Mrkáček Čiko (1982)

Jak se dostat psychicky nahoru a zapojit se do kolektivu ostatních dětí je zhruba námět filmu. Klasický film pro děti. Režisérka Věra Plívová-Šimková ty dětské filmy uměla výborně. Tady je ještě pohodová hudba Petra Hapky a ten klasický "pionýrák".

Poslední skaut (1991)

Přesně ten Willis, jak ho mám nejradši. Ostrý chlapík se suchým humorem. Celý snímek obsahuje výborné hlášky a situace. Americký fotbal a korupce. Pochválit musím vynikající původní dabing.

Přijela k nám pouť (1973)

Víc než film, mě bavilo sledovat Vašuta, Bydžovskou, Vladyku, Čadu a další. Muzikál byl postaven na opravdových "odrhovačkách", které se hodí přesně ke kolotočům, jinde by to určitě neuspělo. Děj filmu jednoduchý, prostě pro děti. Ty to pobaví, dospělé už méně.

Svěrací kazajka (2005)

Mé oblíbené téma cestování časem. Zpočátku mě film moc nezaujal, ale postupem času mě čím dál více "táhnul" do děje. Od chvilky zavření Brodyho do uzavřeného boxu ( ti co trpí klaustrofobií tady museli hodně trpět s hlavním hrdinou ) se film slušně rozjel. Schopnost cestovat časem do minulosti ( zjištění, kdo je vrah v případě za který byl odsouzen ) i cestovat časem do budoucnosti ( pohled o 15 let dopředu ) se stalo pro Jacka ( Adrien Brody ) zdrojem nepříjemných informací, ale i příjemných chvilek po boku Jackie ( Keira Knightley ). Schopnost cestovat časem nepomohla Jackovi zachránit vlastní život, ale pomohla alespoň k záchraně života Jane ( matka Jackie ) a tím k lepšímu životnímu osudu samotné Jackie..

Štěstí být ženou (1956)

Tyhle komedie prostě miluji. Dívka z obyčejných poměrů se chce vydat na kariéru herečky či modelky za každou cenu a k tomu by se hodil bohatý ženich. To by ovšem nesměla narazit na fotografa, který jí slibuje pomoc v této kariéře a zamilovat se do něj. Téma je stejné v mnoha filmech co známe, ale ty 50 léta a italský přístup jsou nenapodobitelné. Tak co by ke karíéře třeba neloupala hrušky? A ten správný konec - řekni že mě miluješ, nebo ti rozbiju hlavu :-)

Sonáta pro zrzku (1980)

Ještě, že to dneska dávali na CS filmu, dobré připomenutí. Viděl jsem to několikrát, ale hodnotím až dnes. Problémy dětského kolektivu a řešení problémů se v 80 letech objevovaly v těchto filmech často. Petra volí dilema mezi hrou na klavír ( to je spíš mámy koníček ) a fotbalem, kde je výbornou brankářkou týmu 10-letých kluků ač jí už je 15. Do toho přichází i první láska. Jen ten Jiří Zahajský si nebyl nějak podobný, než mi došlo, že pouze dabuje pana Tomíčka.

Ďábel (2010)

V poslední době jsem moc dobrých hororů neviděl. Tenhle určitě patří mezi ty lepší. Malý prostor výtahu s pěti pasažéry, ďábel někde nablízku a problémy jsou zde. Dobře navozená atmosféra a také závěr je povedený.

Horší než smrt (2007)

Fantastická černá komedie. I tak smutný obřad jako je pohřeb se může stát dějištěm dobré zábavy. Stačí když se k pohřbu dostane vyděrač lilipután a ještě je to gay, máte prohozené valium s LSD a přijede strejda Alfie. Howardova posraná ruka včetně obličeje od strejdy Alfieho, zfetovaný Simon i všichni ostatní mě opravdu moc pobavili. Dialogy s nevlezlým humorem. Pohřeb hlavy rodiny se stal pohromou pro mnoho členů rodiny a pro každého z jiných důvodů.

Báječný Fantozzi (1986)

Trochu jinak postavený film. Fantozzi má smůlu už v ráji, kdy se jeho "Evou" stane Pina. Dále se s rodinkou představuje jako lovec doby kamené, neohrožený Ceasarův bojovník, v Jeruzalémě si nese svůj kříž, za doby křižáckých výprav se také moc neuplatní, ale zase získá Excalibur. Přes francouzkou revoluci a světové války se dostane až do současné Itálie. Cesta na fotbalový zápas se tam ale dá přirovnat k těm středověkým bitvám. Vše končí v budoucnosti v podezřelých oblecích.

Fantozzi (1975)

První setkání s panem účetním Ugem Fantozzim, jeho ženou Pinou, slečnou Silvániovou, účetním Filinim a dalšími. První nesmělé kroky vstřícnosti ke slečně Silvániové Fantozziho doslova a do písmena bolí. V tomto díle poznáme pana účetního dokonce jako fotbalistu, tenistu i lyžaře. Jestliže někomu během silvestrovských oslav zničí auto, kdo to asi bude ?