Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

gabin(a)

V době svého promítání v našich kinech naprostá pohroma pro mě jako pro fanynku Rolling Stones, Doors, Led Zeppelin, Queen, Genesis, Jethro Tull, King Crimson a podobných skvostů. Navíc nás v tanečních učili debilní skupinový tanec na Stayin´Alive, no prostě hrůza. Tehdy bych při své mladické nekompromisnosti určitě označila jako odpad. Dnes za ten bezpočet zparodovaných scén v čele s Připoutejte se prosím, za mrštného Travoltu, za zaznamenání disco doby a ne úplně blbý scénář dávám za čtyři. ()

mysicka

wow!! tak takhle vypadal travolta "na vrcholu".. film jsem shlédla s titulkama, takže mě zklamalo, že na mě nevybafnul pavel trávníček, který k němu už od dob vince vegy tak trošku patří (btw. dabování travolty a princ z tří oříšků pro popelku jsou jediné dvě užitečné věci, které pavel dle mě pro film udělal-a paradoxně jako princ byl nadabován:-) sorry, že to uvádim zrovna tady, ale na filmy s trávníčkem normálně nekoukám).. jinak film měl říz a spád a koule a disco!!! a mě to prostě sebralo:)) ()

Vxxx

Achjoooo. Já byla asi před týdnem na muzikálu. A to se mi tak líbilo, že jsem si řekla, že se konečně na tenhle film podívám. Nejdřív mě zklamalo, že jde o film taneční, nikoli muzikál, jak jsem se celá léta marně domnívala. No a pak mě zklamalo snad vše. Pohyby nebyl nijak úchvatné, herečky nijak okouzlující a příběh byl mnohem lépe převyprávěn na prknech pražského Kalichu. Je mi líto. Asi to bude jen Travoltou, že se tato klasika stala klasikou. 3* ()

classic

...Ako svoj už v poradí-tisícpäťstí komentár som si jednoducho zvolil Horúčku sobotnajšej noci, ktorú som ešte ani poriadne nevidel, a pritom ju pravidelne, rok čo rok-reprízujú. Zahviezdil v nej nikto iný, než John Travolta, ktorý sa skrátka musel pre rolu „búrlivého tanečníka” Tonyho Maneru narodiť, lebo si naozaj nedokážem predstaviť, že by si namiesto neho tu zahrali, napríklad-Dick Gere, alebo Patrick Swayze, aj keď sú určite dobrí, na neho nemajú ani zďaleka_ Nachádzam sa v new-yorskom Brooklyne v druhej polovici 70. rokov, 20. storočia, s nostalgickým pohľadom na Dvojičky, a tu je taktiež k dispozícii D-I-S-K-O klub 2001:ODYSSEY + stovky iných, kam chodí vymetať tanečné parkety Tony Manero, ktorého všetci obdivujú, ako fenomenálneho tanečníka ! Skrátka, tu na chvíľu, teda na noc vypne, zabudne na svoju debilnú rodinu, ktorá ho neskutočne serie. Nemôže NON-STOP tancovať, a tak musí aj pracovať v obchode s farbami, a nedá sa povedať, že by ho toto povolanie povznášalo do nebies. Tatko je už pol-roka nezamestnaný, mama stále myslí na jeho brata Franka, ktorý čoskoro-vystúpi z “CIRKVI” , alebo má mladšiu sestru, ktorú som iba raz uvidel. Keď nie je doma s nimi, tak dá sa povedať, že sa poflakuje s kamarátmi, či sa mu stále dvorí pekná kráska Annette, ktorú pošle k vode. Raz sa na akcii zahľadí do neprístupnej STEPHANIE, do ktorej sa zamiluje až po uši..._ Celý snímok na mňa pôsobil osviežujúcim dojmom, možno aj pre hudbu BEE GEES, ktorá viac-menej zlepšuje samotný film tak minimálne o 60% ! + životný výkon Johna Travoltu robí z tohto tanečno-hudobného dielka vskutku zaujímavý filmový zážitok, aj keď scenár nie je ničím výnimočný_ PS: Chcel by som vedieť takto vymetať tanečné parkety, bohužiaľ som neuveriteľné DREVO. ()

kleopatra

Nechce se věřit, že John Travolta někdy vypadal a pohyboval se tak, jako v tomhle filmu, který mu ostatně na dlouhá léta bez pořádné role zajistil existenci. Nejde o žádný převratný děj, jen o jednu taneční soutěž komplikovanou rivalitou mezi dvěma barevnými komunitami, a jak jinak - o lásku. I když film stojí v podstatě jen na hudbě a tanci, občas se do toho hercům vloudí i hraní, je to šikovně nastřiháno - statické scény pohotově střídají scény akční, stejně tak při tanečních vstupech práci střihu a kamery nepřehlédnete jako nepřeslechnete hudbu Bee Gees, která nezapadla prachem. A pátou hvězdičku přidávám za to, co je jen moje .... ()

• Při písni "You Should Be Dancing" měl být původně záběr jen na Travoltovi nohy. Ten se tak naštval, že pohrozil odchodem z natáčení filmu. Režisér nakonec od tohoto záměru ustoupil. (Terva)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. prosince 1977 v New Yorku. (Varan)
  • Film měl kvůli sexuálním scénám, vulgární mluvě a prezentaci drog stanovenou přístupnost R, tedy od 17 let. Aby film do kin přilákal více diváků, hlavně kvůli prodeji soundtracku, došlo na sestříhání problematických pěti minut, aby snímek získal klasifikaci RG, která představuje nutný doprovod rodičů. (Hans.)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!