Orenči no furo džidžó (2014) (seriál)

Taková krátká, dobře dívatelná, roztomilá blbůstka, která místy dokáže být i docela vtipná. 5/10

Elfen Lied (2004) (seriál)

Skvělá první půlka prvního dílu, potom nuda, nuda, nuda a konec je zase dobrý. Hodně necenzurovaného násilí a krve, hodně nahoty, hodně naprosto příšerných postav v čele s otravnou Nyu, která by zasloužila odpravit tím nejhorším možným způsobem, málo Lucy, která, ač hlavní postava, je hodně v pozadí. Povedený soundtrack, hlavně opening je perfektní. Bohužel anime končí tam, kde manga se teprve rozjíždí. 6/10

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Rychle ubíhající hodina a půl plná zábavy, humoru, hlášek a akce která je rozhodně daleko lepší a nápaditější než všechny předchozí Madagaskary dohromady. Skipper, Kowalski, Rico a Private jsou stále roztomilí, stále vtipní a stále září v každé své scéně, což se bohužel nedá říct o nudném hlavním záporákovi a členech skupiny North Wind, kteří jsou spíš do počtu a zaujmou leda svými dabéry ("pengwing"). Příběhu tady moc nenajdete - jedná se spíš o takový slepenec scén, ale tento styl tučňákům prostě sedí a dokáže spolehlivě zabavit. Především akční sekvence (Benátky, skok z letadla) jsou dokonalé. Pokud nebudete čekat víc než vyloženě oddechovou zábavu, určitě si film užijete.

Free! - Eternal Summer (2014) (série)

Hodně rozporuplné. Zatímco první série byla vyloženě letní oddechovka, která si na na nic víc nehrála, série druhá moc tlačí na pilu emocionální stránky, která ne vždycky funguje. Jednotlivé zápletky postav se dají prakticky rozdělit do tří kategorií: 1) fungující problémy a traumata (Haru, Sosuke), 2) hledání sama sebe a vývoj charakteru (Makoto), 3) zbytečné výplně času (Nagisa, Rei). Aspoň Rin už není osina v zadku, ale mohl dostat trochu víc prostoru. No a úplně nejlepší byly ty momenty, kdy díly končí dramatickými/dojemnými nebo rovnou tragickými scénami a hned potom se ozve veselé "HEEEY FUTURE FISH!". Mimochodem opening i ending jsou překvapivě snad ještě lepší než u první série. No a jinak samozřejmě zase spousta plavání, přátelství a fanservice. A já mám pro ty kluky prostě slabost. 7/10

Šiki (2010) (seriál)

Psychologický horor, zaměřující se především na davovou mentalitu. Nic míň, nic víc. Žádné levné lekačky tady nenajdete, ale zato opravdu hutnou, stupňující se atmosféru, doplněnou dokonalým soundtrackem. Nenechte se odradit velkým počtem postav, postupně se v nich začnete orientovat, neboť každá je propracovaná, každá má své sny a obavy, každá chce přežít. Animace je netradiční, tím pádem i originální. Za mě obrovský palec nahoru. 9/10 a doporučuji i oba speciály

Ókami šódžo to kuro ódži (2014) (seriál)

Takové typické shoujo, které neurazí ani nenadchne. Neoriginální příběh plný klišé - tedy krásný, zakomplexovaný princ, který potřebuje, aby ho vypatlaná hlavní hrdinka změnila k lepšímu. Postavy (jak už bývá u tohoto žánru zvykem) jsou vesměs na hranici sympatičnosti, animace je docela pěkná, chytlavý opening i ending. Není to žádný zázrak, ale rozhodně lepší než Ao Haru Ride z předchozí sezóny. 5/10

Death Billiards (2013)

Skvělá animace a atmosféra, povedená pointa, otevřený konec dávající prostor pro vlastní interpretaci. Příjemné překvapení. 7/10

Redline (2009)

Mám podobnou historku jako SonGokussj, jenom u mě to bylo pozdě večer, když jsem se chystala na kutě, s tím, že si pustím jenom začátek, a místo toho jsem zůstala až pozdě do noci přilepená k obrazovce, protože nešlo se odtrhnout. Zběsilá jízda od začátku do konce, skvělé postavy a jejich design, dechberoucí animace, epický soundtrack, adrenalin, zábava, emoce! Definice dokonalosti. 10/10

Fullmetal Alchemist (2003) (seriál)

Nemůžu říct, že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale nic světoborného to nebylo. Ano, najdou se zajímavé i vtipné momenty, má to hlavu a patu, ale většina epizod je natahovaných a nudných a posledních zhruba 10 dílů je úplný výsměch. To jsem si až říkala, jestli to tvůrci opravdu myslí vážně. Aspoň postavy jsou propracované, animace pěkná, i soundtrack se dobře poslouchá. Ale na to, že je tohle anime vychvalováno až do nebes, jsem čekala víc. Snad bude Brotherhood lepší. 7/10 (normálně bych dala 4*, ale vzhledem ke zdejšímu hodnocení jdu níž)

Šingeki no kjodžin OAD (2013)

První díl je (stejně jako celý seriál) skvělý a zase se o světě SNK dovídáme něco nového. Význam druhého pochopí ti, kteří čtou mangu, ale jinak je to takový oddechový, až parodizující díl. Epizoda třetí naráží na to, co se v manze děje právě teď, takže je vlastně takovým lehkým preview k následující sérii. 7/10