Pan Jones (2019)

Film do kina. Nebyl dokonalý, to úplně zabíjí závažnost tématu a to, že se film věnuje jedné z nejtemnějších chvil lidstva. Nedá se moc hodnotit, stačí aby jen chvíli hlava a srdce vnímaly, co ve skutečnosti vidí. Doporučil bych ke shlédnutí, ale nechválím, dal se natočit lépe, za mě vůbec nefunguje ta část v Moskvě.

Tenet (2020)

Must see v kině s co nejlepším zvukem. Nolan zase dokázal, že hraje jinou ligu. Ne nutně lepší, ale rozhodně efektnější. Nastavuje zase nová pravidla, háže v kostky, zkouší, co plátno unese s minimem digitálních triků a je to znát. Už teď vím, že to uvidím ještě nejmíň pětkrát, protože mě to jednoduše baví. TENET připomene Matrix, zážitek z kategorie "poprvé". Má jedinou nevýhodu, je až příliš složitý a vrstevnatý na to, jak rychle chce všechno odvyprávět. Ani potřetí to nestíhám. Vedle toho ale nedá usnout oku a uchu. Ať už zalíbením v estetice architektury a veřejného prostoru, tak v dokonalé kameře, byť to někdy není zcela podstatné pro děj, ale jen na efekt. Na efekt ale dokonale sedí hudba, zvuk, rytmika střihu i bezchybní herci (, kteří, pravda nemají zas tolik co hrát). Velké scény ve finále byly složité jako žebř, ale epické a efektní byly každopádně a až potřetí mi dochází, jak byly důležité pro propojení hlavních postav. Vybavuje se mi v souvislosti s TENETem nejvíce film 12 opic. A stejně jako u Gilliama tehdy je na tomto Nolanovi fajn, že rozjede mozek na plné obrátky. Viděno už potřetí a stále platí, že je to pecka a svižná, hutná bomba, která je pořád pro mainstream překombinovaná, proto nikdy nebude tolik chválená. Osobně mě to nijak neomezuje v tom si TENET maximálně užít.

Space Jam (1996)

Patnáctiletý kluk jde do kina, jako že, už ví, že se jde odreagovat, je to animák, ale hraje tam MICHAEL JORDAN!! střih po 90 minutách - no to byla slušná facka po papuli na úrovni teletubbies. Never more.

Teta (1987) (seriál)

Skvělá atmosféra.

Antologie Beatles (1995) (seriál)

Dárkové balení pro kohokoliv, kdo alespoň na dvě minuty propadl Help!, Rubber Soul, Revolver, Sgt. Pepperovi, Magical Mystery Tour, White Albu, Let It Be, Abbey Road a čemukoliv, kolem čeho Ti čtyři kdy prošli. Táta s oblibou říkával, že v Boha věří jen proto, že stvořil Beatles. Miluju Beatles a tohle je čistá radost, díky které jsem propadl ještě mnohem více.

Láska a odpuštění (2014)

Nejde o veledílo, ale kouzlo tvorbě Beach Boys ve studiu se upřít nedá, hudba skvělá a uklidňující tempo filmu bylo příjemnou změnou k šíleným a přestylizovaným střihům posledních let. Jinak jde o úplně standardní hollywoodský cheeseburger, absolutní standard, který nemá chybu, ale od průměru se ani o chlup nehne.

Toman (2018)

Vzdělávací film, kterému k širší popularitě nepomůže ani skvělé herecké obsazení, na to je příliš historický popisný a dějově zajímavý jen posledních pět minut, včetně titulků. Ondřeji Trojanovi a spol. nicméně díky za filmové připomenutí počátků suverénně jedné z nejnešťastnějších etap naší historie.

Watchmen (2019) (seriál)

Co by milovník původního comicsu jsem se se seriálem při cca třetím díle úplně minul. Přestylizované...seriálové...ani ne zklamání...prostě nic zajímavého. Na úrovni teen seriálu ve tři odpoledne. Jen trochu drsnější...

Mrs. America (2020) (seriál)

Mrs. America není špatný seriál, ale je to seriál, který mohl být klidně celovečerním filmem. Upřímně řečeno, na ploše devíti dílů toho nebylo řečeno tolik navíc, ani zahráno, ani vyprodukováno. Nejsilnější momenty - sjezd v předposledním díle, Cate Blanche v debatách nebo ukázky politického marketingu v sedmdesátých letech - by se klidně do dvou hodin vešly v závratnější tempu a měly i potenciálně větší šanci, že tomu někdo bude věnovat pozornost. Pokud jde o to, že vůbec seriál na toto téma vznikl, palec nahoru, obzory rozšířil každopádně.

Solino (2002)

Upřímně se doznám, že na doporučení na film jsem narazil v německé učebnici. Film vypadá o třicet let starší, než je, herecké výkony nevyjímaje. Příběh je bezmála růžová knihovna, nic proti tomu, ale není to můj šálek čaje. Zaujme připomenutí průmyslové historie Porúří.