Pomsta šprtů 3: Nová generace (1992) (TV film)

Tvůrci šprtů se měli držet tohoto mota: V nejlepším se má přestat. A v případě tohoto filmu a pokračování v podobě 4 filmu to platí stonásobně... Film je špatný a neutáhnou ho ani herci z původního prvního filmu. Mě jako fanouška prvního filmu a Ženatého se Závazky těší návrat Teda McGinleyho, ale nemohu se ubránit tomu, že tvůrci právě chtěli se přiživit na jeho slávě, ale svou roli Stana Gebla zvládá dobře. Asi bych řekl, že je to hlavní tahoun, protože co si budeme povídat Robert Carradine alias Louis působí těžkopádně a nezajímavě, stejně jako Julia Montgomery. Osobně tady u tohoto filmu budu trochu nadržovat, ale dávám nakonec tři hvězdy, protože film je oddychovka a vtipy (některé) zde taky fungují. 50%

Pomsta šprtů (1984)

Kvalitní komedie plná typického humoru spíše pro mladší generaci, o které se dá říci, že položila základ dalším komediím tohoto tipu či parodiím. Humor vychází i z trapnosti a někdy až přehnanosti, ale na filmu se dá ocenit, že se snaží (alespoň částečně) ukázat diskriminaci menšiny a to prostřednictvím šikanování vedené ze strany Aplha bety (sportovci) a zároveň nám sděluje, že člověk má být hrdý na to, jaký je a nemá se za to stydět. Hlavními protagonisti jsou dlouholetí kamarádi Louis (Robert Carradine) a Gilbert (Anthony Edwards), kteří se rozhodnou postavit se šikanováním ze strany atletů, vedené Stanem Gablem (Ted McGinley) a Ogrem (Donald Gibb)... Tyto protagonisté slušně táhnout film po celých 90 minut. Za další zmínku stojí, John Goodman a James Cromwell. Osobně nemám rád filmy z tohoto prostředí, ale nějak mi tento film přirostl k srdci. 80%.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Můj bože!!! Kde jenom začít?! Asi tím pozitivním, že Harrison Ford je zdraví a pokusil se natočit posledního (doufejme) Indiana Jonese a tím se tak s ním rozloučit... Bohužel film je neskutečně zdlouhavý, nudný a bohužel někdy i vykrádá nápady předchozích filmů Indiana Jonese, navíc proč skoro všechno mělo být přes počítač? Kam se poděla filmařská práce a punc Stevena Spielberga... Místo toho, dostane divák přeplněný film plný CGI efektů, ale ty bohužel neovlivní příběh, který je svým způsobem až stupidní a mnohdy nelogický.... Vtipné drsné hlášky střídá nuda v podobě 154 minut. K tomu všemu dostane toporné a protivné postavy Heleny, Masony (naprosto zbytečná postava pro film, která ho nijak vlastně nerozvíjí), či Teddyho... Je mi líto Johna Rhyse-Daviese, Karen Allen a vlastně i Antonia Banderase, protože tento film se prostě dle mého nepovedl a potvrdil mi jednu věc, Indiana Jones má jenom původní Spielbergovu trilogii a žádné další filmy už nejsou... Jednu hvězdu dávám za Harrisona Forda, 10% úspěšnosti a prosím nikdy více!

Ztracené království pirátů (2021) (seriál)

Tohle jsme potřebovali?! Jaký to bude? To jsou otázky, které jsem si kladl, než jsem začal sledovat tento dokumentární hraný seriál. A nebyl jsem zklamán, když opomenu, že je to část historie, která se vlastně netýká Čech a je spíše pro nadšence, tak se jedná o velice kvalitní snímek, který byl skvěle zahrán, pokud se to dá tak nazvat. Bohužel u některých epizod mi vadilo zbytečné přeskakování děje a kazilo to docela dojem... Každopádně další škoda je ta, že vzniklo jenom šest epizod, celý by se to dalo více rozvést... Nicméně jsem rád, že se neopomenuli i méně známé postavy v pirátské historii jako Sam Bellamy, Anny Bonny či Jack Rackham... Co bych si představil, že by se ukázaly třeba artefakty spojené s těmito piráty nebo podobné z této doby, nebo o zbraní, či tipů lodí... Každopádně celkové hodnocené všech epizod je na 5 hvězd a 80%.

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Asi jeden z nejlepších filmů s Louis de Funès, který je hvězdně obsazen a zdatně mu sekundují komik Coluche, Julien Guiomar či krásná Švédka Ann Zacharias. Film má klasické gagy a scénky, které upoutají a pobaví. Oblíbená scénka: Duchemin a jeho převleky, rozhovory s řidičem či Margareto, proboha bacha na můj lustr. Právem má tento film tak vysoké hodnocení a rozhodně i já mu dávám pět hvězdiček a celkově ho hodnotím na 90%.

Smolař (1965)

Odpočinkový film, který nikdy neurazí, tak by se asi dal nejlépe shrnout.. Navíc obsazen geniálními herci jako byl Bourvil či Louis de Funès. Co bych vytkl je to, že film je zbytečně dlouhý a některé pasáže jsou docela zbytečné. Každopádně i tak má, co nabídnout. 60%

Futurama - Příval seriálů (2023) (epizoda)

We're Back Baby! Legendární hláška Bendera, která každého fanouška potěší... Futurama je zpátky a pro některé asi ne moc povedenou epizodou, tak pro mě je to epizoda je tato epizoda super, která si drží svůj standart a vtip. Je příjemný se smát u vtipů a hlášek, které fungují a mají smysl... Ano zápletka je asi trochu slabší, ale pořád je to animovaný seriál, který má za úkol hlavně pobavit. Navíc mě potěšila přítomnost Dana Castellanety coby Roboďábla. Těším se na další epizody a dávám zasloužených 5 hvězd.

Velký flám (1966)

Další skvělý film s Louis de Funès a komikem Bourvilem. Je až neskutečné, jak chemie mezi těmito dva herci funguje, ostatně to už nám dokázal film Smolaři. K tomu všemu do filmu je obsazena herečka Marie Dubois, který svými modrými oči doslova člověka okouzlí a vtáhne do filmu ještě více. Nicméně tahákem filmu je geniální souhra dvou hlavních a již zmiňovaných protagonistů, kteří musí utéct spolu s anglickými letci, co se dostali omylem do okupované Paříže nacisty. Opět film povznáší geniální český dabing, František Filipovský opět geniálně dabuje Louis de Funès, zdatně mu přitom sekunduje Lubomír Lipský coby hlas Bourvila a samozřejmě nesmím opomenout ani Josefa Větrovce a Soběslava Sejka. Film bohužel je dlouhý a mohl by být možná o něco kratší, navíc konec filmu je zbytečně zase uspěchaný... Nicméně i tak má své kvality, 75%.

A Hull of a Mess (1942)

Pepek námořník je nefalšovaná klasika, která ani po několika letech neztratila svou šťávu... Jack Mercer, coby druhý hlas Pepka námořníka se zhostil s grácií mluvit námořníka, který si ujíždí na špenátu... Zdatně mu ovšem sekunduje Dave Barry jako Bluto... A to vše je spojeno s nádechem nebo spíše snahou lidi trochu rozesmát během hodně těžkých časů... 85%

Axe Me Another (1934)

Asi méně známa groteska s Pepkem u nás v českých vodách, stojí však za shlédnutí. Proces, jak začínaly animované seriály a jak pokračují dodnes je neuvěřitelný rozdíl, nicméně i tak si zaslouží obdiv. 5 hvězd jasných a 80%.