• Pohádka

Valmont (1989)

Film, který mě dovedl ke knize. Po druhém shlédnutí mohu říct, že trochu méně odpovídá knize než film Nebezpečné známosti, ale i tak má své kouzlo. Je trochu odlehčenější a vtipnější. Zde hlavní hrdiny mám v oblibě a fandím jim.

Angelika (2013)

Nesrovnávám s původní verzí, ani s knihou, kterou jsem nečetla. Bylo to docela dobré a nebýt posleldních 10 minut, možná bych dala i 4*.

Teorie tygra (2016)

Pro mě rozporuplný film. Jakoby se autoři nemohli rozhodnout, jak ho pojmout, jestli jako komedii, či jako drama. Začátek je čistě komediální a čím víc film postupuje, tím víc sklouzává k vážnosti. Čistě komediální varianta by mi sedla víc. Navíc měl až moc dlouhou stopáž, zkrácení o 15 minut by mu neuškodilo. V druhé části filmu se v podstatě vše několikrát opakuje a není zde žádný posun v ději.

Česká MISS 2016 (2016) (pořad)

Čím je tato soutěž starší, tím víc upadá. Zlaté časy, kdy se missky musely samy naživo představit, kdy si připravovali volnou disciplínu a kdy soutěž završila promenáda v plavkách. Letos na promenádě soutěž stála. Missky se představily pouze v přichystaném videu, naživo neřekly skoro ani slovo, volná disciplína taky žádná a promenáda v plavkách na hodinu, kterou víceméně zkazili moderátoři svou hrou na hokej, která ani nebyla vtipná, protože se komentáře neustále opakovaly. Finalistky tak neměly ani možnost ukázat, co v nich je a tím byla soutěž vlastně zbytečná.