Den cvoka (2002)

Suprová tragikomedie ve které je člověk ovládán svými stereotypy a je totálně frustrován celou společností. 5*+1 navíc, protože mně vzhledem i trošku povahou připomína i mýho jednoho profáka

Ztracený princ (2008) (TV film)

Vynikající temná atmosféra, škoda jen toho nízkého rozpočtu

Z pekla štěstí (1999)

Troškovi pohádky jsou spíše pekelné horory, zejména po stránce hereckého obsazení...

Záměna (2010)

Při odpočineku, u kterého se nechce přemýšlet film požadavky uspokojí, jednoduchej nápad, příběh, občas sem se i zasmál, na relaxaci proč ne

Avatar (2009)

Klišé při každém záběru, navíc zdlouhavě nudné. Láska mezi hlavními hrdiny – klišé, zničení „dobrých avatarů“ – klišé, pomsta hlavního hrdiny – klišé... jediné co není klišé je digitální pojetí kamery, to je skutečný přelom, bohužel k filmům patří i děj...

Karate Kid (2010)

Po více jak 20 letech se objevuje zpátky na plátnech pokračování Karate kidu. Avšak Daniel-sana s panem Myagim nahradili malý černý klučina, který se přistěhoval do Číny a hotelový údržbář, jenž si dá za cíl vycvičit nového mistra kung-fu. Toto je pouze začátek infantilnosti, která se v průběhu filmu čím dál více zhoršuje. Navíc poslední bojová scéna vykradená s originálu, bohužel tak špatně, že moje dětská vzpomínka na původní film dostala tvrdé K.O.

Elitní jednotka (2007)

Pojetí tvrdé reality protidrogové jednotky uvnitř brazilských slumů, kde jsou korupce, drogy, nevinné oběti a nekompromisní policejní zákroky na denním pořádku. Znázornění prostředí, které patří v otázce kriminality k nejhorším na světě

Lola běží o život (1998)

Přelomový nápad spolu s režií řadí tento film k jedním z nejkvalitnějších filmů německé kinematografie. Názorná ukázka toho, jak si jednou chybou podělat život a jak každé malé rozhodnutí a náhoda v něm mají rozhodující konečný dopad

Alenka v říši divů (2010)

Surrealismus nejvyššího stupně. Burtonovi se podařilo přenesení pohádkového příběhů na plátno tak, že si divák připadá jako v nejroztodivnějším snu, což je myšleno jako pocta. Snové představy na vás vykukují z každého rohu. A ztvárnění srdcové královny, která je životní rolí H.B.Carter, je třešničkou na dortu.