O líném Honzovi (1977) (TV film)

Pohádka pro všechny malé i velké vorvaně. Poučení: Ležte za pecí, pokud máte zabít draka a vzít si princeznu, tak se to stane bez ohledu na to, jestli vyjdete štěstí naproti. Kouzelný Marek Eben.

Smím prosit? (1937)

Někdy už je šílených nápadů na jeden film příliš a čekání na velké finále se tak natahuje až nekonečně - poklesy tempa však více než vyvažují energická taneční čísla, neúnavný zápal hlavních hrdinů pro fonetiku (spelling bee :-D ) a nedorozumění.

Popelka (2011) (TV film)

Uwe Janson, pohádkový Uwe Boll?

Křivdila mu (1933)

Kult Mae West jako herečky úplně nechápu, její námět a dialogy, prošpikované sexuálními narážkami v pokodexovém Hollywoodu naprosto nepřípustné, jsou však patřičně šťavnaté. Film jako celek průměr - s vyhlídkou na noční můry z chůze Lady Lou nacpané do obskurních šatiček.

Nepohodlný (2005)

Podmanivé vizuály (fotogenická Keňa), výborní herci a postmoderně odvyprávěný příběh. Zahradník mi sedl, vyhovovalo mi pomalejší tempo, vícevrstevnatý příběh, volné prolínání vzpomínek do současnosti... Kameraman a střihači odvedli skvělou práci (barevné stylizace, kontrasty, rozzáběrování...). Hudba rovněž výborná.

Svobodná matka (1939)

To dítě není moje! Dostala jsem ho jako vánoční dárek. Vtipná lehká komedie plná omylů, které sympatické hrdiny přivede k sobě. A navíc ten Silvestr!

Baby Face (1933)

Nebýt toho uslzeného cukrkandlového konce, byl by provokativní příběh mladé zlatokopky perfektní.

Bony a klid (1987)

Mám dojem, že Frankie Goes to Hollywood už v životě nepotřebuju slyšet. Film šílený jako doba jeho vzniku, ale svým způsobem funguje. Rozhodně lepší než pozdější Olmerova Nahota na prodej nebo cokoli dalšího z jeho dílny. Bony? Relax!

Jedlíci aneb Sto kilo lásky (2013) odpad!

I believe I've seen hell. And it was... this. Myslela jsem, že Westernstory v této pětiletce nic netrumfne, ale stalo se. Obsah Magnuskova filmu nedává smysl, jeho sledování navíc provází fyzické utrpení ze scén, které tvůrci zamýšleli jako vtipy (?), ale nedá se jim při troše zdravého rozumu zasmát, také z naprosto nezvládnutého střihu, který dává vzpomenout na počátky kinematografie (viz Fuxoft: http://www.youtube.com/watch?v=EYBjxbVg_-E ) a pekelného mixu zvuku. PS: Pointa v tomto případě zabíjí.

Vikingové (2013) (seriál)

Na první letmý pohled vizuální klon Spartakův, více z blízka jsou ale Vikingové sympatický projekt stanice History Channel s uvěřitelnými postavami (Ragnar Lothbrok!!! Athelstan, Lagerta!!!, Rollo), který si vystačí bez zpomalovaček a digitálního pozadí. Jako bonus: výborná titulková sekvence. V tomto ohledu nezklamala ani druhá sezóna, spíš posunula očekávání pro další rok zase o úroveň výš.