Světová válka Z (2013)

Spousta napětí, zajímavý příběh, skvělý spád filmu, dobré herecké výkony. Aneb kvalitní postapo co můžu doporučit :) Bohužel mě zasáhlo pár "klišoidních nesrovnalostí" a donutilo mě to pár bodů ubrat, třeba: *SPOILER* jak ta izraelská vojanda během chvíle nevykrvácela, jak zrovna brad pitt a vojanda přežijí pád letadla, vojanda jednou rukou střílí jako sniper... *KONEC SPOILERU* je to jen pár drobností, které mě sice zarazily ale někdo si jich možná ani nevšimne a nijak ho neovlivní. Silné 4*

Hra na schovávanou (2005)

Film, který si budoval dobrou, děsivou atmosféru se v půlce změnil a já jej dokoukala jen jako otrávený divák, který chce vědět, jak to celé skončí (nehledě na to, že konec byl dosti předvídatelný). Co se týče příběhu, tak je to "nuda, nuda, šeď, šeď" jak by řekl Ladislav Smoljak. Nic inovativního a klišé nad klišé, což se nezmění až do konce. Je to škoda, protože obsazení je super i herecké výkony, i atmosféra měla cosi do sebe. Připitomělá pointa to celé zhatila.

Herečka tisíciletí (2001)

Úžasné. Celý příběh se mě nějak tak upřímně a hluboko dotkl u srdce, že ještě teď cítím ten zvláštní pocit. Satoshi Kon mě dostal už u Perfect Blue, ale zde se jedná o něco jiného než psychopatické stavy. Příběh lásky, jedno osudové setkání, které změní celý život. Svět, i okolnosti se můžou měnit ale touha stále zůstává... Příjemným odlehčením a trochu ukazatelem ve snových výjevech byla dvojice reportérů, kteří nejednou pobavili a dodali trochu řádu. Nádherná hudba, animace, příběh co se dotkne a neztrácí tempo- krásných 5 hvězd.

Óoku (2010)

Když jsem se rozhodla ohodnotit tento film, velmi záhy jsem zjistila, že to není tak jednoduché jak se zdá. Na jednu stranu mi příběh plynul dobře, bylo to zábavné, konec který mě nepřekvapil ale ani neurazil, navíc spousta pěkných chlapů (v hrozných účesech) - pohodově strávený večer. Měl by ovšem Ooku být pohodový film? Myslím že ne. Ooku je naznačováno jako temné místo, něco neskutečného a zvráceného. Ano, autoři nám tu naservírují pár "ukrutností", ale ty všechny jen kloužou po povrchu. Občas sice zabrnkají na citlivou strunu, přesto mě nepřesvědčily, i když potenciál filmu je velký a téma neotřelé a zajímavé. Nu což, ohodnotila bych to jako lepší tři, které to na čtyři nedotáhly. Škoda. Pustím se teď do mangy, tak uvidím, jestli mi předloha bude vyhovovat víc.

Strange Circus: Kimjó na circus (2005)

Nevím jestli jsem to pochopila správně a vlastně na tom nezáleží, protože každý si svůj "konec" a vysvětlení najde. Pokud se tedy na cestě někde neztratí... Šílený příběh o šílených a hrozných věcech, který mate a přesto nepustí po celé dvě hodiny. Moc se mi líbilo zpracování a celé to propojení psychedelična, cirkusu, emocí a reality. Po dokoukání filmu mám sice pocit, že mi je lehce nevolno, přesto nelituji. Jdu si dát nějaký bylinkový čaj a pokusit se nad tím pořád nepřemýšlet.

Dotek Medúzy (1978)

Skvělý počin. Děsivý, inteligentní a napínavý. Takový by měl správný thriller být a já se přistihla, že jsem do příběhu úplně ponořená. Navíc výkon Richarda Burtona je velmi přesvědčivý a dodává tak celému filmu tu poslední hvězdu, kterou už jsem tak dlouho nedala.

Mrtví a neklidní (2013)

Od tohoto filmu jsem vůbec nic nečekala. Po debaklu s Twilight ságou jsem čekala další teenagerskou romanci bez špetky originality a utápějící se ve své sladké rozblemcanosti. Jaké ale bylo mé překvapení, když jsem našla mile vtipný příběh, který, ano, je teenagerská romance ale přesto zůstává svižný. A promineme-li zápletku "láska oživí i mrtvého" (nebo ta fešná blondýnka? Hm...) máme tu příjemný počin, který mi dnes padl do noty. Samozřejmě, můžeme tu mluvit o nereálnosti celého příběhu, zápletky a nevím čeho ještě ale zase, je tohle vždy zapotřebí? Lepší průměr.

Road to Ninja: Naruto the Movie (2012)

Povedený příběh o alternativní realitě, kde Narutovi rodiče žijí a vše je vlastně poněkud jinak... Skvělý nápad, zajímavé momenty, trocha dojetí- paráda. Jediné co mi trochu nesedlo je, že příběh je trochu utahaný a já se přistihla, že koukám na čas, kolik ještě zbývá do konce. Kratší stopáž by filmu myslím že prospěla, ale jinak jako takové odskočení od seriálu je to super :)

Himicu no hanazono (2007) (seriál)

Pěkný, milý seriál od kterého se nedá čekat příliš, ani přespříliš humoru, ani velká romantika natožpak napětí. Ale celý seriál si tak pěkně plyne, nenudí a z nějakého neznámého důvodu mě opravdu bavilo ho sledovat. V rámci japonských doramat rozhodně patří k těm lepším kouskům. Hodnocení by u mě leželo někde mezi třemi-čtyřmi hvězdičkami, ale jen tři hvězdy si nezaslouží.

Duhová Brita a zloděj hvězd (1985)

Pohádka mého dětství! Věčným opakováním té staré VHSky jsem rodiče i sourozence doháněla k šílenství a hláška: "nebezpečí, nebezpečí" se stala doma téměř legendární :D Když jsem ji teď ale viděla o mnoho let později, musím říct, že jsem si tehdy nevybrala svou nejoblíbenější pohádku špatně. Pěkný, barevný příběh se zajímavým dějem, písničkami a duhovým koněm mě znovu dostal :)) Pro děti a infantilněji naladěné dospělé mohu jen doporučit :))