Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Skvělé komentáře - Enšpígl, Segrestor, Tom Lachtan. Výborně řečeno, nemám co dodat, páni kolegové!

Tři srdce (2007) (TV film)

Co se všem sakra nelíbí? Moc dobrý pokus o pohádku to je a já naprosto souhlasím s kolegou Honajsem. Díky, kolego!

Otec Brown (2013) (seriál)

Tak nevím. Čekala jsem Chestertonova otce Browna, ne televizního, který má s knížkami společné jen názvy povídek. A ta zvláštní atmosféra tady taky není, ta boží i prostě lidská poetika... („Věřím v zázraky. Věřím v tygry, kteří žerou lidi, ale netvrdím, že jsou všude. Chci-li zázraky, vím, kde je mám hledat.“) Ale zas tak špatné to není, když si odmyslím, že je to jiné než originál.

Místo akce neměnit! (1979) (seriál)

Komu se to v r. 1980 ve věku dvaceti let nelíbilo, ať zvedne ruku... nikdo, výborně. Ať chce jak chce tendenční, charisma Voloďky Vysockého s mladými mlátilo o zem, to se nedá popřít!

Kak zakaljalas stal (1973) (TV film)

Svého času (v době vzniku...) se mi to dost líbilo, protože Pavka Korčagin měl tolik elánu... že mít ho současníci, vypadal by svět jinak. Ne v tom určitém ideologickém smyslu, ale v té vůli udělat svět lepším za cenu vlastních obětí. To nám dneska zatraceně chybí.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Kdybych neznala knižní předlohu, dala bych o hvězdičku víc. Ale tohle je jen jako kdybyste vzali kytici a zatřepali jí - a zbytek zfilmovali. Kostru příběhu. Nojo, není každý den posvícení...

Noe (2014)

Vizuálně úžasné, nemám co dodat. Herecky taky vynikající. Ale jinak... Noe je v tomhle podání trochu dost magor a Starý zákon se kroutí ve hřbetě... Prostě "na motivy". A ještě drobnost - po přistání archy bylo dost času na to, aby vyrostlo a uzrálo tolik hroznů, aby z nich vzniklo víno, které Noema dokázalo pěkně zdrbat - ale dvojčata za ten čas nevyrostla ani o chlup. Kapku nedotažené.

Zločiny v zahradách (2003) (seriál)

Nádherné zahrady, tomu není co vytýkat. Holky sympatické, zápletky neřeším, protože je pořád na co koukat.