Zachraňte vojína Ryana (1998)

"You know what that song reminds me of? It reminds me of Mrs. Rachel Troubowitz and what she said to me the day I left for basic." "What, don't touch me?" Mohl to být dokonalý film. Zvěrstva války a bojové scény jsou opravdu působivé, divák si získá silné propojení s hlavními postavami, což pak vyvolává příliv emocí nad jejich osudy (scéna s nožem mě bude pronásledovat ještě hodně dlouho), obsazení je taky perfektní, kamera, výprava, hudba... dokonce i nad tou směšnou premisou záchranné mise, všudypřítomným hrdým americkým patosem a Hollywoodskými vychytávkami se v tomto případě dají přimhouřit oči, pokud ovšem člověk přeskočí patetický "Tell me I've led a good life." epilog, který by si sám o sobě zasloužil odpad. Ale fuck it. Stejně je to dobrý film.

Fargo (2014) (seriál)

1. série - "Highly irregular is the time I found a human foot in a toaster oven. This is just odd." Skvěle obsazená krimi s kvalitním příběhem, která dokáže napnout, rozčílit i znechutit, ale především rozesmát neustálým přílivem břitkého černého humoru. Billy Bob Thornton coby Lorne Malvo je jednoznačně nejlepší postava a když zrovna nezabíjí fyzicky svoje oběti tak aspoň slovně diváka. Na Martina Freemana je spoleh jako vždy a jeho Lestera Nygaarda byste s chutí strčili do řezačky na dřevo. Za vyzdvihnutí určitě stojí i výkon Allison Tolman a Colina Hankse v rolích příslušníků místní policie. Každopádně moje úplně největší sympatie překvapivě patří dvojici tichých zabijáků. Tak originální duo jako Mr. Numbers (Adam Goldberg) a Mr. Wrench (Russell Harvard) se hned tak nevidí a pro mě si kradli každou scénu. Minimálně se musíme všichni shodnout, že měli nejlepší znělku. A rozhodně si doporučuji najít překlad jejich konverzací, protože to je kapitola sama pro sebe ("For all we know he could have been fucking hoes on a boat when all of a sudden a sword fish jumped out of the water and landed on the back of his head stabbing him."). Potěšila taky dávka větších či menších odkazů na původní film. |||||| 2. série - "You make us sound like a prog-rock band. Ladies and gentlemen, introducing Mike Milligan and The Kitchen Brothers." Upřímně jsem nic nečekala, což se nakonec rozhodlo jako moudrý krok, jinak bych byla asi hodně zklamaná. Nemůžu říct, že by druhá řada byla vyloženě špatná, pochválit by se toho dalo opravdu hodně, třeba naprosto špičkový střih a soundtrack nebo postavy (i když tam výrazně chybí nějaká, která by vyvstávala z řady, prostě nějaký Lorne) a obsazení (především Nick Offerman si pro sebe krade každou scénu), ale v přímém porovnání to bylo prostě slabší a to tak, že o dost. |||||| 3. série už šla úplně mimo mě a nevím přesně čím to bylo. Herci byli sice skvělí, ale tím to tak asi končí, protože postavy byly nesympatické, v horším případě přímo nechutné, příběh byl mdlý a jeho odbočky zbytečné (například celý 3. díl), k tomu spousta dějových linek vyšuměla do ztracena a celkově jsem se u sledování dost nudila. Slabota.

Ansacu kjóšicu (2013)

Nápad je zajímavý, provedení ale bohužel nuda. Vtipy nefungují, postav je moc, takže pro sebe nemají dost prostoru a po pár dnech už kromě senseie nebudete vědět kdo je kdo, a celé to bylo takové o ničem. Nebudu to odsuzovat jakou úplnou ztrátu času, ale čekala jsem víc. 4/10

FrFr! Free! short movie (2013)

Tři pětiminutové oddychové jednohubky naší oblíbené teplé bandy jako výplň času při čekání na druhou řadu. 7,5/10

Angel Beats! Hell's Kitchen (2015)

Docela podprůměrná epizodka, která nebyla ani moc vtipná a upřímně ani nijak zapamatovatelná. Vhodné pokud si chcete připomenout původní seriál po dlouhých pěti letech od vydání. 4/10

Subete ga F ni naru: The Perfect Insider (2015) (seriál)

Tento kousek má potenciál být jak zajímavé psychologické mystery, tak strašně ukecaný vágní psycho-blábol, a je jen na Vás jaký pohled si zvolíte. Já se kloním k té druhé možnosti. Co můžu rozhodně pochválit je pěkná, realistická animace, soundtrack a originální opening s endingem. Ovšem daleko hůř jsou na tom nesympatické, nelogicky se chovající "superchytré" postavy a to úplně nejdůležitější, tedy příběh, který mi nějak těžce uniká. Lépe řečeno se mi ztrácí pod tou obrovskou kupou prázdných keců, protože pokaždé když už to vypadá, že už se konečně, KONEČNĚ začne něco dít se scéna vždycky hned zlomí a zase se jenom tlachá o ničem. Ve výsledku by se tak všechno dějově podstatné dalo shrnout do 3 minut. A to je dost špatné. 3/10