Tokio ghoul - √A (2015) (série)

Po 3. díle - prázdno - žádný příběh, žádná atmosféra, postavy pořád nezajímavé a ploché jak prkno, dokonce i opening je odbytý. Nechápu vysoké hodnocení ostatních uživatelů. Pochopila bych jednoho, dva skalní fanoušky. Pochopila (odsuzovala, ale pochopila) bych to kdyby tam bylo aspoň fanservice nebo něco. Ale takhle? Proč? Za co? Davová psychóza? Jasný drop. 2/10

O dívce, která proskočila časem (2006)

"Time waits for no one." Zábavný a zároveň smutný romantický příběh o cestování v čase se sympatickými postavami v čele s hlavní hrdinkou, krásným soundtrackem a pěknou animací, který zdařile dokazuje, že každé sebemenší rozhodnutí, každá nevinná drobná změna v minulosti dokáže vyvolat lavinu. Velmi příjemné překvapení. 10/10

Sucker Punch (2011)

"You don't want to be judged? You won't be. You don't think you're strong enough? You are. You're afraid. Don't be. You have all the weapons you need. Now fight." Tomuto filmu jsem se opravdu hodně, hodně dlouho vyhýbala s tím, že jde jenom o pánskou nerd-fantasy s roztomilými polonahými slečnami. Ale ono tak překvapivě není. Pod tou akční nakládačkou s fantastickým soundtrackem se skrývá něco víc - paralelní světy, psychologie postav, boj o svobodu v krutém světě plném násilí... A i když jsou hlavní slečny opravdu hodně sexualizované, není to tam jen na parádu. S každým dalším shlédnutím lepší a lepší.

Glee (2009) (seriál)

1. série je skvělá - originální, vtipná a osvěžující, se spoustou zajímavých, postav. Zápletky jsou typické teenage drama, ale překvapivě dokáží zabavit. 2. série je úplně jiná a zdaleka se nebere tak vážně, ale hlavně se na scéně objevuje Blaine. 3. série a její přehnané zápletky už prakticky nefungují vůbec (kromě Santany) a hodně dílů je nudných, ale emocionální konec si aspoň trochu zvládl napravil reputaci. A přesně tam mělo celé Glee i skončit. 4. série je totiž naprostá hrůza a děs a z navazující 5. série jsem zvládla jen první tři epizody. Ale nevylučuju, že se k tomu ještě někdy vrátím.

Higuraši no naku koro ni - Kai (2007) (série)

Druhá série konečně přináší vysvětlení, opravu hustou atmosféru a skvělý příběh plný zvratů - prostě všechno co slibovala série první, ale ani trochu nenaplnila. 7,5/10

Tučňáci z Madagaskaru (2008) (seriál)

Některé díly jsou slabé, některé naopak geniální. Postavy samotných tučňáků se konečně rozehrály a každý už má i propracovanější povahu, za což vděčí především svým dabérům (největší pochvalu zaslouží Jeff Bennett za Kowalskiho), kteří se při práci očividně velmi dobře bavili. Taky jsem ráda, že Skipper už není jediný ve světle reflektorů, ale dává prostor i ostatním. No a pak jsou tady ještě místy vtipný, místy navíc King Julien, jediný "normální" Maurice, nezničitelný Mort a zástup postav nových. Humor je dost dětský (proč taky ne, když je to pro děti že?), ale stačí si na něj jen pár dílů zvyknout a sem tam se taky objeví i nějaký ten dospělejší vtip. Před spaním naprosto ideální. poznámka: udělejte si laskavost a NEDÍVEJTE SE NA TO S PŘÍŠERNÝM ČESKÝM DABING

Hózuki no reitecu - Season 1 (2014) (série)

Příjemná oddechovka se skvělými postavami, v čele se samotným sadistou Hoozukim, který mě svým neustálým ledovým klidem a nadhledem dostával do kolen ("I have no interest in committing adultery with married women, so I took upon myself to introduce her to someone who does."). Neznalec japonské mytologie asi všechny narážky nepochopí, ale není nutnost je znát a právě naopak se dozvíte spoustu nových věcí. Moc se mi líbila i animace, krásný soundtrack a skvělý opening s endingem. 8/10

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Největší zprznění knihy všech dob. Kde je Voldemortova minulost? Kam se poděla vůbec celá poslední čtvrtina děje? Boj v Bradavicích? Brumbálův pohřeb? Místo toho se vybraly radši samé pro příběh naprosto nepodstatné pasáže o dospívajících puberťácích (které na rozdíl od knihy ani nefungují), doplněné o famfrpálovou zápletku z Fénixova řádu. Zapálení Doupěte už byla jenom taková třešnička na dortu. A neodpustím ani naprosté předělání postavy Ginny. Slabé 4/10

Teorie velkého třesku (2007) (seriál) odpad!

Tohle, že je jeden z nejlepších momentálních seriálů nebo snad dokonce sitcomů? Tahle telenovela?! Nevidíte jeden díl a už se nechytnete, protože ten se dá dohromady s tím a ti dva se zase rozejdou a hlavně je tam milion hlavních postav. Ne, takhle si sitcom opravdu nepředstavuji. Ale dobře, seriál. Seriál založený na tom, že každá postava má svůj jeden vtip (některé dokonce dva, pozor), který se omílá pořád dokola v každém díle - Sheldon je asociál, Leonard průměrný nerd, Penny hloupá blondýna, Howard rádoby playboy, Raj neumí mluvit před ženami a později se jako jedna začne chovat, Amy je ženská verze Sheldona a Bernadette je maličká. Do toho nechte Sheldona říkat Bazinga za každým jakože vtipem, pořád a pořád a pořád dokola, a máte hit desetiletí (protože proč vymýšlet skutečné vtipy když vám stačí jen suše odříkávat názvy nerdovských kultů, fyzikální pojmy a sexistické poznámky). Jinak co se týče inteligence, originality a diváků, myslím, že to skvěle popsal uživatel Tom Riddle.

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

"If you look in the face of evil, evil's going to look right back at you." Bez diskuze nejlepší a nejzajímavější série AHS. Skvělé prostředí, skvělá atmosféra, skvělé postavy (hlavně Lana Banana a Dr. Thredson), skvělé obsazení, skvěle se proplétající dějové linky a skvělý závěr dokáží vyvážit i tu lehkou přeplácanost nadpřirozena.