Můj soused Totoro (1988)

Veselé postavičky, kouzelný příběh, hezká animace i soundtrack. Bohužel jsem tento film viděla až jako odrostlejší jedinec a nemohl na mě tudíž udělat takový dojem jako kdybych byla ještě malá. Protože na rozdíl od takových klasik jako Spirited Away, Mononoke nebo Howla je tento kousek vyloženě primárně určen pro děti (což samozřejmě není špatně). 7/10

Kanodžo to kanodžo no neko (2000)

"Dareka... Dareka dareka... Dareka tasukete..." Nádherný, poetický, černobílý filmeček, který je zdánlivě o ničem, ale přitom v sobě skrývá působivý, emocionální příběh. Krásná hudba, pěkná animace. Na to jak Shinkaie nemám ráda, tak tenhle kousek se mi moc líbil. 9,5/10

Loveless (2005) (seriál)

Na jednu stranu docela přeplácaný, moc komplikovaný příběh s naprosto nepodstatnými, nepochopitelnými, zbytečnými boji. Na stranu druhou romantika, zajímavě se vyvíjející vztah obou hlavních představitelů a taková zvláštní, těžko popsatelná atmosféra. Nápad s kočičíma ušima se mi líbil, postavy se dělí napůl na sympatické (Soubi), napůl na zabití (Ritsuka, Yuiko), animace průměr, pěkný soundtrack, uřvaný opening, nádherný ending. 5/10

Sajonara zecubó sensei - 懺 (2009) (série)

Tak tak. Jak už psali ostatní, jakmile si člověk zvykne na celkovou šílenost vyprávění, ztrácí tento kousek na kráse a začne dost nudit svou repetitivností. Ale pořád se najdou dobré díly nebo aspoň scény, animace stále krásná, soundtrack pěkný, nový opening i endingy opět skvělé. 5/10

Sajonara zecubó sensei - 俗 (2008) (série)

Slabší odvar první řady. Kvalita jednotlivých dílů dost výrazně kolísá - některé jsou nápadité a vtipné, u některých jsem se fakt nudila. Tudíž jako celek pouhý průměr. Všechny staré dobré postavy + pár nových, animace pořád úžasně surrealistická, soundtrack stále pěkný, nové openingy i endingy super. 6/10

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Hřejivě milý, nápaditý a vtipný film pro celou rodinu, u kterého jsem se skvěle bavila. Úžasné postavičky (Bitzer vede), pěkná plastelínová animace, super soundtrack (hlavně úvodní píseň). Ze seriálu jsem viděla jenom pár dílů, ale teď mám chuť to napravit.

xxxHOLiC - Kei (2008) (série)

Oproti první sérii přišlo pár změn. Jednak je druhá řada kratší, takže nestihne začít nudit, jednak nabízí mnohem provázanější příběh a atmosféra ještě víc zhoustla. Také přibyla nová, dost zajímavá a sympatická postava Kohane. A v neposlední řadě dojde i na nějaká ta vysvětlení otázek a tajemství, které se za celou dobu stihly nahromadit. Animace kvalitnější, soundtrack pořád úžasný, opening i ending pěkné. Ve výsledku o ždibec lepší než předchůdce. 9/10

Higuraši no naku koro ni: Rei (2009)

První a poslední díl jsou pouhé odpadní fillery, které doporučuji rovnou přeskočit. Druhý až čtvrtý díl má překvapivě rozumnější děj, ale ve výsledku je to stejně jen zbytečný dovětek k druhé řadě aka nastavovaná kaše. Animace je ještě roztomilejší než předtím, pěkný opening a ending. 4/10

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Jeden z nejlepších a nejgeniálnějších animovaných seriálů pro děti, který jsem jako malá naprosto milovala. Dobrodružství, napětí, skvělé postavy, pěkná animace, hudba, intro, ending. Prostě srdcovka.

Gekidžóban xxxHOLiC: Manacu no joru no jume (2005)

Mé první setkání s Holicem, které mě nabudilo se o tuto sérii zajímat dál. Především si mě získala jedinečná magická atmosféra, surrealistická animace, skvělý soundtrack a zajímavé, sympatické postavy. Kámen úrazu může být pro někoho samotný příběh, který je trochu pomalejší, neboť hodně prostoru je věnováno jen prozkoumávání onoho tajemného strašidelného domu, kde se děj odehrává. Ale třeba mě osobně to vůbec nevadilo a naopak jsem se ráda kochala všemi zvláštními místnostmi a zákoutími. 9/10