Nejdrsnější věznice světa (2016) (seriál)

Ono asi tak nejde o nějakou investigativní sondu. A věřím, že byli i důkladně hlídání a věznice zaplaceny, případně nějaké úlevy, pro bossy, kteří zajistily klid. ALE i tak je vidět, jak drsné podmínky někde panují. Jeden si domyslí, jak to tam chodí, když tam nejsou kamery a trochu s toho zamrazí. Některá místa jsou opravdu děsivá a představu, že tam mířím, bych asi nerozdýchal. Tedy ne jako filmař.

Čára (2019)

Koukala na to desetiletka a já se nějak přidal. Víc asi nemám co říct :)

Vražda na jachtě (2019)

Já míval ty Sandleroviny i rád. Ale tohle je zoufalé, nudné, nevyvážené. Bohužel to ani J. Aniston nezachrání. Ale ta nuda byla zoufalá.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Možná je tady hodně skřípavých momentů a záporák tak trochu, spíše rozmazlený debílek. Ale, vlastně dosti originálně pojaté a sebevědomě odvyprávěné, byť hodně zkratkovitě. Jasně, nějak přehlížím hovadiny, typu sjezd na el. vedení, bez stožáru, nebo jak se sakra dostala na nejstřeženější základnu a ještě odjela v armádním hambí atd atd. Ale, asi stárnu a tak pohled jak Charlize Theron kosí všechny a všechno v dokonalé symfonii mě nějak rozrajcovává a tak odpouštím i výše zmíněné fauly. Ale, díky tomu, že se Netflix nebojí svěřit takové snímky neokoukaným týmům, které tak mohou růst, můžeme v budoucnu dočkati se, zajímavých projektů. Cvičení dělá Mistra. Nebo taky ne, no.

Prokletá (2020) (seriál)

Prokletá mohla být skvělým seriálem. Mohla a má k tomu vynikající předpoklady. Jen se to celé posralo. Možná, kdyby nebyla tak krutě naroubovaná na jiný, poněkud známější příběh o králi Artušovi. A obsadit do role budoucího krále Artuše černocha? To je opravdu zhovadilost! Chápu, že teď není nic tabu, ale nabourávat historii, byď tady jde spíše o fantasy, je divné. Je to tak divné, jako by někdo natočil snímek o Martinu Lutheru Kingovi a obsadil tam bělocha! Jasně, tady je to trochu jiný svět, ale hraje s nějakou reálií, nebo pověsti, která už tak fantasy není. Opravdu mi to lezlo na nervy. Mimochodem, jako budoucí Artuš byl pěkné béčko a dotáhl by to tak maximálně na strážného. Je to škoda, protože potenciál tady byl. Merlin je vynikající! Nimue a její meč? To bylo hodně smutné a spíše trapné máchání klackem. Fakt mě to mrzí.

Vyproštění (2020)

Po dlouhé době dost nabušený filmek, který tak trochu naznačuje, jak Netflix ve své produkci roste. Vynikající kamera a nebýt trochu přepáleného závěru, tak to bylo na plný počet.

Válečná jeptiška (2020) (seriál)

Úplně si nejsem jist, jak se k tomuto postavit. Ono to není úplně k zahození, ale něco mi zde chybí. Nějaká esence, která by to kapánek povýšila. Alba Babtista je dostatečně sexy a možná to dost stojí na jejím smyslném ksichtíku. Uvidím, co dál.

Renovátoři rezavého šrotu (2018) (seriál)

První řada byla dostatečně trhlá a zábavná. Bylo zde i vcelku pár pěkných kousků, tedy American Clasic Car. Druhá řada ale spíše sází na potrhlost Mika a potažmo celé party. Auta jdou tak jaksi bokem a jsou spíše kulisou. Uvidíme co třetí řada. Doufám, opravdu, že půjde opět více o auta.