Kuragehime (2010) (seriál)

Správně střelené anime! Bizardní postavy, vtipné situace, náznaky romantiky... prostě správné odpočinkové anime. Děj mi příjemně plynul a já celou sérii zkoukla za jeden den. Škoda jen, že není nějaké to pokračování, které by ukázalo víc- třeba mě ale uspokojí manga :)

Suki tte iina jo. (2012) (seriál)

První díl tohoto anime mě vážně pobavil. Hrdinka se zdála samostatná, jiná a trošku mi připomínala hrdinku z Kaichou wa maid sama. Což se ale rychle změnilo. Mei mi začala lézt na nervy už po pár dílech a to svou nemluvností, přehnanou zakomplexovaností ale hlavně: neschopnost ze sebe vypravit kloudnou větu. Nejvyšší výkon, kterým častuje svého milého je "hm"+ červenání. Yamato je fešák od pohledu a dobrák od kosti, ale to je vše, co nám jeho charakter může nabídnout. Ke konci mě už jen dorazila postava stejně zakomplexované modelky jako je Mei. Jestli autoři čekali nějaké pohnutí z mé strany, tak se ho bohužel nedočkali a já měla poslední tři díly co dělat, abych to vůbec dokoukala. Neříkám že seriál je úplně špatný a nemá hezké chvilky, ale přijde mi plochý a stálé uvažování typu "má mě rád- nemá mě rád" rychle unaví.

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Omlouvám se všem fanouškům, ale i když je forma podání myslím velice kvalitní, lidská hloupost a její vyzdvihování mi tu přišlo více k pláči než k smíchu. Dvakrát jsem se sice slušně zasmála, ale to opravdu nestačí, abych to dotáhla na tři hvězdy.

Mama (2013)

Hledáte originální příběh, u kterého si budete drásat nervy jak dopadne? Tak to se nekoukejte na "Mama" a jděte o dům dál. Co se týče příběhu, vše je zcela předvídatelné. Od první chvíle víte která bije, a ukázání Mámy tak brzo ve filmu mě osobně trochu zklamalo. U konce jsem tak trochu nevěděla, co si o něm myslet a z nějakého důvodu mi vůbec nesedl. Co mi ale celou podívanou zlepšilo, bylo řemeslné provedení. Děsivé scény byly prostě super a já když jsem seděla v kině, tak mi z nich bylo silně blivno. Zvlášť z pohybů (běhu) Mámy a-la film "Ju-on". //POZOR SPOILER// Ta mladší holčička byla opravdu nehorázně ošklivá, tak trochu by mohli být její opatrovníci za ten konec rádi :)) I když mě nakonec napadla jedna otázka: Jak tohle sakra vysvětlí sociálce? :D

Kami-sama hadžimemašita - Season 1 (2012) (série)

Pěkné, roztomilé anime s příjemným humorem. Nanami je opravdu charakter který nezaujme, ale také neurazí a celkově se do příběhu pěkně hodí, zvlášť když je jí po boku stále nabručený Tomoe. Co jsem si ale nejvíc užívala- resp. se upřímně zasmála- byly scény s "havranem". Podivná, gotická hudba v pozadí mě donutila se křenit a jen co se objevil Tomoe, bylo o pár vtipných momentů více. Nedá mluvit o nějakém přelomovém anime, ale v rámci žánru je to velmi příjemná podívaná a jako oddechovka s trochu romantiky slouží při zkouškovém dokonale :)

Inhyeonwanghooui namja (2012) (seriál)

Pro mě osobně více než milé překvapení! Dlouho jsem se takhle dobře nebavila jako Queen In-Hyun´s man, bylo tam dostatečně vtipných situací ale ne tak přemrštěných a šílených jak leckdy známe z doram, mezi hlavním párem to jiskří a protipóly jejich povah spolu vypadají velice kouzelně. Dokonce se dočkáme i pěkných polibků, které nevypadají jako líbání figuríny (když muž drží jívku za ramena a dívka nečinně stojí) a krásných romantických scén, které nepůsobí přeslazeně a tak kýčovitě. Postavy se tu chovají celkem rozumě a pochopitelně, navíc příběh mě držel celou dobu vtaženou do děje a já všechno prožívala s hrdiny, takže neměla jsem pocit že se nudím a chci přeskakovat pasáže. MALÝ SPOILER: celou dobu jsem držela nervy na uzdě, ale když jsem viděla Kim Boong Doa psát dopis Hae Jin a brečet u toho, po všech těch dílech s jeho poker facem, už jsem to neudržela a trochu si zaslzela s ním. KONEC SPOILERU Takže za mě nemůžu hodnotit ani jinak, 5 hvězdiček!

Paradaisu kisu (2011)

Hraná verze anime Paradise Kiss. Tady nastalo pro mě poněkud zklamání. Uznávám, že vtěsnat do filmu celý seriál nejde, ale podle mě tu spousta klíčových momentů chyběla. Konkrétně ty, které celé anime dělalo tak uvěřitelné. Bez toho všeho Paradaisu kisu vypadalo jako tuctová pohádka o popelce. Krásný princ tu ovšem nebyl tak krásný... Ale nedá se říct, že by to byla vyloženě ztráta času, jako oddechový film je to příjemná romantika, které bych asi dala větší šanci, kdybych neviděla předtím anime. Ovšem konec filmu mne tu potěšil velice a za to trochu bláznivě dávám o hvězdičku víc, jinak bych tak vysoko asi nešla ;)

Paradise Kiss (2005) (seriál)

Co se mi tu nejvíce líbilo? Původně jsem čekala příběh typu "jak hloupá popelka přišla ke slávě, bohatství a princi". Vše bylo ale jinak, naskytl se mi tu reálný příběh, s uvěřitelnými postavami a skvělým openingem, který prostě miluju. A konec? Inu.. nedopadlo to jak jsem si přála ale i tak mě to (nebo možná právě proto!) dostalo ještě víc a já celé anime musela povýšit ze čtyř hvězdiček na pět hvězd.

Nae yeojachinguneun gumiho (2010) (seriál)

Tak u tohohle seriálu jsem se smála většinu času. Dlouho jsem neviděla tak roztomilý pár jako Tae-Wonga a Gumiho, skvěle jim to spolu ladí. Humor je tu svižný, milý a rozhodně neurazí. Je tu samozřejmě pár klišé, které nás trochu navádějí, například "mrcha" (ta mi hrozně lezla na nervy- od začátku, do konce) a "tajemný, krásný muž" (a že je opravdu krásný) ale upřímně, vůbec mi to nevadilo. V druhé půlce seriálu dojde poněkud k zvážnění (poslední dva díly se mé nervy daly krájet) ale i tahle vážnější část seriálu mě dokázala přikovat k počítači a já neměla pocit, že příběh ztrácí dech. Takže pokud hledáte něco milého, vtipného a romantického- našli jste správně.

Claymore (2007) (seriál)

Anime o neohrožených bojovnicích s monstry, které má skvělé akční scény a hudbu. A i když je akce v Claymore většinu času, nebrání to sžití se s postavami. Naopak, čím více jsem se dozvídala o hlavní hrdince (hrdinkách), tím více jsem celé to rubání a řezání prožívala. Navíc se mi líbí, že žádná z postav mi nepřišla vyloženě černobílá- pět hvězdiček!