Tváří v tvář (1997)

John Travolta a Nicolas Cage se v tomhle filmu předvedou v rolích záporných i kladných hrdinů a skutečně se neodvážím hodnotit, který z nich je lepší herec :-) a navíc, je zde zajímavá sci-fi část :-) mňam :-) s přihlédnutím k roku natočení, odpouštím tomuto filmu i trapný happy end, a dávám 90 %

Pomáda (1978)

Ještě dnes si pamatuji, jak mi trnuly zuby z toho, jak to bylo SLADKÉ!!! Jak jsem byla zhnusená z těch "starců" hrajících teenagery, z odporně růžových šatiček Olivie Newton-John, z toho jak je blboučká, z nechutně slizkého Travolty a vůbec z té jejich povrchnosti... Dnes s odstupem času dávám dvě hvězdy za muziku a když to náhodou zahlédnu v TV už to přežiju v klidu a dokonce ani nepřepnu :-)

Kdopak to mluví (1989)

Kirstie Alley je tady tak "živá" = její výkon je přesvědčivý, a i když je úplně jiná než já, naprosto dokonale se umím vcítit do její životní situace :-) pro mě je to originální a vtipné, a hlásek malého Mikeyho nadabovaný Ivanem Trojanem je božííí... Travoltu jsem dík tomuto filmu začala brát na milost :-) pro mě za 90%

Výstřel (1981)

V tomhle filmu jsem zjistila, že Travolta je herec :-) takže čtyři hvězdy nejen za zvuk a ten tady hraje skutečně důležitou roli...

Horečka sobotní noci (1977)

Jedna hvězda za hudbu Bee Gees, Johna Travolu tady fakt ne, že nemusím, ale přímo nemůžu je to tady totální slizoun. Blééé...

Sedmero krkavců (1993) (TV film)

Boris Rösner a Ivana Chýlková jsou ve svých rolích naprosto dokonalí, atmosféra hradu skutečně hrůzostrašná, a ta muzika k tomu! Jak už tady bylo řečeno až tak úplně pohádka to není i když dobro zvítězí nad zlem, pro malé děti to bude docela děsivý zážitek. Ale co, někdy se s horrory stejně seznámí, tak proč ne touhle formou? :-)

Sherlock Holmes a pekelný stroj (1991) (TV film)

Pomoc! To byly fakt tři hodiny utrpení, slátanina nesmyslného nelogického příběhu, bez napětí, bez vtipu, završená úděsným dabingem... Hrůza, například po rvačce s pronásledovaným vrahem v nějakém průmyslovém areálu visí Sherlocka Holmese za jednu ruku z jakési věže a zoufale volá Watsona na pomoc. V první chvíli jsem nepochopila, kdo to je? Na záběru je totiž tak bídně namaskovaný kaskadér, že Sherlocka Holmese připomíná jen velmi vzdáleně ... Jeden bod za kostýmy, exteriéry a Morgan Fairchild. Možná, že to byla parodie na Sherlocka Holmese a já to nepochopila :-)