Hetalia - Axis Powers (2009) (série)

Originální a vtipné pojetí historie. Některé epizody jsou geniální, některé bohužel slabší, ale díky krátké délce se nestihnete začít nudit. Škoda, že tam nedali i Česko. A pozor: infantilní ending je těžce návykový! Už jenom za samotný nápad a zpracování 7/10

Širokuma Café (2012) (seriál)

Vezměte momentálně nejlepší a nejobsazovanější pánské seiyuu a nechte je nadabovat zvířátka v roztomilém, vtipném a hlavně originálním seriálu. Velice příjemná, osvěžující, odpočinková záležitost, která ani s (překvapivě dlouhou) délkou neztrácí na kvalitě. Velký palec nahoru. 9/10

Inu x Boku SS (2012) (seriál)

Krásný příklad toho proč by se fanservice nemělo kombinovat - mužskou část publika bude otravovat hlavní "princ" a homosexuální narážky, ženskou zase neustálé vzájemné osahávání slečen a pedofilní záběry na hlavní hrdinku. Příběhu samotného moc není, animace i soundtrack jsou pěkné, místy to dokáže být i docela vtipné. Ale jako celek slabota. 4,5/10

Sekaiiči hacukoi - Season 1 (2011) (série)

Velmi slabý odvar svého předchůdce. Postavy jsou mnohem nesympatičtější, příběh prakticky ten samý, jen zasazený v jiném prostředí, jedno klišé za druhým, ani opening s endingem se mi nelíbili. Prostě zklamání. 4,5/10

Ghost in the Shell (1995)

Meh. Asi jsem čekala příliš moc, protože po shlédnutí jsem byla upřímně velice zklamaná. Nemůžu upřít originalitu, ale ta se týká spíš světa, protože příběhu zas až tak moc není ... pokud tedy čekáte víc než neustále nahou (proč?!) hlavní hrdinku (jo vlastně, kamufláš!) bojující proti dalšímu nahému ženskému hrudníku, chrlící rádoby psychologické, existenciální žvásty, které víc než k zamyšlení vedou k spánku. Téma je zajímavé, ale určitě se dalo zpracovat lépe. Prostě nuda. Neskutečná nuda. 5/10

Ronja, dcera loupežníka (2014) (seriál)

Tenhle kousek je očividně určený pro děti, ale věřím, že se může líbit i dospělým. První dvojdíl je opravdu moc pěkný a pohádkový. Veliteli party loupežníků se narodí dcerka a všichni členové družiny se nad ní rozplývají a starají se o ni. V dalším díle stačí malá Ronja rychle vyrůst a sama se vydává do lesa vstříc novým dobrodružstvím. Ve výsledku to znamená, že většina epizod je věnována pohledům na krajinu a přírodu a na to, jak v nich hlavní hrdinka dovádí za zvuku svého zvonivého smíchu. 6 epizod stačilo. 6/10

Gugure! Kokkuri-san (2014) (seriál)

Originální, vtipná, zábavná a místy dost šílená oddechovka se sympatickými postavami a absurdním humorem. Plus pěkná animace, chytlavý opening a hezký ending. Ze začátku jsem se bála, aby to nebyla jenom další prachobyčejná reverse-harémovka, ale to se naštěstí nestalo. 7,5/10

Kami-sama no memočó: It's the Only NEET Thing to Do. (2011) (seriál)

Viděno v rámci Anime-Planet Secret Santa 2014. Člověk, který mi tenhle skvost doporučil, je buď troll nebo nemá vkus. Sama od sebe bych se na to opravdu nepodívala. Ale brala jsem to jako challenge. Příběh najdete prakticky jenom na začátku prvního (nepochopitelně) extra dlouhého dílu. Mám moc ráda detektivky, ale tady jsem se detektivování moc nedočkala. Případy většinou sice ze začátku vypadají zajímavě, ale jejich řešení bývá těžkým zklamáním, neboť víc než na samotné vyšetřování se zde klade důraz na jednoduché interakce a rozhovory mezi postavami a (samozřejmě na co jiného než) na fanservice. V každém díle se slečny musí navzájem osahávat, koupat se spolu nebo je aspoň jedna z nich polonahá. Mimochodem hned první taková scéna se objevila ani ne 3 minuty od začátku. Animace je klasické moe - všechny postavy vypadají jak přes kopírák a hlavně musí být co nejroztomilejší. Opening i ending se relativně povedli, ale soundtrack je naprosto nevýrazný a ani si ho nevšimnete. Největší kámen úrazu jsou postavy, převším Narumi a Alice, tedy postavy hlavní. Narumi nemá naprosto, ale naprosto žádný charakter, jako kdybyste náhodně vytáhli někoho z pozadí a dali mu hlavní roli. Možná, že to byl záměr, aby vedle něj Alice vypadala zajímavěji a inteligentněji. Alice samotná je sice kawaii, ale prakticky všechno co dělá je, že pořád jenom mluví o tom, jak je lepší než všichni ostatní, a o tom, že je detektiv (kdyby to náhodou někdo zapomněl), brečí a poroučí všem kolem sebe. Takhle si teda detektiva nepředstavuji. Challenge completed. Už nikdy víc. 2/10

Ao Haru Ride (2014) (seriál)

Vezměte co nejvíc nesympatického hrdinu a dejte mu smutnou minulost, abyste ospravedlnili jeho nesnesitelné chování, přihoďte vypatlanou hlavní hrdinku, která se bude snažit změnit jeho život k lepšímu a přitom z ní bude pořád větší a větší stalker, dovršte to nevýraznými vedlejšími postavami, každé dejte jen jednu charakterovou vlastnost, a máte romantický hit roku. Klišé střídá klišé. Ani špetka originality. Příběh prakticky není. 12 dílů jsem ještě nějak přežila, ale kdyby to bylo delší, tak je to jasný drop. 3,5/10

Space☆Dandy - Season 2 (2014) (série)

Bohužel, druhá série se první nehrabe ani po kotníky. I když třeba takovou 8. epizodu považuji za nejlepší z obou řad (dokázala bych si ji představit i jako samostatný seriál) a najde se i pár dalších dobrých dílů nebo aspoň scén, nemůžou vyvážit podíl epizod vyloženě nudných. Co naplat. Animace je pořád skvělá, postavy pořád mile idiotské, ani opening s endingem mě za tu dobu nestihli omrzet. Ale už to prostě není ono. 5/10