• Romantický

Panna nebo orel (2010)

Nakoniec to nebola až taká blbosť, ako sa v prvých 15 minútach zdalo. Zdvihne kútiky úst, miestami aj poriadne prekvapí, narážkami na teenage movie klišé nesmierne poteší a hlavne - odbúra počiatočnú nesympatiu k Emme Stone. Pravdou však je, že John Hughes je klasik, ktorému sa už nič nevyrovná. A ak môžem, odporúčam radšej Daydream Nation, ktorý hlavnou líniou mierne, ale naozaj len mierne pripomína Easy A, no je oveľa premakanejší. 60% // Po opakovanom vzhliadnutí, keď už mám za sebou kompletnú, nielen čiastočne pozretú filmografiu Johna Hughesa, musím oprávnene ísť vyššie :) 75%

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Bez pochyby komédia roka a jedna z najlepších romantických komédií vôbec. Do detailov dotiahnutá dejová línia redukuje nevyhnutné klišé na minimum a pred nami sa tak odkrýva zaujímavá spleť osobných príbehov najrôznejších postavičiek, ktoré spája, ako inak, Bláznivá, hlúpa láska - podaná takmer takým majstrovským spôsobom ako v legendárnej Láske nebeskej :) Dostala ma každá jedna zo zamilovaných postáv aj trefný soundtrack a záhradná scéna bude ešte dlho patriť k mojim top :D 90%

2 $ocky (2011) (seriál)

Na sitcomoch zvyčajne nezávislačím a sledujem ich až po uvedení do našich TV, ale na toto som bola zvedavá kvôli Kat Dennings. A aj keď nám dievča trošku pribralo, stále je tu parádne okúzľujúca a pre mňa sa stáva objavom roka 2011 a top komediálnou herečkou :) A čo sa samotného seriálu týka, toľko dvojzmyslov som už dávno nikde nevidela, aj príbeh je zaujímavý, nielen nejaké z prsta vycucnuté etudy. Hlavné hrdinky dobre nakladajú a kvalitne im sekundujú aj vedľajšie postavy. Odporúčam! 90%

Neklid (2011)

Tak poetické a tak nehollywoodsky spracované, že si vás to aj napriek jednoduchšej línii deja musí získať. Aj navzdory všadeprítomnej smrti je to jedno krásne pohladenie na duši - a pritom citovo nevydiera. Duchaplné dialógy, neopakovateľné kostýmy, citlivý soundtrack a ústredná dvojica, ktorá snáď spadla z čistého neba. Neokukaní, talentovaní a taaak zapasovali... 80%

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Tak málo stačí, aby človek prežil pokojnú a pohodovú hodinku a pol a pritom zabudol na vlastné starosti. Dve deti, ktorými začínajú kolísať hormóny, vynikajúci rozprávačský štýl, ktorým podávajú svoje vnímanie prvej lásky, a aj roky po Frasierovi skvelý John Mahoney. Bála som sa príliš afektovaných výrazov, no hlavní (a v konečnom dôsledku i vedľajší) predstavitelia boli skrátka nádherní. 80%

Následky otřesu (2010)

Čo sa hereckých výkonov týka, tak by sa im zišla menšia inštruktáž zo západu... Režijne a vizuálne je to však vysoko vysoko nadpriemerné a scéna osudného zemetrasenia je skrátka WOW! Po úvodnej polhodinke to už síce stráca šťavu, ale tá výprava a kamera to ťahajú hore. 75%

Láska a jiné závislosti (2010)

No, po definitívnom vzhliadnutí všetkých troch tohtoročných filmových hitov s tematikou nezáväzného sexu môžem bez výčitiek vyhlásiť, že TENTO bol jednoznačne naj -lepší, -uveriteľnejší, -pútavejší, -sexuálnejší a -menej povrchný. Hneď za tým je No Strings Attached a, bohužiaľ, Friends with Benefits až nakoniec. Komercia však opäť raz dokázala svoju moc... A nechápem, prečo toto nie je v červených číslach... 80%

The Ledge (2011)

Nasralo ma, že to Charlie nepovedal Terrencovi hneď. Ďalšie výtky nie sú, všetko ostatné slušný nadpriemer. Teda až na Charlieho, ten je vysoko nadpriemerný :) 70%

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Veru, bolo to ponuré, depresívne a v istých častiach má človek chuť ohrýzať si nechty, ale nejaký hlbší dojem to vo mne nezanechalo. Neviem, možno je to tým, že som si to pozrela na Štedrý deň :D Hlavnú zápletku som mala prekuknutú už pri prvom prestrihu a čítať medzi jednotlivými časovými úsekmi mi vôbec nerobilo problém. Nad šedý priemer to stavia iba emočná stránka a herecké výkony. Jedného Oscara pre Tildu a jedného pre toho malého, asi osemročného Kevina, poprosím. A Ezra sa nám pomaličky tlačí do sveta veľkého filmu. PS: Najextrémnejšia scéna vzťahu matka-syn? Masturbácia. 75%

Kluk mojí holky (2010)

Nežná a nevinná romantika, ktorá tu už dlhšie chýbala. Bez akýchkoľvek prehnaných zápletiek alebo trápnych vedľajších postáv, ktoré majú nasilu podvihnúť kútiky úst. Jednoducho zo života. A aj keď som jednu záhadu rozlúštila hneď v prvom momente, druhá na mňa v závere celkom slušne zapôsobila. Príjemne strávených 80 minút. PS: Alyssa Milano bude vyzerať dobre aj vo vreci na zemiaky. 65%