Muž z Ria (1964)

Naivní zápletka, neoriginální záporák a zdlouhavý příběh, který je natažen na 112 minut... Zajímalo by mě, zdali by tento film měl i tak vysoké hodnocení, kdyby tam nehrál Jean-Paul Belmondo? Každopádně to je jediný, který stojí za zmínku, jinak ruce pryč od tohoto filmu... NUDA! 40%

Zvíře (1977)

Film režiséra Clauda Zidiho, který se chopil dosti zajímavého konceptu příběhu, pohled do zákulisí kaskaderů, spojeno s typickou nefalšovanou komedií... Do hlavní role zvolil, skvělého geniálního herce Jeana-Paul Belmonda (Velký šéf), který si zahrál dokonce dvojroli. Jeho snoubenku mu hrála jedna z nejkrásnějších žen planety a to sice Raquel Welch (Tři mušketýři, Čtyři mušketýři). Bohužel ostatní herci nejsou nějak výrazní a bohužel někdy film není ani tak vtipný... I přesto drží standart a dal jsem 5 hvězdiček. 85%

Velký šéf (1969)

Nejlepší francouzská komedie Jeana-Paul Belmondem... Neexistuje lepší komedie s ním! Celý film ovšem není postaven jenom na Belmondovi, ale o komediální kousky se mnohdy postaral hlavně Eli Wallach, David Niven a především skvělý herec Bourvil. Film doslova překypuje hláškami a vtipnými scénkami, u kterého se člověk baví. 100%

Postřižiny (1980)

Já nejsem bůhví jaký fanoušek české kinematografie, ale musím tento film ocenit... Jedním slovem se dá tento film shrnout a to sice: GENIALNÍ!!! Dokonale zpracované dílo Bohumila Hrabala a výtečná režie Jiřího Menzela způsobilo vznik tohoto klenotu. Na druhou stranu kromě předlohy a režie se musí vypíchnout herecké obsazení, které splňuje svou roli na sto procent. Nikdy jsem nemusel Jiřího Schmitzera, ale tady svou roli zvládl na jedničku, po jeho boku mu zdatně sekunduje Magda Vašáryová a Jaromír Hanzlík. V dalších rolích se nám představí například Rudolf Hrušinský, Petr Čepek či Rudolf Hrušinský ml. Nudíte se? Kupte si medvídka mývala. To vše, lechtivé scénky, hlášky, kterým je film napráskaný, to nejde hodnotit jinak než pěti hvězdičkami a 95%

Pozvánka pro pistolníka (1964)

Další western Yula Brynnera, který pro mě se stal příjemným překvapením. Příběh může se zdát velice jednoduchý, taky vlastně je. Má to své ale ovšem. Postupně stoupá napětí a pistolník Jules více stupňuje svou tyranii vůči prohnilému městečku. Nutno říct, že nikdo v tomto městečku nemá zameteno před vlastním prahem a i když městečko se tváří, že je na straně severu, tak pořád mají někteří omezený názory, že indiáni, Mexičani a všichni, kdo nejsou bílí, tak nejsou pro město dost dobrý. Režisér filmu Richard Wilson natočil kvalitní snímek, který se odehrává těsně po válce a ukazuje nám lidskou prohnilost snad ze všech stran. Obrovským plusem filmu je Yul Brynner, u kterého divák netuší do konce filmu, jak se zachová a o co mu vlastně jde. Do role Matta, rebela, obsadil George Segala, který ovšem podstatnou část ve filmu není moc vidět. Příkladem je, když obsadí znovu svou farmu, ale nikdo neví, jak se to stalo, protože to bylo jaksi opomenuto. Jeho bývalou přítelkyni Ruth ztvárnila kráska, která okouzlí i pistolníka Julese, herečka Janice Rule. A potěší vidět i Brada Dextera, který zde bohužel paběrkuje a je nevýrazný. Dal bych pět hvězdiček, ale jak už jsem zmínil, zásadně mi tam chybí scénka, obsazení farmy, dost podstatná a více rozvinout ještě film. Ale zaslouží si krásné čtyři hvězdičky, jelikož Brynner doslova ničí městečko a dokonale ztvárňuje znechuceného Julese nad městečkem. 75%

Dva klobouky (1974)

Gregory Peck a Desi Arnasz Jr. jako dva psanci, kteří se chtějí dostat do Mexika, ale je jim v patách neúnavný Jack Warden jako Sheriff Gifford. Film by nabízel unikátní příběh, kdyby byl lépe zpracovaný. Vlastně hlavní roli má zde spíše Arnasz Jr., než Peck, který je vlastně takový dosti nevýrazný. Do toho Warden a jeho rasistický pohled na svět diváka rozčiluje a je zde vlastně ten hlavní záporák. Bohužel obrovská škoda, že to není pojato jinak a to sice tak, že Peck by byl ten špatný... Bohužel film je na jedno shlédnutí a více ne 50%

Přepadení (1939) odpad!

