Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 2: Kmeny Tatooinu (2022) (epizoda)

I u druhé epizody jsme se dočkali stejného podivného čára jako v případě Manda. Nejlepší části nepřinášeli kdovíjak úžasné dějové zvraty, ale i jednoduchá idea se uměla dokonale prodat, páč z výsledku byl cítit zápal a nadšení všech zúčastněných.

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 1: Cizinec v cizí zemi (2021) (epizoda)

První epizoda nám jasně dává vědět, co můžeme očekávat od druhého hraného SW seriálu. A asi bez překvapení se tady jede ve stejném duchu jako v případě Manda. Epizodní questy, zajímavá vizuální stránka a občas pocit, že se na obrazovce téměř nic neděje. Fanoušci Mandaloriana budou spokojení, pokud jste ale u něj brblali, tak budete vědět, do čeho případně půjdete již podruhé.

Eternals (2021)

Nečekal bych, že v Eternals uvidím scénu z Revenanta :) Eternals jsou dozajista velmi rozdílným MCU snímkem. Nejedná se o akčně-komediální jednohubku. Snaží se nadhodit nějaké otázky ohledně lidskosti, lásky, oddanosti. Svou kompozicí jde o hloubavější podívanou, ale možná si těch cílů vzal až příliš. Je tady cítit zkratkovitost a i přes pomalejší tempo, unáhlenost. Mám z toho trochu pocit Snyder Cutu. I přes štědrou dávku stopáže to režisérské persóně nestačilo. Libí se mi ale ten odlišný styl. Příjemných 60%.

Hawkeye - Tohle mají být Vánoce? (2021) (epizoda)

Mám z toho podobné pocity jak z konce WandaVision. Vše se tak nějak ukončilo, ale bez dopadu a zase se pojede v dalších projektech. Kromě jednoho hereckého překvapení si z této epizody nebudu pamatovat nic.

K zemi hleď! (2021)

Kvalitní shrnutí rozpoložení současného světa a společnosti. Krásná ukázka politiků jako loutek lobby, magnátů a superbohatých jedinců. Svárlivost všech na sociálních sítích, kdy někoho můžete doslova hlava nehlava pleskat přes ksicht důkazy, ale on si bude zapřisáhlé mlet tu svoji a všude okolo sebe kydat fake news, konspiračky a zatvrzelé fráze. Tohle je děsivý stav. Herecky je film zvládnutý bravurně. S tímto castingem se ani nedalo čekat jiný výsledek. Vyznění filmu je naprosto v pořádku, líbil se mi i zvolený konec. Jako celek mě to však tolik neoslovilo. Někdy jsem se nudil, mohlo se více tít do živé, jít dál na hranu. Pochybuju, že se na snímek někdy podívám podruhé, ale zcela uznávám jeho kvality a rozhodně bych mohl i doporučil jako ukázku toho, jak se vlastně momentálně lidstvo jako společnost chová a žije. 60%

Zaklínač - Kaer Morhen (2021) (epizoda)

Dost otravný díl, plný zbytečného plkání a hloupých tvůrčích rozhodnutí. Neměl jsem se čeho chytit. Linka s Yen se nedá ani minutu pořádně sledovat. Chce to velký obrat.

Zaklínač - Zrnko pravdy (2021) (epizoda)

Kdyby se epizoda skládala pouze z povídky, byl bych vážně spokojený. Vše ostatní totiž bylo velmi nezáživné a otravné.

Hawkeye - Ronin (2021) (epizoda)

Klidný, upovídaný díl, který přinesl silnější scény než drtivá většina dosavadní stopáže. Tohle mi hodně sedlo. Postavy dostaly prostor, přišlo nějaké prohloubení, budování a vše vyvrcholilo v krásnou ukázku padoucha, i když ne překvapivého, páč se již jednou zobrazil. Teď už jenom doufat v obsazení, které by si hodně fanoušků přálo.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Musí říct, že nejvíce si u třetího dílu Home trilogie cením toho, jak rozhodnutí zde mají svoji váhu a důsledek. To se třeba nedaří příliš prodat MCU v seriálech. No Way Home nečekaně zdrsněl a dospěl. Všechny trumfy, co si tvůrci připravili fungují na výbornou a vy budete prostě na konci spokojení. Těším na další dobrodružství tohodle pavoučka. 80%