Kevin Hart: Velkej mrňous (2009) (TV film)

Po dlhej dobe konečne stand-up na ktorom som sa pobavil. Kevin ma zatiaľ nesklamal a stále sa rád k nemu vraciam.

Helix (2014) (seriál)

Helix má všetko čo od seriálu očakávate. Dobrú zápletku, vývoj postáv, ťažké morálne rozhodnutia, rodinnú krízu a zvraty v príbehu. Takisto sa aj zahráva s myšlienkou nesmrteľnosti a ovládnutím sveta pomocou kontrolovanej genocídy. Spracovanie aj výkony hercov sú na dobrej úrovni ale otázkou ostáva či to naozaj stačí. V seriály mi chýba nejaký charizmatický hrdina alebo záporák. Niekto vďaka komu si spomeniete na tento seriál. Čo mi však vadí najviac je predvídateľnosť deja, teda aspoň v prvej sérií. Uvidíme čo prinesie druhá séria.

Americký sniper (2014)

Návrat stratenej generácie? Možno... Clint Eastwood nám ponúka jedinečný a neprikrášlený pohľad na legendu amerických Navy SEALs. Ale aj ten najlepší trénovaný zabijak je koniec koncov len človek, ktorý musí čeliť morálnym rozhodnutiam a vyrovnať sa s následkami. Vďaka dobrému výkonu Coopera máme možnosť vidieť ako vojna ovplyvňuje a mení myseľ človeka. Nepriatelia na bojovom poli niekedy nie sú to najhoršie čomu človek musí čeliť. Výborne zahraný a režírovaný film, ktorý má svoje muchy ale na svoje si prídu nielen fanúšikovia žánru.