Warrior (2011)

Nečakal som, že sa mi tento film bude až tak páčiť. U mňa lepší než minuloročný The Fighter. Emócie vybité na maximum, skvelé herecké výkony. Príbeh, ktorý je síce trochu klišovitý a úmyselne vygradovaný, však funguje na 100% a mám z neho naozaj perfektný zážitok.

Zdrojový kód (2011)

spracovanim ma film trochu sklamal. namet je brilantny a hlavne kvoli nemu je mi lúto že nemôžem dať 4*. nieco mi tam vadilo a neviem co. po druhom videní pridávam hviezdicku :)

Expres na západ (2011) (TV film)

zaujímavý film plný trefných, premyslených a logických argumentov o bohu, živote a šťastí. Herecký koncert Samuela L. Jacskon a Tommyho Lee Jonesa bol naozaj parádny. Títo starí veteráni dokázali, že ešte naptria do starého železa. Film na mňa pôsobil ako divadelné predstavenie. Najdôležitejším prvkom je hovorené slovo, takže čakajte len slová, slová a slová. Možno to mohlo trvať aj kratšie, ale záver bol naozaj perfektný a nečakal som, že Biely sa tak prebudí a zavelí do útoku :)

Do morku kosti (2010)

pochmúrne, depresívne, melancholické a drsné. mne sa to páčilo. Jennifer Lawrence výborne, scenár tiež. na víťazstvo na oscare by som to nevidel (rok 2010 priniesol lepšie snímky), ale medzi nominovanými má svoje miesto.

Babička (1971) (TV film)

krásne spracovanie babičky. moja srdcovka ešte z detstva. tento film si nikdy nenacham v tv ujst.

Hasiči (2010) (TV film)

dabing mi az tak nevadi (povedzme si otvorene, ked sa to bude vysielat v čechách dabované to bude na beton), celkom slusne spracovane na slovenske pomery. efekty mozu byt. žiadny zázrak, ale určite neurazilo. videl som trápnejšie americké Bečkove filmy s určite niekoľkonásobným rozpočtom. kvôli podpore SK projektov 3*

V (2009) (seriál)

už po prvej časti I. serie som vedel, že toto je seriál pre mňa. naozaj kvalitne spracované, super postavy a herci. ale to čo prišlo s II. seriou som nečakal. totálne valí a každá časť ma akciu a napätie. v každom jednom zábere sa niečo deje, nič nie je zbytočné a malicherné. naozaj kvalitný seriál, dúfam, že bude pokračovať aj III. sériou

Snížit se (2009)

popravde, očakával som od toho trochu viac. 3* za Billa Murraya a Roberta Duvalla. stále som čakal na poriadne vyvrcholenie a keď prišlo ani som to nepostrehol. myšlienka nebola zlá ale nezvládnutý scenár.

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (2010) (seriál)

vynikajúci dokument. už som videl nespočetne veľa dokumentov o vesmíre, tento naozaj ponúkol pridanú hodnotu, niečo nové a to staré zaujímavo podané. odporúčam všetkým milovníkom vedy, ale aj tým so záujmom o všeobecný prehľad našeho krásneho sveta. teším sa na 2. sériu

Zamilovaní (2011)

Víťazný film 27. ročníku filmového festivalu nezávislých filmov Sundance