Sociální síť (2010)

Veľa som nečakala a veľa som ani nedostala. Určite to malo dobrú myšlienku a zopár ráz som sa tuším aj zasmiala, ale druhýkrát už by som si to asi nepozrela. Ale určite ma Social network utvrdil v mojom presvedčení nezaregistrovať sa na fb a hlavne nepodvádzať kamošov!

Nikdo mě nemá rád (1959)

Uf, na tú dobu je to film určite zaujímavý, ale dnes už každý vie, že rodičia klamú a podvádzajú, kvôli čomu klamú a podvádzajú aj ich deti. Je mi to ľúto, ale tento film ma proste nijak extra nezaujal.

Císařovy nové šaty (2010) (TV film)

Vidím, že nie som jediná, ktorá dnes pozerala na nove rozprávku. Ja osobne moc na rozprávky nie som, ale táto ma celkom milo prekvapila, bolo to zaujímavé a celkom ma to aj bavilo, dokonca až tak, že mi kvôli sledovaniu deja vychladol obed. Bola som proste zvedavá, ako to skončí, aj keď viem, že rozprávky vždy končia dobre.

Zápisník jedné lásky (2004)

Obyčajný príbeh, obyčajní herci, celé to bolo až moc obyčajné. Dobre, malo to síce milú myšlienku v pozadí, ale určite si tým človek nespríjemní dvojhodinové žehlenie, skôr sa mu môže stať, že zaspí a podpáli celý dom. Jeden z tých nudnejších priemerov.

Old Boy (2003)

Dve hviezdičky patria originálnemu a zaujímavému príbehu, pretože nič iné som v tomto filme nenašla. Z hercov a ich výkonov sa mi zdvíhal žalúdok, prišlo mi to až neuveriteľne trápne.

Dobří sousedé (2007) (TV film)

Príbeh o vražde milej ženušky, matky krásnych detí, ktorá má úžasného a milujúceho manžela. Kto by to bol tušil, že jej manžel je síce milujúci, ale nemiluje ju? Áno, film mal síce spád, ale scenár a herecké výkony boli na bode mrazu. NUDA.

1984 (1984)

Myslím, že vysoké hodnotenie určite nemá nič spoločné s filmom, lebo ten bol neuveriteľne nudný a neprehľadný a keby som si predtým neprečítala knihu, asi by som ani nemala chuť sa snažiť ho pochopiť. Kto si pozrel tento film bez uvedenia do deja, sa podľa mňa snaží naň čo najskôr zabudnúť. Je to škoda, pretože námet je to brilantný a až ironicky pravdivý. Tipujem, že sám George Orwell nečakal, že sa z jeho utópie stane presný opak.

Requiem za sen (2000)

Nikdy neviete, ako rýchlo spadnete do drogovej závislosti a absolútne si nedokážete predstaviť, aké následky to bude mať. Myslím, že tento film musel odradiť každého, kto sa dobrovoľne chcel vydať na drogovú dráhu, pretože klesnúť až k prostitúcii je už dosť hardcore. Zvláštnosť filmu dodávali aj prestrihy tipu dávka/ zužujúca sa zrenička atď. Navyše milujem, keď odo mňa film požaduje zamyslieť sa a tento to určite urobil. Nielen že ma uchvátil perfektným soundtrackom, ale aj skvelým a premysleným príbehom, s ktorým som sa tak zžila, až mi bolo pri absťákoch hlavných hrdinov zle. Nie je to film pre každého, ale určite by si ho mal každý pozrieť.

Případ číslo 39 (2009)

Film sa mi trochu podobal na sirotu ale toto bolo na trošku odlišnom leveli, pretože všetko to zlé, čo sa dialo, nemalo fyzický, ale skôr psychický až diabolský podtón. Asi ako v Kruhu. Postupne sa odkrývala dejová línia, film ma vedel občas aj prekvapiť, ale hlavne vo mne vyvolal odpor, ba až nenávisť k tej malej dievčine a myslím, že aj o to tvorcom išlo. Občas som sa aj bála, avšak ja od hororu očakávam, že sa budem báť celé dve hodiny a potom ešte minimálne dva týždne. A hlavne očakávam originálnu myšlienku a táto až taká originálna nebola. Taký zdravý priemer na relaxovanie.

Faunův labyrint (2006)

Doteraz som si myslela, že Španieli sú absolútne neschopní natočiť zaujímavý film, ale teraz ma presvedčili o opaku. Naozaj veľmi pekné. Síce by som mu asi nedala prívlastok „horor“, ale musím uznať, že sem-tam som sa aj trošku bála. Je zaujímavé, že jedna stránka filmu – plná bezcitných vrážd a slepého poslúchania a tá druhá, rozprávková stránka, sa navzájom vôbec nerušili, skôr naopak – jedno druhému to dodávalo dávku reálnosti. Rozprávkam plných farieb a veselých postavičiek neverím, ale z tohto tá dávka temnoty spravila vyšší rozmer. Vrelo odporúčam.