Souboj cti (1996)

Jean Claude se souhrou několila z nejnepravděpodobnějších náhod dostane na turnaj velkých bojovníků a celé jim to tam vymlátí, což lze očekávat. Zajímavé na tom filmu jsou především souboje všemožných bojových stylů a Jeanův zarputilý výraz:-D

Vítězný lid (1949) odpad!

Géniové propagandy vykládají jak to vlastně bylo s tím vítězným únorem. Zvrhle zábavný "dokument".

Halířový román (1999)

Každý nějak začínal, Hugh Jackman v této nemastné neslané romantické komedii.

Valkýra (2008)

Sakra dobrý film... Šlape přesně a spolehlivě, jako německá auta. Herci formátu Kennetha Branagha, Billa Nightyho a Toma Cruise (ano, pochybný formát, tady ovšem nechybující) za podpory hudby (Ottman) a skvělé Singerovy režie dávají věřit, že se jim to povede, že toho skrčka, který svého času terorizoval celou Evropu, zničí. Myslím, že s předem daným koncem atmosféra houstne a houstne, čekání na tragické finále je takřka nesnesitelné. Pro mě. Necelých pět, uvidí se, jestli Valkyrie bude rezonovat dál, nebo je hodnocení dáno učivem, kterým se nyní zaobíráme v hodinách dějepisu.

Kdyby... (2008) (TV film)

Co by bylo, kdyby... Češi jako agresor války osaměle bojující proti Německu. Tenhle David by však souboj s Goliášem projel na celé čáře. Bylo by to lepší než Mnichov?

Město Ember (2008)

Přijatelná sc-fi/fantasy... Ač s dětskými herci, ne příliš pro děti. Úžasné město, atmosféra, výborní herci, především hlavních rolí, záporné body sbírá poměrně táhlý scénář a nepříliš zdařilé triky (velký rozzuřený krtek).

The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

Hugh Jackman mocně ruloval, především za dvě jeho taneční/pěvecké čísla hodnotím... Kdykoli se vytratil z obrazovky, začala mi padat hlava únavou, takže trumf Slumdoga jsem zaspala. Geniální intro, několik nepříjemných překvapení, zbytek podle očekávání...

Proud času (2003)

Není těžké si představit historika, který si u filmu rve vlasy... Horší než Martin Lawrence na dvoře krále artuše:-D

Tajný život včel (2008)

Po tomto filmu možná přehodnotím názor na Dakotu Fanning jakožto dětskou hvězdičku. Je totiž výborná, rozervanou dívku, která hledá pravdu, ale pravdu o sobě samé úporně skrývá, zahrála na jedničku. Paul Bettany sice v roličce jejího otce neměl co ukázat, ale jeho přítomnost překvapí. Zbytek chvály Patří Queen Latifah, Jennifer Hudson, Alicii Keys a včelám:-)