Hotel Rwanda (2004)

Schindler působící ve Rwandě, Hutu Don Cheadle, kašle na rasovou nesnášenlivost a pomáhá tisícovce lidí přežít otřesnou genocidu Tutsiů. Civilní, velice dojemný příběh. V souvislosti s tímto snímkem doporučuji dokument Poslední spravedlivý.

Suvenýry (1989)

Smutný příběh nenaplněné lásky:-D

Babylon A.D. (2008)

What the hell? V Kazachstánu pouze česky, podchodem v Porubě přímo do Vítkovic a mnoho dalšího, pro Ostraváky naprosto nedocenitelný film, pro Porubáky především. JazGym fatálně přehrává Vina Diesla v dĺce jednominutového účinkování... Jinak: Neskutečně blbé, překombinované a nepřehledné, patetické, explozivní a nudné... Škoda, na začátku to vypadalo relativně slibně:-D

Po přečtení spalte (2008)

Americké absurdno na druhou. Lidské tužby nesmyslné volají po uspokojení, pro ně se hrdinové nestydí vydírat ani vraždit. Zajímavé, avšak ne opravdu výborné... Brad Pitt jakožto nagelovaný debílek forever.

Milionář z chatrče (2008)

Danny Boyle již podruhé atakoval mou režisérskou topku, avšak oproti Sunshine si vybral (mnohem!) lepší scénář, který oživil svými klasickými vizuály, tentokrát propojeny s bollywoodem. Vynikající herci a hudba, štěstí a tragédie spojené v jediném okamžiku. Od první chvíle jsem Jamalovi po cestě napříč životem a za láskou dívky Latiky držela palce, ten kluk je boží. Pokud si někdo myslel, že Popelka je vyčerpané téma, šeredně se spletl... Můj osobní favorit pro letošní Oscary. Indický sen:-) It's written!

Pán much (1990)

Postrádá to hloubku Goldingovy děsivé antiutopie, ale ačkoli klouže jen po povrchu problému, dokáže vyvolat znepokojivou atmosféru a otázky. Konec je výborný...

Max Payne (2008)

Neskutečně nudné putování jednoho nekompromisního poldy za vendetou. Oproti hře mu ubylo nábojů k vystřílení, navíc byly halucinace Valkýr (mimochodem velice pohledné a atmosférické), otřesný scénář a tvář Marca Wahlberga. Mimo samotného Payna se nevyskytuje žádná zajímavá postava, vizualizace byly až na Valkýry a herní serepetičky v rámci pohybů kamer samoúčelná, dokonce i slavný bullet time neskutečně otravoval. Jediná hra, kterou jsem kdy dotáhla až do konce a líbila se mi, a tolik trápení při sledování její adaptace, především nedotaženého finále. Shame on you, Moore:-(

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Hodně slušný seriál s upírskou tematikou. První sérii jsem stihla v rozmezí dvou dnů, uchvátily mě cynické hlášky, příšerná jižanská angličtina a hlavní postavy, které je navzdory jejich nesympatičnosti/vlezlost/čemukoli jinému těžké nemít rád. Podobně jako u Dextera se objevuje leitmotiv masového vraha, který obchází okolím, kterého je těžké odhalit (schválně si zkuste tipnout). Novinkou jsou upíři, kteří stejně jako lidé nejsou všichni stejní, a kritika diskriminace jakéhokoli druhu (jsme na jihu USA, navíc v maloměstě plném bigotních idiotů, často náboženských fanatiků). True Blood je úchylárna (stačí vidět jen tu znělku), nic tu není svaté a u některých epizod není radno jíst (osobní zkušenost), ale zároveň je svým způsobem fajn a pohodovým seriálem, s výbornou Annou Paquin v hlavní roli a spoustou nezapomenutelných kreatur v rolích vedlejších (za všechny LaFayette).