Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Jo, jo, kolego Červeňáku, akční béčko. Rodinně frustrovaný začátek, akce, autohonička, střílečka, chvilka oddechu. Děsná zrada, chvilka na rodinný rozhovor. Střílečka, akce, akce se střílečkou, poznání, že všichni Rusáci jsou zrádci. Akce s vrtulníkem. Rodinný konec. ALE! Pořád je to Brůce Vilíce, náš chlapec, a nedejte mu ty tři hvězdy, že... Viděla jsem horší filmy, koneckonců.

Jezinky a bezinky (1962) (TV film)

Ne tak slavná, ale přece příjemná adaptace.

Nádherné bytosti (2013)

Neviděla jsem ani vteřinu z Twilight případu, takže srovnávat nebudu, ale tohle se mi líbilo. Nejvíc asi vúdú dáma Amma a pochopitelně PAN Irons. Nádherná zahrada u sídla. Dobře vymyšlené, solidně zahrané. Tři a půl *.

Terapie láskou (2012)

Páni, to byl krásnej doják... ale vkusné to bylo a roztomilé taky, Jennifer mě naprosto dostala. Toho Oscara má právem. Taťka i mamka byli k sežrání a soused, co se sázel, taky. A což teprve scéna před zápasem, už se perou!

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Vzhledem k tomu, že jsem pamětnicí prvních čísel komiksu, jsem do kina šla z nostalgie. U nás v Čáslavi se hrálo potřetí a potřetí kino plné děcek s rodiči i bez nich a to je co říct, když je nás jindy v kině deset, myslíme si, jak je narváno :-). A jinak... Dětem je myslím neskrytá reklama šumafuk. Ani nepíply, leda že se zasmály nebo vypískly na patřičných místech. Být mi těch osm deset, reaguju stejně, takhle jsem reklamu zaregistrovala a mávla rukou. Film dostál své předloze, občas byl komiksovsky zkratkovitý, ale zpracovaný byl dobře a kvituju i vlastenecký tón, to bylo dobré. Lev byl trochu ňoumovitý dobrák, ale já kočky můžu na všechny způsoby, takže dobrý. Za svých vzdálených deset let dávám tři a půl *.

Hitchcock (2012)

Viz: kolega Kryšpín, kolega Petero. Přesné.

Nespoutaný Django (2012)

No páni, ty hektolitry krve tam fakt byly! Velice subjektivně - Jamie Foxxovi to neskutečně slušelo a Kerry Washington byla úchvatný vzorek krásné ženské. Slizký DiCaprio s leninskou vizáží dostal, co si zasloužil, ostatní lotři taky, včetně samotného režiséra (nějak nám ztloustl!), po kterém zůstala jen holínka v kráteru - jak klasické! Jediná vadička na kráse - ovšem jen podle mě - byla v tom, že od dýmajících trosek Candyhousu neodjel taky dr. Schulz... Ale jinak - veliká spokojenost. Mimochodem, první, co dcera pronesla, když jsme vyšly z kina, bylo: JÁ CHCI SOUNTRACK!

Mulholland Drive (2001)

Přesně, přátelé. "Twin Peaks" je oproti "Mulholland Dr."selanka plná nápověd a jasných momentů. Ale Lynch je Lynch, milovaný, přestože neuchopitelný. A nejen sovy nejsou, čím se zdají být...