mi z toho blbě. Nikdo se nemohl divit, že žáci mohli být a často byli v této době rebelové. Oni ani rebelové nebyli, jen se snažili nenechat si diktovat nesmysly. Kdyź to srovnáme s dnešní dobou a např. snímkem Bastardi, tak jsme v 70 letech byli všichni hodné ovečky.

Benga v záloze (2010)

Občas se objeví moment kdy jsem se zasmál, ale popravdě jich moc není. Nejdřívě to vypadá až moc akčně a po té se to přenese do role, kdy to visí na "blbovi" Willu Ferrellovi. Jestliže ho chcete odzbrojit, vyndejte mu baterky z kalkulačky, na něj přesně sedí. Ještě že je tam ta Eva Mendes.

Děti z Kouřové hory (1979) (seriál)

Vzpomínky na 80 léta a Magion. Tento seriál jsem pravidelně sledoval a minulý rok se objevill na levném DVD. Znovu jsem to shlédl a pohled už je samozřejmě jiný, ale stále to má své kouzlo. Kadajča mstitel kmene.

Muž ve stínu (2010)

Herci na jedničku, Polanského provedení také, trochu ujetý je obsah. Že by se dalo na internetu zjistit kdo jak pracuje v CIA ? Že by se dalo potkat staříka na pláži který ví o mrtvém těle dost a nikdo to do té doby nezjistil ? Že by se na letišti dalo střílet na bývalého premiéra jak na pouti ? Provedení je ale dobré a snímek má dobré tempo, nenudil jsem se a příjemně to uteklo.

Triangle (2009)

Možná má snímek pár nejasností a v podstatě už po nalodění na parník začíná být vše jasné, přesto se mi to líbilo. Je to napínavé a čím film trvá déle, tím víc jsem si to užíval. Posun v čase a neustálé opakování toho stejného je zápletka která mě baví. Že tady Jess musela likvidovat sebe sama a nakonec vše prožívat stále znovu nebylo moc záviděníhodné.

REC (2007)

Konec filmu je opravdu psychárna k pohledání. Atmosféru ten film má a zombíci byli vždy zárukou úspěchu. Ale pomatené obyvatelstvo činžáku, které neustále něco mele ať jim policista říká co chce, občas vyšinutá reportérka a k tomu ruční kamera a roztřesený obraz mi lezli na nervy. Ona ta ruční kamera je asi "IN", ale já to nemusím.

Trhák (1980)

Taková herecká a pěvecká elita po hromadě by měla být zárukou úspěchu. Uhlíř, Vágner, Hádl i Skoumal připravili jednoduché a "vlezlé" písničky, což ale mělo úspěch neboť se dobře pamatují. Film jsem viděl několikrát, ale poprvé v 10-ti letech mi hned zůstalo v hlavě . "když dítě škrtne zápalkou co se nestane, oheň zaplane".. Film má skvělé dialogy a výborní herci je ještě vyšperkovali. Takový "kliďas" produkční Petr Čepek je přeci fantastický.