Once (2007)

Relatívne pekný príbeh, zato podaný veľmi sucho a fádne. Keby som sa celý čas nepozastavovala nad tým, že tí herci sú úplne nemožní, tak by som určite zaspala od nudy. Zato bolo veľmi príjemné počuť v takomto filme češtinu, len vďaka tomu odo mňa tento film dostal 2 hviezdičky. Vážne som sa tešila, že konečne hrá nejaká Češka v anglickom filme a ostala som kruto sklamaná. Nevadí, možno nabudúce.

Ajťáci (2006) (seriál)

Konečne je tu komediálny seriál, v ktorom sa tvorcovia nebáli použiť aj trochu krvi a niekoľko úmrtí. Tu je aspoň vidno, že Angličania vedia, čo je to čierny humor. Vadia mi tu len niektoré prehnané reakcie hercov a na druhej strane trochu slabšie herecké výkony, zato neuveriteľné a nečakané situácie, do ktorých sa herci dostávajú, ma vedia skutočne pobaviť. Nič nie je dokonalé, ale tento seriál k tomu má naozaj blízko.

Adamova jablka (2005)

Ak chcete dostať kŕč kvôli neustále otvoreným ústam od úžasu, tak si pozrite Adamove jablká. Verili ste, že vierou sa dá zlo obrátiť v dobro? Ja som tomu neverila, ale nech bol tento film akokoľvek neuveriteľný, aj tak som mu uverila úplne všetko. Perfektná gradácia deja, jedna neuveriteľná situácia za druhou, zmeny charakteru postáv a skvelá myšlienka spravili z tohto filmu jeden z najlepších.

Na ostří nože (1997)

Názov tohto filmu som už počula veľakrát, ale keď som ho konečne videla, zaujal ma menej než jeho názov. Áno, bolo tam plno skvelých myšlienok – keď sa stratíš v lese, nepanikár a snaž sa zachrániť, chovaj sa racionálne; od bohatých ľudí každý len niečo chce, majú síce všetko, ale ženy im spávajú s inými; nádej umiera posledná, atď. Toto všetko je síce pekné, ale nedalo mi to nič nové, okrem toho, že teraz viem, ako mám zabiť medveďa, ktorý ma sleduje a chce ma zjesť. Dejová línia je pekne zvládnutá, vidíme tu postupné odokrývanie skrytých skutočností a ľudských vlastností, ale to je všetko. Nič viac, čo by ma uchvátilo a vyvolalo vo mne chtíč pozrieť si tento film znova.

Taková je Anglie (2006)

Perfektné vykreslenie Skinheadskej kultúry, a kto si myslí, že nacek je to isté čo skinhead, v tomto filme možno pochopí, že SKUTOČNÍ skinheadi nemajú nič proti „farebným“, avšak chorá myseľ psychopata môže dobro obrátiť v zlo. Je tu výrazne cítiť ovplyvnenie vojnou na 12-ročnom chlapcovi, ktorý mi však v roli priateľa plnoletej zmaľovanej slečny veľmi nesedel – to boli asi najslabšie chvíle filmu, pretože keď sa títo dvaja bozkávali, musela som si zakryť oči, také hrozné to pre mňa bolo. Zato brutálne zbitie černocha mi nevadilo, akurát ma antinacisticky navnadilo. Možno som čakala trochu ucelenejší dej, ale naoko nedokončený znamenal možno ešte viac, ako keby mi niekto na konci všetko vysvetlil a ucelil. Určite to nie je film, ktorý by hocikto len tak pustil v televízii, a na ktorý by sa so záujmom pozerali milióny ľudí, ale o to viac sa mi páčil.

Nenarození (2009)

Vzhľadom k nízkemu hodnoteniu som od tohto filmu veľa nečakala, ale príjemne ma prekvapil - ešte nikdy predtým mi pri žiadnom filme neprebehlo toľko zimomriavok po chrbte. Behanie mrazu po chrbte, neustále napätie a strach, keď človek nevie, čo sa stane, bezpodmienečne patria k dobrému hororu, a film Nenarodení toto všetko mal. Aj keď je tu veľa podobností s ostatnými duchárskymi filmami, tvorcovia predsa len vymysleli niečo nové (teda aspoň pre mňa nové), ale zase na oplátku trochu pomiešali súvislosti - veď kto kedy videl, aby sa vykonával „exorcizmus“ na človeku, ktorý nie je posadnutý diablom, iba je prenasledovaný duchom? Keby nebolo tohto absurdného konca, možno by som ulakomila aj na 5 hviezdičiek.