• Krátkometrážní

Tady a teď (2018) (seriál)

na tohle jsem čekala od ukončení six feet under.. senzační počin, nechápu, že bylo ukončeno po jedné sérii

Lucie: Příběh jedný kapely (2016)

Lucie je naprosto zásadní hudební podkres mýho dospívání, takže osobně mi film nabídl exkluzivní nostalgickou jízdu 20let zpátky a chvlikama mě z toho neuvěřitelně mrazilo, nicméně dokumentárně mi to nepřišlo nijak výrazný dílo, celkem povrchní, roztříštěný, nenový.

Šest v tom (1997) (seriál)

jestli taky přemýšlíte, komu je Nesbitt tak strašně podobnej, je to Clooney :). seriál mýho srdce! 6/5*

Laggies (2014)

ani nevím, co mě vlastně nakonec přimělo si film pustit, asi jedině ten Sam Rockwell, o to silnější zásah přišel. člověk k tomu musí mít nějaký osobní reálie, aby se mohl identifikovat s hlavní hrdinkou, ale to se přesně stalo mně, chvílema mě to až dojímalo, a i takový různý minimoudra mi přišly strašně pravdivý. a ten Sam zafungoval. dojem 5*

Příběhy 20. století (2017) (seriál)

3 díly seriálu na MFDF Ji.hlava 2016 Agent Vian 5* Život s cejchem 5* Legenda o svatém Juliovi 4*

Ave, Caesar! (2016)

já myslím, že super. je to hodně vtipný, osobitý, nesoucí myšlenku i odlehčenost, ta fragmentovanost mi přišla hodně efektní a chytrá, kdyby se opravdu pustili do delšího vyprávnění, film by podle mě ztratil, takhle to mohla bejt palba promyšlenejch a plnejch podnětů, aniž by to ztratilo na svý hravosti. 5

Fargo (2014) (seriál)

fakt to nenatočil Lynch?

Český žurnál - Já, horník! (2014) (epizoda)

nemůžu tak úplně souhlasit s tím, co se tu v komentářích vesměs objevuje. podle mě dokument přináší a ukazuje právě to, kam se většina z nás pozorovatelů kauz /paskov i další/ nedostane, a to nemyslím jen faktický exkurz do štoly (a jako je to něco!), ale prostě jednotku horníka, jeho vztah k práci, vnímání kontextu a sebe sama. to je to, co je tak nějak samozřejmě jedno, protože tady jsou pragmatické pohledy (v širokém smyslu), které jsou určující. souhlasím, že se nejedná o komplexní pojetí a téma by se dalo zpracovat na spoustu dalších způsobů a s jinými akcenty, to ale neznamená, že bych si tohle neužila.