Riddick (2013)

Nemůžu si pomoct, ale tento Riddick, je pro mě dvakrát zalitým lógrem, v porovnání Tmou a i Kronikou. Příběh jaksepatří stupidní, nezáživný, vyčpělý, nudný. Vin Diesel, je dle mého jedinou stránkou filmu, která drží hodnocení nad úrovní hovna. Možná je to trochu ostré, ale je to tak.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Tenhle filmek má svoje kouzlo! Má svou duši. Jednoduchost s jakou je podán, zahrán i napsán je nepochybně základem tak příjemné podívané.

Pýcha a předsudek (2005)

Zde jsem možná udělal chybu, když jsem si film pustil hned po dočtení knihy. Bez mírného odstupu působí děj uspěchaně a zkratkovitě. Jinak ale nemám moc co vytýkat. Vynikající obsazení, K. Knightley byla vážně kouzelná, nádherná kamera i scenérie. Scénář, který neochudí diváka o nic podstatného. Výtku bych si neodpustil snad u ztvárnění pana Benneta, který mohl být více "noblesnější". Film je tedy vynikající a věrnou alternativou pokud nechcete číst, nicméně, kniha je kniha.

Rivalové (2013)

Je těžké tomuto filmu cokoli vytýkat. Je to nádherná sonda do prostředí, o kterém sní každý kluk a spousta chlapů. Dnes už je F1 spíše marketing a spousta peněz a tak je tento návrat v čase více než vítaný. Bylo to strhující. Víc myslím, není co dodat. Děkuji. :))

Útok na Bílý dům (2013)

Nemůžu si pomoct, ale takovou slátaninu jsem opravdu nečekal. Padouši tupí jak polena, všichni zde přežívají exploze s pár metrů, Bílý dům zabezpečen hůř než městská knihovna, atd atd. Tatum jako agent? Koho to napadlo? To byla ta nejméně uvěřitelná postava tohoto roku. Obvykle tak nekritizuji, ale toto bylo zoufalé. Pád Bílého domu byla taky pěkná konina, ale toto je neuvěřitelná sračka.

Jméno růže (1986)

I přes to, jak je film vychvalován, nemůžu, v přímém kontrastu s knihou, nějak obdivně jásat. Herecké obsazení, mrazivá atmosféra, hudební podkres, jsou jistě pozitiva snímku. Na druhou stranu, je zde v podstatě použita je ona detektivní stránka knihy a to navíc notně upravená a bohužel, ne zrovna pozitivně. Ecouv román je ale soubor mnohem více rovin, které dělají knihu tak výjimečnou, což se převést na plátno nepodařilo a pravděpodobně to ani není možné. Ten kdo knihu nečetl, může být spokojen a věřím že bude. Hodnocení tohoto snímku o tom jasně vypovídá. Ale kniha a film jsou bohužel dvě různé věci a byť je předloha daná, rozdíl je, bohužel, propastný.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Gaiman umí psát originální a zajímavé příběhy a jejích převedení na plátna kin si vždy, bohudík, pohlídá. Platilo to jak u Hvězdného prachu a platí to i zde. Přesto, že jde o animovaný film, ona i knížka je spíše pro mladší čtenáře, přesto jde o skvost, po všech stránkách. Animace je vynikající, sama Coralina perfektní a určitě bych neopomíjel i soundtrack. Děj má vše podstatné a řídí se předlohou. Nádhera!

V moci ďábla (2005)

Samotné vymítání je vrchol snímků, a to je bohužel pouze zhruba deset minut. Ač je námět dobrý a v podstatě zajímavý, jde především o soudní přelíčení s trochu mrazivým námětem. Bohužel je s filmu cítit jistá zdrženlivost a malá produkce a tak tomu chybí buďto více šťávy, anebo lepší scénář. Ale i tak je to neokoukané pojetí vymítání.

V zajetí démonů (2013)

Velmi krásně strašidelné :)). Vše navíc umocňuje fakt, že jde o "skutečný příběh". Ať je to tak, nebo jinak, převedeno na filmové plátno je to bravurně. Herecké projevy, hry světla, (ne)lekající scény, příběh jako takový. Vymítání je vždy zážitek a umím si představit, že kdyby mělo být vymítání veřejné, je vždy vyprodáno :DD.

Slova (2012)

Krásný příběh o příběhu v příběhu, který nakonec poodhalí skutečnost, že ten nejdůležitější příběh, leží někde mimo slova. Jsem rád, že jsem tento film viděl. A jsem rád, že skončil tak, jak skončil. Ne vždy nastávají dějové zvraty, které jsou možné ve fiktivních příbězích. Tento, je díky tomu svému, možná více uvěřitelný a i více lidský. K dokonalosti mu ještě kapánek chybí, přesto je vynikající.