Batman (2022)

Matt Reeves nezklamal a připravil nám velmi precizní výlet do Gothamu. Každá scéna je do detailu promyšlená a provedená. Na nic se nespěchá, jede se uvolněné tempo. Postavy dostávají prostor, ale je jich pořádné kvantum. Stopáž nám dá celkem zabrat. Měl jsem u toho stejné pocity jako u Irishmana. Obdivoval jsem práci kamery, střih, dialogy, celkovou atmosféru, přesto se dostavil pocit, že je to už zdlouhavé. Jedná se skutečně o detektivní snímek, The World's Greatest Detective zde může představit svůj um. A když už jsem u samotného Batmana, musí smeknout před Pattisonem. Od prvního monologu mě měl v hrsti. Role mu sedla dokonale. Tohle je ultimativní výkon. Tohle je Batman, tedy postava, který mě bavil po celou dobu a doufám, že ho budeme s pláštěm vidět přinejmenším v celé trilogii. Vedlejší postavy mají také co říct a vážně tady nenajdete slabší výkon. K plnému počtu hvězdiček však něco schází. Mám z toho naprosto totožní pocit jako u opičáku. Technicky se nedá filmu nic odepřít. Herci odvádějí skvělou práci. Scénář drží pohromadě. Ale nenajde se zde ten zásadní wow moment. Něco co by vás přinutilo si danou scénu pouštět stále dokola a kochat se dokonalostí. Hlavní cíl ale byl naplněn. Dostali jsme kvalitní snímek a máme nového a výtečného netopýřího představitelé, který může prapor jménem Batman nést na svých bedrech v následujících pár letech. 80% PS: Snímek stvořil ty nejlepší záběry na samotného Batmana vůbec. Zejména jeho zablácená zachmuřelost na konci mě dostala vším. Estetičnost, síla momentu, Pattisonův vyčerpaný výraz, osvětlení. Dokonalost.

Království nebeské (2005)

Kino cut snímku je nefungující spleten podivných scén nevýrazných postav. Prodloužená verze vám poskytne tolik potřebné momenty, informace, podhoubí jednotlivých aktérů. Ten rozdíl obou verzí je do nebe volající. 50% v 80% a vždy si pouštějte pouze DC verzi.

Americký gangster (2007)

Dvě silné postavy. Každá se svým jasným kodexem a cílem. Přidejte do toho kvalitní scénář, přesvědčivou kameru, silnou atmosféru a dostanete výbornou, moderně pojatou gangsterku, kterou si budete rádi opakovaně pouštět.

Tahle země není pro starý (2007)

Film, který mě celou svou stopáž maximálně bavil a na konci se rozhodl neočekávaně zabrzdit a zbytečně vyšumět, což ve mě vyvolává skoro až vztek. Úžasně postavy rozehráli děsivou hru smrti plnou překvapení, násilí a velmi originálních přístupu. Vše je perfektně natočené. Hra s kamerou vás udržuje v neustálém napětí. O to víc mě štve ten nemastný neslaný konec. Nepřišlo žádné vyvrcholení. Pro mě zcela nepochopitelný tah. Ale 80% snímku jsem se královsky bavil a ponechám tedy i stejné hodnocení.

Cesta do zatracení (2002)

Precizní filmařina s duší. Důmyslná práce s kamerou, jímavá a odzbrojující hudba, skvělý casting a příběh, který mě dostal svou přímočarostí. Nejsou tady šílené veletoče. Ne. Jedná se o komornější pojetí, za to dostanete ale lidskost a skutečnou bolest a utrpení. Každý zvrat na vás zapůsobí. Následky jsou drastické a tím se snímek posouvá na přední příčky ve své kategorii gangsterek. Silný zážitek je garantován. 90%

Minority Report (2002)

Krásně vybudované, smělé provedené s dostatečným kreativním vstupem jak na poli vizuálním tak i prací s kamerou a střihem. Přesto tomu k plnému počtu něco chybí. Máte pocit, že pokud byste snímek vzali opravdu pod mikroskop, dali by se najít zásadnější přestupky v celé logice a to by zkazilo dobrý pocit k této scifi jízdě. Nechte se vést a budete spokojení. Je tady dostatek kvalitní filmařské práce. 80%

Jak jsem poznala tvého otce - Stacey (2022) (epizoda)

Zatím se to nese ve stejném duchu. Postavy postupně odkrývají své karty. V této epizodě mi však přišly jednotlivé podzápletky ohromně náhodné a nekonzistentní. Jen tak halabala pohozené. To je zásadně rušilo při sledování.

Jak jsem poznala tvého otce - Dobrá máma (2022) (epizoda)

Postavy se více prezentují. Seriál má celkem funkční dramatickou složku, pokud se ale snaží být i v kolonce komedie, hrubě mu to nevychází.

Jak jsem poznala tvého otce - Třicátiny (2022) (epizoda)

Postavy se víc otevřely, ukazují své přednosti i stinné stránky. Ale stále je to teprve začátek a vztah k nim není vybudován. Pořád se jedná o cizince a je vám to celkem fuk. Navíc jde zásadněji o "drama" s odlehčenými momenty, ne o sitcom.