Mučedníci (2008)

môj druhý adept pre zaradenie do kategórie "Impression making". Na tento kúsok sa NEDÁ zabudnúť. Má 2 nekonzistentné časti, tá prvá je celkom na nič, druhá je extrémne sadistická. Film má inak aj niečo ako myšlienku, pointu. Neviem, či bolo nevyhnutné SPOILER SPOILER SPOILER stiahnuť z holky zaživa kožu, aby prezradila šéfke sekty, že nezažila nič, okrem hrozného utrpenia END OF SPOILER, ale ako sa hovorí, účel svätí prostriedky

The Loved Ones (2009)

takmer dokonale schizofrenicky film. a ma problém, rovnako ako hlavná postava, začleniť sa. Medzi "normálne" filmy ho nevezmú, lebo je príliš úchylný a medzi úchylné filmy taktiež, lebo je príliš "normálny". Miestami je zábavný (v dobrom), miestami pekne vizuálny, miestami groteskný. Prosím vytvoriť novú kategóriu v rebríčkoch - Impression making - určite by sa dobre umiestnil

Divadlo hrůzy (1976) odpad!

pokus o myšlienku (??), utopený v porne kategórie C a filmu kategórie ... to už presahuje škálu

Zombieland (2009)

správne vychladená jahodová zmrzlina s citrónovou a vanilkovou a mangovou a banánovou ... spokojný úškrn od začiatku do konca; miestami (dom B.M.) útoky na bránicu. Zlá správa pre nemilovníkov "zmrzliny" ... potečie prúdom. (úvodné titulky rozhodne patria do top začiatkov filmov a dokonca splnia viac ako 20% toho na čo diváka zvyčajne úvodné titulky navnadia

Nezastavitelný (2010)

miestami to malo gule, no skôr vyšiel do popredia overený recept Bruca Wilisa na znovuzískanie manželky... zachránte minimalne pár tisíc ľudí a so slzami v očiach sa vám hodí do náručia. Samozrejme v priamom prenose v správach. A navyše, zastavený vláčik može fungovať aj ako príma zoznamka (mimochodom, je pozoruhodné že krásna snedá tridsiatnička pracuje ako bezpečák v železničnej spoločnosti - správne, rovnosť príležitostí :)

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

myslim si ze tu panuje vseobecne taký rešpekt pred klasikou, bezohľadu na to, či je to zlé. Toto dielko sice je legendou medzi legendami, ale strasne nemotorná patina, groteskné spravanie postáv.... no, ok, treba mať úctu asi ako k prvému parnému stroju, ak sa nám páči Aston Martin, sťa by jeho predkovi. Ja mám rád filmy staršie ako ja, mnohé doteraz hrdo konkurujú filmom s 10x vacsim rozpočtom. Ale tento film je smiešny a velmi pozérsky.

Krvavá laguna (2007)

Tento kúsok ma dostal. Aký mohol mať rozpočet ? 10 000 AUD ? Absolutórium po takmer vsetkých stránkach. Jediný dôvod prečo nie 5* je trochu trápne barytóny v dramatických momentoch. Hudba by stačila len pri záverečných titulkoch. Toto dielko ma prekvapilo možno viac ako kroko v prvom svojom objavení. Klaniam sa, Austrália !

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

toto bol žart však ? veľmi nepodarený. je mi ľúto hercov ! čas vypnutia : 14 min