Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

andrii

Pojďme si skočit s Travoltou. Za splněné sny revoltou. Trávit časy tam, kde motivace mladých, sláva a obdiv porostou. Taneční pár/t/y ladí pohyby. Zapalují se lýtka, roztáčí se diskotéka. Jiskry z očí do očí, od podrážek létají. Mají výdrž, temperament, rytmus v těle, hudbu v myšlenkách a v hlavě. Stejná krev. Trsá "Ginger," trsá "Fred," dohromady zlatý hřeb. Vystoupení číslo jedna bere dech. Prosím, honem, honem, zadejte se při téhle cooltovce. Račte na sál, než nás postihne, dostihne kocovina nedělních rán. ()

danecek24

35. Zlatý Glóbus za rok 1977 - nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - John Travolta, Nejlepší hudba - Bee Gees (Barry Gibb, Maurice Gibb, Robin Gibb), David Shire, Nejlepší filmová píseň - "How Deep Is Your Love?" - Hudba a text Bee Gees (Barry Gibb, Maurice Gibb, Robin Gibb) ()

ABLABLABLA

Nechápu čím se tento film stal tak slavným a věhlasným, že každý (i když ho neviděl), zná název, že tam hraje Travolta a jsou tam písně od Bee Gees. Vždyť je to s prominutím totální hovadina. Herecké výkony otřesné, ale opravdu...koho to jako ten Travolta alias "zničil si mi účes" hrál? O dalších hercích se nebudu zmiňovat...děs a hrůza. Scénář alias příběh? Ty taneční kreace a scény na parketě jsou dobré, protože prostě ta hudba je dobrá a kdo nezná ty 4 hity, co tam hrály furt dokola a kapelu Bee Gees, tak na profilu tohoto filmu nemá, co dělat. Ale celý zbytek filmu je jen výplň naprosto o ničem, no dobře o totálních vymaštěncích a frajírcích, kteří jsou asi páni světa a aby ten film byl asi něčím "zajímavý" tak SPOILER tam samozřejmě ten největší ňouma z nich, kterého celou dobu přehlíží a beztak ho vzali mezi sebe jen proto, že měl auto, umře, když po blbé zábavě spadne z mostu. Ne fakt mě to nijak neuchvátilo, naopak mě to spíše nudilo a možná i trochu štvalo, ale za ty písně a tanec 2*. ()

Xmilden

John Travolta koncem 70. let znamenal prakticky totéž co Tom Cruise v 80' a Leo DiCaprio v 90'. Prostě idol dívčích srdcí se vším co k tomu patří. Horečka je jeho přelomový a zároveň osudový film. Úvodní scéna, ve které si to frajírek Tony rázuje městem v doprovodu Staying Alive mě nikdy z hlavy nezmizí. Ano, tenhle film mě bavil. 75% ()

Pedestrian

Jen těžko si lze představit větší klasiku 70. let, než právě Horečku sobotní noci. A víte, co je na tom tak krásný? Že ten film vlastně vůbec nezestárnul. "Viděl jsem tě v 2001. - No a? - Dívala ses na mě a já se díval na tebe. - Podívám se na kluka miliontinu sekundy a on z toho dělá kdoví co!" Takže ty 4* dáme. Hodně scén mi navíc pořád leží v hlavě (opening, Travoltova forever alone jízda nočním metrem, závěr). ()

• V první vlně zájmu o skupinu Bee Gees koupilo jejich dvojalbum se stejným názvem jako film v hodnotě 13 amerických dolarů,přes dvanáct milionů zákazníků. (Terva)
  • Zkušební záběry začal točit režisér John G. Avildsen. Pro tvůrčí neshody byl však vyhozen. (Terva)
  • Natáčelo se od 14. března do května 1977 v New Yorku. (Varan)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!