The Curse (2023) (seriál)

Bizár, kterej se celou dobu tváří jako něco jinýho i když pomalu, nenápadně buduje atmosféru. Že si všechno nechají do posledního dílu jsem nečekal a chápu diváky, kteří to vzdali a tu experimentální formu ala The Office nedali. Emma Stone předvedla celý svoje herecký spektrum, takže se nedivím, že do tak divnýho projektu šla.

Základní instinkt (1992)

Mno, myslím že v současnosti už by to neobstálo a rozhodně by to nevzbudilo takový bouřlivý reakce. Ale Sharon byla tenkrát fakt kočka.

Tokyo Vice - Season 2 (2024) (série)

Druhá série, ač delší, udržela příjemné tempo a dovedla příběh do napínavýho v závěru hodně Japonskýho konce. Ty dva roky pauzy se na některech hercích vcelku podepsaly.

Daaaaaalí! (2023)

Když o Dalím, tak surreálně. Quentin je borec, ale ujetej borec.

Premiantka (2024)

Na režisérskou prvotinu překvapivě povedená dialogovka. Freeman i Ortega odvádějí dobrou hereckou práci (na Jennu se navíc hezky kouká). Ta atmosféra sexuálního napětí mě bavila.

Gentlemani (2024) (seriál)

Není to až tak stylový jako film, ale bavil jsem se.

Gump - jsme dvojka (2024)

Ještě slabší a patetičtější než jednička. 90% stopáže hraje muzika, takže když má pak něco emocionálně podtrhnout, tak už nefunguje. Pes už je jen jako rekvizita, nezaštěká ani když honí lumpa a celou dobu působí dost znuděně. Celej scénář je vycucanej z palce.

Duna: Část druhá (2024)

Svižnější a akčnější než jednička. Ty divný časový skoky na pár místech odpustím.

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Prozatím to nejlepší co jsem v České krimi-seriálové tvorbě viděl. Všichni zůčasnění hrajou výborně civilně (super režie) o skvělejch výkonech Lněničky i Uhlíka nelze pochybovat a Kotek opět příjemně překvapil. Precizně zachycený osumdesátky (Volha se může jít klouzat). Akorát ty útržky ostatních případů mně přišly zbytečný.