Také známý jako Dostavník, ovšem zub času se na filmu hodně podepsal a ani takový kabrňák jako John Wayne nedokázal film zachránit nebo pozvednout... Navíc on sám je docela nevýrazný. Předně na 96 minut je film strašně vleklý a spousta nesmyslů se v něm objevuje... Chápu, že je to snímek z roku 1939, ale prostě neskutečně otravné patriotství se nese celým filmem a ve finále Dostavník zachrání z ničeho nic kavalérie? Vážně... Kdepak tenhle snímek je nadhodnocen, jelikož ani finální souboj není pořádně vidět. Odpad a nikdy více... Mimochodem v roce 1966 vznikl remake filmu a rozhodně je lepší než tato verze, více akce, napětí a hlavně herci jsou ve svých rolích přesvědčivý...

Muž, který zastřelil Liberty Valance (1962)

Já si snad nikdy nezvyknu na Jamese Stewarta jako na hereckou legendu ve westernech, topornějšího herce jsem snad ve westernech neviděl... Jediný co mu jde, je role kuřete jako tomu bylo v příšerném filmu Firecreek. Asi se mnou někteří nebudou souhlasit, ale nemohu si pomoct. Plusem tohoto filmu je zde John Wayne, který zde hraje takovým neurvalým způsobem burana, ale pořád je prostě lepší než Stewart. Dvě hodiny na takový film je moc dlouhý a navíc na to, že je to z roku 1961, tak se jedná o komornější záležitost, kdy film připomíná spíše divadelní představení, než film. 50%, ale tedy zachraňuje to John Wayne, ten kdyby tam nebyl, tak dám dvě hvězdy, jelikož Stewart je marný.

Malí kovbojové (1972)

Je další snímek Johna Wayna ze 70. let minulého století. Obecně vzato platí, že po roce 1970 se málo komu podaří natočit kvalitní snímek z divokého západu. Pár výjimek se najde a jsou to větší klasiky, než z klasických 50. či 60. let, co zažíval tento žánr největší slávu. Tenhle western se zajímavým námětem ovšem k nim nebude nikdy patřit. Protože vcelku se jedná o film, který nedává moc smysl. Nejprve se ohlídneme ale za hlavními protagonisty, jsou jimi John Wayne, Roscoe Lee Browne a Bruce Dern. První zmiňovaný má hlavní roli, ale celkově jeho výkon není ničím zvláštní... Co se tvůrcům povedlo je obsazení Roscoa, co by kuchař Jebediah přináší částečně do filmu nějaký vtip. Bruce je klasický záporák, který prostě si odehraje to svoje, ale není to žádný oslnivý výkon... Příběh filmu, ač se zdá, že je zajímavý, tak na druhou stranu není moc povedeně natočený, občas se zde najdou chyby a celkově střih je takový až amatérský... Co je ovšem nejvíce špatné na snímku konec, je to neskutečně naivní, že děti, kterým není ani třeba 15 nebo 18, že se naučí střílet a lupiče pobijí... Stejně tak tomu je, když se děti jako nový honáci vydávají na cestu, tak vidíte, jak se s nimi rodiče loučí... Úplně máte pocit, jako kdyby jeli někam na školu v přírodě nebo tábor... Zkrátka dávám jednu hvězdu za Roscoa, dal bych i jednu za Wayna, ale jeho výkon tady byl podprůměrný, 10%

Major Dundee (1965)

Film, který se svou stopáží příběhem, délkou a rozpočtem tváří jako velkofilm, ovšem není tomu tak. Film je neskutečně dlouhý a příběh filmu je neskutečně slabý. Chybí výraznější hudba, jelikož hudba Daniela Amfitheatrofa a Christophera Calienda je nudná, nevýrazná a nezáživná. Strašný. Teď k hlavnímu obsazení, jestliže chci, aby film fungoval, tak by měla fungovat určitá chemie mezi herci, tomu ovšem tady tak není. Charlton Heston v jednu chvíli je přesvědčivý, v další nevýrazný až mdlý. Richard Harris zase nepodává nějaký skvělý herecký výkon, ač se snaží, tak divákovi bude lézt na nervy od začátku až do konce... Mario Adorf totálně upozaděný, nevýrazný, skoro přehlížený... Ve filmu někdy v půlce, spíše na konci se objeví krásná Senta Berger (Teresa Santiago), která se sice snaží, dodává filmu určité kouzlo svými obdivuhodnými křivky, ale jinak objeví se na chvíli. Jediný z herců, kteří podává solidní výkon je R.G. Armstrong jako reverend Dahlstrom. Film je ale jinak velice špatný. 30%