Leon (1994)

Tak tomuto nadšení a hodnocení opravdu nerozumím. Film je velice povrchní, postavený na drsných scénách a rádoby kontroverzním vztahu staršího zabijáka co rád pije mlíko a mladé drsňačky (Lolita či co???)

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Psychedelický western. Nevím, jestli to bylo láhví vína, tou šílenou úchvatnou hudbou, šílenými postavičkami, šíleným dějem vrcholícím scénou na hřbitově, nebo snad vším tím dohromady. Pravda je, že tenhle film mě naprosto dostal, sama nevím čím, i když moje hodnocení je značně subjektivní a na někoho to tak působit nemusí... Po druhém shlédnutí na plátně: Láhev vína nebyla, dojem zůstává stejný, možná ještě lepší. Každopádně je to skvost kinematografie, který patří mezi to nejlepší, co bylo kdy natočeno. Ve srovnání s několikrát zde zmiňovaným "Once Upon a Time in West", tento film je pro mě jednoznačným vítězem.

Amerika (1994)

Z tohoto čiší temnota a existencialismus. Pokud někdo napsal, že se mu dělalo špatně, tak si myslím, že se ho dotkla ta pravá "kafkovská" nálada, o kterou režisér jistě usiloval. Podle mého názoru perfektní vystižení atmosféry. Musím také vyzdvihnout skvělé herecké výkony našich vesměs bavičů v neobvyklých rolích.

Malá mořská víla (1976)

Vizuálně zajímavé a netradiční, ale vidět to jako dítě, tak mám z toho asi slušné schízy. I když zpracovat Andersena, aby to zároveň neztratilo z jeho pojetí, asi nelze.

Mládí (1992)

Narozdil od Kleopatry mě ta souvislost Singles - Samotáři napadla hned, jak jsem shlédla výše hodnocený film, samozřejmě až po Samotářích. Inspirace (nemyslím tím úplně kopírování) je zde podle mě úplně markantní, Ondříček si ani nedal moc práci s názvem filmu. Aktualizace: Po asi 3. shlédnutí musím ještě přehodnotit směrem nahoru. Především díky kapelám, jejichž hudba i představitelé se zde hojně vyskytují, to jsou prostě moje srdcovky, to nejde jinak.

Povídky z kuchyně (2003)

Nevěděla jsem, proč mám tento film tak zafixovaný v hlavě od okamžiku prvního shlédnutí. Myslím, že podruhé už to vím... Je to neuvěřitelná harmonie, která na mě působí v tomto filmu.

S čerty nejsou žerty (1984)

"Je to REBEL!!!! Při zatýkání: 3 vojáky těžce zranil, 2 zhmožil a jednoho... ZESMĚŠNIL!"

Vesničko má středisková (1985)

Po letech musím trochu přehodnotit (ze **** na *****), tohle je skutečně nářez! Ve velmi poetickém balení samozřejmě.