Čelisti (1975)

And, you know, the thing about a shark... he's got lifeless eyes. Black eyes. Like a doll's eyes. When he comes at ya, doesn't seem to be living... until he bites ya, and those black eyes roll over white and then... ah then you hear that terrible high-pitched screamin'

Mrtvý muž (1995)

jednoduchá úloha pridelit všetky hviezdy bez jediného zaváhania, náročná úloha komentovať... bolí to keď musím čítať v komentároch "nudné / sklamanie / báchorka ...." Nedávno v popiske filmu v TV programe bolo že Filozofický western.... autor asi ani netušil ako dobre sa trafil :)

Prometheus (2012)

kombinácia obrovského očakávania a 3D navodila atmosferu , potrebnú na zvládnutie vcelku priemerného filmu. Palivom boli aj konštrukcie (fyzické aj emočné) skombinované z Votrelca/ -ov. Jedna scéna pomerne vyspelá a silná (nebudem spoilerovať), ktorá snáď aj zachránila film. Dve hviezdy by boli obrovská nespravodlivosť, no 4 by boli čisto len následkom opojenia zo silného proma a legendy menom Alien. Tak dobre teda, nechcel som, ale ... http://www.csfd.cz/film/1245-vetrelci/ ... je starší, múdrejší, mocnejší a krajší brat Prometea ///////////// pozrel som si film dnes po druhý krát a odoberám jednu hviezdu a za zavádzanie diváka doslova vykradnutými prvkami v scénach a navnadením prvou scénou s obratom v divadelnú hru s kulisami zo žltých flitrov by som urafol aj dalšiu. Nechať ale na hanbu film Ridleyho Scotta by tento server snád aj nepovolil .../////////// priatelia, nejak sa ku mne dostal opat po rokoch "AVP" a to ma priviedlo k tomu, ze ziak Scott odo mna dostava styri minus, nakolko , ak sa dobry ziak prihlasi nepripraveny, zasluzi si vyprask ...

Kladivo na čarodějnice (1969)

famózny Josef Kemr... herec, ktorý dokáže zahrať pana Komárka v Na samote u lesa i zvrhlého asistenta invkizítora. Cenný film. Aj pre obdivovateľov "kľudného a bezpečného" socializmu ... inkvizícia v ČSSR bola snád ešte horšia. Takmer dokonale stvárnené postavy hlúpich, nevzdelaných, úchylných postavičiek, ktoré rozhodovali o životoch ich presných opakov ..

Rozervaná objetí (2009)

vdaka bohu za taketo filmy. akurat tento Pedrovi az tak nevysiel. To, ze jeho filmy sa pozerat daju nie je potrebne riesit, to je fakt. Tu neviem aky bol message. Ze stari a bohati chlapi su odporni ? Ze rodina ma drzat pohromade ? Neviem fakt.

Aplaus (2012) (TV film)

som prekvapený reakciami. nicmenej, treba asi hodnotiť vrámci ponúknutého formátu ... dámi a páni, nepochybujem o tom že vám neuniklo že sa jedná o TV film, a tento kúsok splnil svoju úlohu nadštandardne...a hľadať nedostatky v reálnosti situácií ? ale sorry. to by bola skutočne dobrá kinematografia o pár filmoch. Skuste si zavrieť oči, pretočiť v mysli film nazad, dať tomu anglický jazyk, trocha viac teatrálnosti, nejaký ten dolár naviac a vyjde vam ... ale nenašlo by sa v ňom toľko skutočných partnerských vzťahov

Angel-A (2005)

chodte do prdele jedno/dvojhviezdári... videli ste už viac sexi anjela ????

Narozen 4. července (1989)

skvelý film, ťažko sa hodnotí ... proste, ostali vo mne viaceré scény natrvalo. Tom, už na vozíku, v posteli s prostitútkou pre stroskotancov a vojnových veteránov... na tento film sa nesiaha ! Všetkým s hodnotením pod 4*: Tys tam nebyl, tys tam nebyl !! :)