Star Trek: Do temnoty (2013)

Nemůžu se zbavit pocitu, že se nám tu na čsfd podařilo druhý díl Star Treku trochu nadhodnotit. Když se to vezme kolem a kolem, jedná se o zcela obvyklý akční film s hlavním padouchem, do kterého naskládali co nejvíc fungujících filmových fíglů a tentokrát to dokonce i vyšlo. Jediné významné plus je vlastně to, že se jedná o dost oblíbenou sérii a fanoušci byli rádi, že nebyli zklamaní. No když už jsme u toho Star treku, mám pořád trochu pochyby o tom, jak vypadá kapitán Kirk... Na konec snad musím dodat, že ta strašná předvídatelnost, od chvíle ozáření mě dost zklamala.

Noc na Zemi (1991)

Tak trochu jsem čekala zábavnou show se zajímavým rozuzlením každé povídky jako bonus. L. A. tak nějak splnilo mé očekávání a nemohla jsem se dočkat pokračování. New York má pořád něco do sebe a je o něco lepší než povídka z Paříže (která je mimochodem hrozně nevýrazná a těžko zapamatovatelná). Za to Řím a Helsinky pro mě byli obrovským zklamáním, vtipné nebyly ani trochu a že bych po zhlédnutí (zejména Helsinek) měla o něco lepší náladu rozhodně nemůžu říct. Takže jednotlivé hodnocení L. A. 5*, New York 4*, Paříž 3* a Řím s Helsinkami po 2*. Cekově 65 %.

Navždy spolu (2012)

Film Navždy spolu pro mě byl opravdu velkým překvapením. Nedokážu vysvětlit proč, ale po většinu času mě ne úplně romantický příběh dost chytil. Určitá prvoplánovost je sice ve filmu dost patrná a několikrát jsem se musela zamyslet nad tím, jak to asi doopravdy bylo s tím párem, podle kterého byl snímek natočen. Každopádně pokud je nálada na nějakou tu romantiku, Navždy spolu určitě nezklame.

Elizabethtown (2005)

Sázka na osvědčené filmové postupy se ne vždy vyplatí. Dokonce ani v případě, kdy klasickou romantickou komedii zkombinujete s posmrtným road movie a hledáním sebe sama. Co se dá dělat, Elizabethtown je ne zrovna dobře fungující film a celkově vzato čistý průměr.

Město Zero (1989)

Nejprve jsem srovnání s Kafkovou tvorbou moc nevěřila, ale film samotný mi dokázal, že na tom opravdu něco je. Pro fanoušky tohoto typu umění mohu jedině doporučit. Každopádně otrlejší divák převážně mainstreamové tvorby může být také mile překvapen.

Diktátor (2012)

Diktátor na mě působí velice rozporuplně. Má skvělý námět, který dává neuvěřitelně velký prostor ke spoustě opravdu podařených vtípků a situací. Ve výsledku se to skutečně naplňuje, objevuje se v něm hodně věcí, které mě rozesmály. Na druhou stranu také obsahuje velkou dávku fórků, které jsou jako na míru šité dětem právě dospívajícím do puberty a ty mě vážně zrovna nebraly.

Samec (2009)

Líbivý film, který se snaží nadnést morální dilema, které z hlediska morálky dilematem jednoduše není. Ale tak občas se nepovede všechno... Každopádně dívat se na to dalo, ale že by Samec přinášel hluboký zážitek v jakémkoliv směru (i co se porna týče), to se zrovna říct nedá. Celkově opravdu průměr.

Umělec (2011)

Popravdě mě snímek, kde se nemluví a tak nějak celkově má vyznít jako němý film, moc nelákal. No ale nakonec jsem se přeci jen odhodlala a bylo to zejména kvůli vlně pozitivní kritiky, kterou je The Artist obklopen. A dobře jsem udělala, k mému velkému překvapení se na to opravdu dalo dívat a co víc, bylo to zábavné (ve skrytu duše jsem totiž koketovala s myšlenkou, že to pořád může být filmovými "odborníky" uměle zidealizovaný snímek, který o něco méně zběhlé duše prostě tolik neosloví). Takže z celkového pohledu není čeho se bát a film určitě doporučuji ke zhlédnutí, zvlášť pokud je nálada na nějaký ten odlehčenější a lehce komediální počin.

Muži v černém 3 (2012)

I když jsem čekala spíše sestupnou tendenci tak musím říct, že opak je pravdou. Muži v černém 3 přinášejí vydařenou kombinaci akce, humoru a napětí. Nikdy jsem nebyla jejich velký fanda, ale tehle díl má opravdu něco do sebe.

Imaginaerum (2012)

Snad první počin od Nightwish, který mi nepřipadá tím jejich megalomanským způsobem přehnaný. Film rozhodně funguje správně a má osobitou a netradiční atmosféru. Děj je samostatný spíše dokreslený hudbou, ne naopak jak by se dalo čekat.