Pandořin slib (2013)

Film, který mi chvílemi hraničil s vymýváním mozků a manipulací dat, ukazuje poněkud netradiční a neortodoxní pohled na jadernou energetiku. Teď už mě čeká jen několik málo hodin ověřováním informací na internetu...Ale jinak zajímavě natočeno, určitě je nad čím přemýšlet a stojí za shlédnutí.

Fruitvale (2013)

Zajímavá událost v koukatelném zpracování, u které je určitě dobře, že o ní vznikl film. Na druhou stranu to brnkání na city bylo na mě až příliš.

Jen 17 (2013)

Zajímavě natočeno, zajímavý námět. Chvílemi jsem si říkala, jestli spíš už nekoukám na porno, ale ve výsledku je jasné, že bez těchto scén by film neměl takou autenticitu. Oceňuji, že i když to tak podle anotace asi nevyzní, měla jsem po shlédnutí o čem přemýšlet...

Miele (2013)

I když jsem filmů o eutanázii viděla v poslední době dost, tehle je jiný, podáván z jiného úhlu, jde do hloubky, ale jiné než ty ostatní. Určitě stojí za shlédnutí.

Maturanti (2013)

Vlastně mi nevadí amatérismus, hraný dokument, forma filmu o filmu, mladí a nezkušení autoři, nejasná hranice fikce (scénář) a reality... ale tady se sešlo všechno dohromady. Na první pohled zajímavé téma, ale neobratně uchopené.

Velká nádhera (2013)

Ze začátku jsem si říkala, že ten film je zvláštní, ale že se mi líbí, ani nevím proč a že ho chci dokoukat. Oceňuju hlavně kombinaci zajímavého střihu a výrazné ale adekvátní hudební kulisy, zajímavých postav... tenhle dojem se ve mně udržel až do konce a teď přemýšlím, o čem to vlastně bylo... Zkráceně: silný filmový zážitek, který si drží tempo a zájem diváka.

Marionetista (2013)

Film na pomezí dokumentu a artového filmu. Hodně mě nadchnul svým netradičním námětem loutek a zpracováním, ale snaha o celkový přesah, propojení s autorovým životem a filozofií mě minula a vyšla vniveč.

Ten kluk (2007)

U tohohle filmu se nemůžu ubránit srovnání s českým Tambylles (http://www.csfd.cz/film/302730-tambylles/). Boy A byl na mě příliš zdlouhavý, často jsem se dějově ztrácela a v některých pasážích mě příjemně překvapoval jinde zase iritoval střih. Film si vybral zajímavé téma, a obecně děj okolo byl hodně propracovaný, ale samotný film by mohl být kratší.

Juno (2007)

Poměrně závažné téma pojaté s úžasnou lehkostí, humorem i logikou. Tenhle film je pro mě prototypem ideálního snímku - má myšlenku, popisuje věrně prostředí, má prokreslenou hlavní postavu a je zajímavě natočený. Tenhle film už jsem viděla minimálně desetkrát, ale určitě ne naposled.

Do Říma s láskou (2012)

Nejsem nijak skalní fanoušek Woodyho Allena, ale tenhle film mi přišel vtipný, s absurdními zápletkami a dobrými hereckými výkony. S výsledkem jsem spokojena - pro večerní odpočinkové kino je to dobrý snímek, ale vystačím si s jedním shlédnutím.