Město 44 (2014)

Válečné drama je podáno velice nevkusným a rušivým způsobem. Technická stránka filmu je vynikající, ale zbytek je opravdu podivným slepencem. Příběh je roztříštěný, nesourodý, útržkovitý. V polovině už jsem to chtěl vzdát. Potenciál zde byl. Ten se však zahodil a vznikl podivný kočkopes.

Nejtemnější hodina (2017)

Bravurně zahrané, precizně zrealizované a krásně se to doplňuje s Nolanových Dunkerkem.

Favoritka (2018)

Praštěné, skvělé zahrané, podivně vtipné, satirické se zajímavě uchopenou, statickou kamerou. S postupem stopáže se ale námět unavuje a v závěru jaksi vyšumí do prázdná. První polovina je o třídu lepší než ta druhá. Ve výsledku je Favoritka poťouchlý vhled do bristké šlechty, ktery toho ve vás až tolik nezanechá. 60%

Zrodila se hvězda (2018)

Precizně zrežírované, dobře zahrané e jště lépe odzpívané. Bradley se jako režisér nemohl líp představit. Řemeslo má jasně v ruce, to mu nikdo nedokáže odpárat. Herecky po jeho boku zazářila i Lady Gaga, Chemie mezi jimi je ohromující a díky tomu vše působí uvěřitelně. Mám výhrady k scénáři, Často docházelo ke zkratkovitosti, přeskakování bez větší návaznosti a při sledování mě to rušilo.Chyběla mě větší celistvost. Přechody scén byly rázné a křičely na mě. Chtělo to uhlazenost. Přesto jsem s výsledkem spokojený. Krásných 70%.

Overlord (2018)

Technicky dobře zvládnutý film, který se ale na své možnosti drží až příliš zpátky. Je tady více klasické ala válečné akce než té zombie hororové. Mohlo se jít víc na dřeň. Ani těch živích mrtvoláků zde nenajdete tolik, kolik byste si přáli. Jinak se na snímek dobře kouká, rozpočet se využil v tomto ohledu do posledního centu. Užil jsem si zejména výborné práce kameramana. Použijí se řízné prostřihy i smysluplné dlouhé záběry bez přerušení. Příbehově se jedná o stokrát viděné a jde o nejslabší článek celého projektu. Když budete správně naladění, bude to pro vás čtyřhvězdíčková akční jízda, jinak se ale Overlord zařadí do kvalitnějšího průměru.

The Punisher - Roadhouse Blues (2019) (epizoda)

Frank se vrací v nejlepší formě. Snad ještě brutálnější, se svižnou, krásně natočenou a úžasně předvedou akcí a příslibem, že druhá řada vás vtáhne do víru té nejkvalitnější akční podívané. Jsem nadšený.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Milé překvapení hned na začátku roku. Děj přijemné odsýpá, postavy si dokážete rychlé oblíbit a ač tomu název nenapovídá, nejedná se jen o další verzi Prciček. Všechno jde víc do hloubky, postavy mají uvěřitelné problémy a strasti, bojují s nimi a ne vždy se dočkají vítězství. Doufám, že za rok vznikne druhá řada.

The 76th Annual Golden Globe Awards (2019) (pořad)

Andy a Sandra si neskutečně sedli, a i když se letošní předávání neslo v duchu všudepřítomné a stoprocetní korektnosti (kde jsou časy Rickyho), já se u jejich výstupů vždy bavil. Doufám, že se co nejdříve objeví i jejich další spolupráce. Jinak zbytek se nese v klasickém duchu. Děkovačky, emoce (hrané i opravdové), stále potlesky, promenáda celebrit.

Venom (2018)

Celý film stojí na interakci Eddieho a Venoma, naštěstí tato spolupráce šlape od prvního okamžiku až do závěrečných titulků. Nejedná se o nikterák hluboký film. Je to čistá popcornová zábava, která se ale dokáže dokonalé prodat a na uplném konci jsem měl chuť si ihned pustit další díl. Za mě tedy palec nahoru. 70%

Král psanec (2018)

Správně drsně pojatý příběh o boji o nezávislost Skotska. Celkem přimočaře pojatý děj, kterému by mnohém více slušela podrobnější minisérie, trpěl některými neduhy. Je tu často přítomná zkratkovitost, kvůli níž si nestihnete vytvořit dostačující pouto s téměř všemi postavami. Jejich cíle jsou dost jasné, ale povětšinou po hříchu archetypální. Naštěstí ostatní aspekty filmu fungují na výbornou. Užijete si dynamickou, divokou, kontaktní práci s kamerou. Báječnou atmosféru středověkého Skotska. Bahno, špína, ale i uchvacující obrázy divoké přírody jsou všudepřítomné. Přidejte k tomu i krvavou, nekompromisní akcii, kde nechybí usekané končetiny a vyhřezlé vnitřnosti, a dostanete film, kterých je tu v dnešní nabídce filmových studií po hříchu málo. Netflix to vzal za správný konec, a doufám i v realizaci dalších, podobně zaměřených projektů v blízké budoucnosti. 70% Douglas!!