Sejmi je všechny (2007)

Tři a půl*. Hlavně za to mimino, ve scéně, jak mu Owen ukazuje pistoli, za ty šklebíky, je k sežrání. Jinak mi z duše mluví kolega Cervenak.

Wanted (2008)

Nevědíc nic o předloze čekám klasický akčňák. Sleduju uvěřitelný film... uvěřitelný film... stále uvěřitelný film... a PIC HO a je to ryzí komiks! Tak proto se mi to zdálo místy tak zvláštní!!! :-) :-) :-) České reálie dostaly v soutěsce řádně na frak - ale ten vlak byl příšerný jako ve skutečnosti, jsem pravidelná cestující. Jinak jako živé. To Česko. (Ach jo.) Angelina nádherná, Freeman výtečný jako vždycky, McAvoy mile překvapil, je to slibný kluk. Za něj tři a půl *. Nejlepší scéna - výpověď v práci!!! Souhlasný komentář - kolega Gemini.------Později. Alternative opening by se použít dal, to je fakt. Jen jinak obsazený :-)... Šimůnek je naprosto nepoužitelný, je to běs, je to běs... (Jára Cimrman)

Sněhurka a lovec (2012)

Nevím, kam dřív skočit. Jak už je zde mnohokrát řečeno, vizuální stránce se nedá nic vytknout (snad jen ten DOKONALÝ LES, ten mi tam přišel jako pěst na oko, byl až moc přeslazený). A ten Pán prstenů nemusel být tak očividně vykrádaný! Charaktery, no, tam už je to horší. Jedna by se s královnou i ztotožnila, ale pak si to Ravenna po... tou krvežíznivostí a "přežít za každou cenu". Princ mi nesedl., sice Sněhurku miloval, nebo si to aspoň myslel, ale jinak... knedlík. Finn byl padouch jaksepatří, ten ano. Trpaslíci... - chvilkama jsem jich napočítala osm!!! - je to možné??? - nedosahovali těm skutečným k konkurenčního filmu ani po pás, abych tak řekla. Sněhurka - když už se modlila, proč se tedy před bitvou nepokřižovala? Holka to byla hezká, ale drobet zmatená. A nejlepší nakonec, ano, Lovec, bezcharakterní charakter, pěkný chlap a s mečem to taky uměl. A mimochodem, když už tedy Sněhurku oživil polibek z čisté lásky, číže polibek to nakonec byl???

Netvor z Černé laguny (1954)

Možná by mě to ještě víc chytlo jako film němý. Ale i tak líbilo. Nebudu nosit dříví do lesa, řekli to za mě Lima, Tsunami a Lavran. Přesné, kolegové.

Temné stíny (2012)

Mně se to líbilo. Sice musím odečíst věci jako ODKUD se vzala rodina r. 1972, když Barnabas jaksi děti ani sourozence neměl, ale to je fuk. Nádherný očekávatelný Burton. Čekala jsem, že příšerka se stane z Davida nebo - mimochodem úžasného - sluhy, Carolyn mě mile potěšila. Stejně tak jsem věděla, že "paní Burtonová" na konci otevře oči, to by jí Tim neudělal, nechat ji povlávat jen tak... Moc pěkná atmosféra. Úžasně škaredý Johnny. Fantasticky fantastická Michelle Pfeiffer. Škoda toho domu, ale jak tady některý kolega poznamenal, možná je zaděláno na 2. díl. Osobně bych se nebránila. Kolega Malarkey - naprostý souhlas.

Sněhurka (2012)

Mně se strašně líbili trpaslíci! Konečně byli někde skuteční, nikoliv digitální, a zmákli to chlapci na výbornou. Zbytek byl taky ke koukání, to zas jo. Vesnička, Sněhurka, krááálovna... i princ, který drobátko připomínal Ewana MacGregora, což nebylo na škodu. Ale trpaslíci byli naprosté hvězdy!

Miláček (2012)

Na film nepůjdu, protože jsem na "Patyzóna" alergická, ale podle obrázků je výprava nádherná a holky jsou překrásné a mojí milované Christině Ricci to neobyčejně sluší, sakra, to toho týpka nemohl hrát někdo, kdo nevypadá jako pako a UMÍ HRÁT??? Knížku jsem četla, takže vím, "wo co go", ale takhle to fakt nemusím.

Biutiful (2010)

Húúú, to bylo depresivní... Takhle ošklivou Barcelonu jsem ještě nikde neviděla. A to teď myslím "jen" ty slumy a byty. Příběh je příšerný sám o sobě a my si ani neumíme představit, jakou máme kliku, že žijeme tady v Česku relativně v teplíčku...

Lars a jeho vážná známost (2007)

Přiznám se, že jsem se dívala proto, abych přišla na kloub tomu, proč je Ryan Gosling každou chvíli na stránce nejnavštěvovanějších herců. Nepřišla jsem na to, ale film se mi líbil, měl milou atmosféru a kdo mě načisto dostal, byla doktorka Dagmar Patricie Clarksonové. Příjemná, moudrá a krásná. Tři a třičtvrtě *. No dobře, tak čtyři.