Až do města Aš (2012)

Chyběla mi jasnější hranice mezi filmovou a dokumentární rovinou, ale jako velkou přidanou hodnotu vidím další pohled na problematiku romské komunity - těžko říct jak moc reálný.

L (2012)

První třetina filmu je vtipná, extrémní humor a dovedný do detailu. Pak to upadá. Od motorek je to horší a horší. Závěrečná scéna mě ale totálně odbourala - "Óda na moře" je neuvěřitelná.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Seriál, který umění "skončit v nejnapatější scéně" dovedl k dokonalosti. První série shlédnuta behěm 24 hodin. Úžasné prostředí, intriky a zvraty, postavy, hudba, animace,...

Skafandr a motýl (2007)

Pohled z druhé strany tmavé kobky. černý humor prošpikován situacemi, které zdravému člověku nedochází. Působivý příběh v dobrém zpracování.

Ještě jste nic neviděli (2012)

Asi jediným přínosem filmu, je že díky němu znáte děj divadelní hry o Eurydice a Orpheovi. Forma mi nesedla, díky titulkům (KVIFF) jsem přišla asi i o stěžejní scénu filmu, scénář pokulhával a neustálé opakování scén mě ničilo.

Střih (2011)

Hlavní hrdina i režisér tvrdí, že film má spojovat zábavu a umění, podle mě Cut nesplňuje ani jedno. Film jehož dění se dá shrnout jako dvě hodiny záběrů na mlácení hlavního hrdiny, má hlubší myšlenku, která vyplyne až z posledních slov filmu. Chápu, co chtěl autor říct, a chápu i jeho názor, ale formu jakou zvolil...?!

Tambylles (2011) (studentský film)

Atypické téma, ze kterého běhá mráz po zádech, a zajímavá forma zpracování. Vzhledem k materiálním možnostem tvůrců je to pozoruhodné dílo.

Hlemýžďky (2012)

Jednou a stačilo. Film,u kterého jsem jen koukala, kroutila hlavou a říkala si WTF?!. Ani po závěrečné diskuzi s tvůrci nechápu paralelní příběh s klukem, co sbíral šneky. Spousta filmů se snaží podobné týpky znázornit jako jen drobně odlišné lidi, kteří myslí a jednají stejně jako obyčejný člověk, ale Hlemýžďky jsou v tomhle jiné. Jakoby autoři film tvořili už od začátku s cílem, aby ho nikdo nepochopil.