Něco jako komedie (2010)

what can I say??? výborné. skúšal som hľadať veci, vďaka ktorým by som dal len 4* ale nič také som nenašiel. zaujímavý príbeh natočený s nadhľadom a štipkom humoru, perfektný mladí herci i Zach Galifianakis. príbeh mladého teenegara na psychiatrii ma dostal a môžem povedať, že v kategórií nízkorozpočtových nezávislých filmov mu nič nechýbalo. niečím (asi atmosférou) mi pripomínal 500 days of Summer.

Kauzy podle Kate (2011) (seriál)

po prvej časti som veľmi spokojný. pilot mal naozaj spad, energické momenty a trefné dialógy. uvidíme ako si bude seriál počínať v ďalších epizódach. teším sa na R.D. Andersona.

Odsouzení (2010)

Film natočený podľa skutočných udalostí. Hilary Swank v úlohe odhodlanej a bojovnej sestry nespravodlivo odsúdeného brata (Sam Rockwell) opäť dokazuje svoje herecké kvality. Postavu hrá naozaj presvedčivo, uveriteľne a človek verí každej jednej minúte. Sam Rockwell v úlohe odsúdeného hrá naozaj dobre, hlavne jeho scény vo väzení sú veľmi kvalitne zahrané. Filmu možno azda vytknúť trochu pomalý spád, hlavne v druhej polovice filmu, kde sa mi zdalo trochu naťahovanie deja a naopak niektoré veci, ktoré boli slabo vyobrazené. Určite sa však jedná o veľmi kvalitný snímok, s takým malým rozpočtom až neuveriteľne dobre zvládnuté. Film nakoniec zostal bez povšimnutia porotcov Oscara, myslím, že by zaslúžil nomináciu minimálne v hereckom obsadeni. SPOILER: Vo filme sa nespomína, ani v záverečných titulkoch, že 6 mesiacov po prepustení Kennnetha, spadol z múru a zomrel.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Veľmi zaujímavý snímok. Po pozretí trailera som nebol úplne presvedčený či je to film zrovna pre mňa. No odporúčam každému, kto váha nech si ho pozrie, lebo stojí za to. Má neuveriteľnú atmosféru, zaujímave podanie a solídne mladícke herecké výkony. Vizuálne pôsobí veľmi príjemne a človek má chuť žiť s Juli a Brycom. Madeline Carroll myslím môže pomýšľať na peknú hereckú kariéru. Potešilo ma objavenie Anthonyho Edwardsa (Pohotovosť) v úlohe Brycovho otca. Zhrnuté, podčiarknuté - krásny a pôsobivý nezávislý snímok, stojí za pozretie.

127 hodin (2010)

Na tento film som sa dlho tešil a som rád, že ma nesklamal. Trailer dával o sebe vedieť, že sa môžeme tešiť na zaujímave spracovanie životného príbehu mladého horolezca, ktorému balvan privalí ruku. David Boyle dokazuje svoje umenie aj v tomto nízkorozpočtovom filme. Tento film určite bude mnohým pripomínať Buried. Myslím, že oprávnene. James Franco sa svojej úlohy chopil veľmi dobre, a jeho herecké solo od druhej tretiny filmu si nemožno nevšimnúť. Oproti filmu Buried, nema 127 hodín toľko napätia a filmovej akcie, obsahuje však pekné vizuálne prvky, či už pri spomínaní Arona na svoje predchádzajúce životné chyby, stretnutie s rodinou, alebo halucinácie v podobe záchrany. Záverečná scéna s amputáciou sa mi lubila a bola značne nechutna :) Príbeh natočený podľa skutočných udalostí.