Hrabě Monte Christo (1954)

Nezdařilejší verze dobrodružného romantického románu. A zase je to práce žabožroutů:-)

Baba na zabití (2003)

Ano - po shlédnutí tohoto filmu (prej komedie psali) je mi jasné, co už si víckrát nepustím. Trapas za trapasem a postupem času vršící se kopa blábolů, stupidních scén a naprosté vymaštěnosti. Pokud se u tohohle někdo bavil, tak já jsem to rozhodně nebyla. Takže děkuji, už víckrát ne.

Vášeň a cit (2007)

Připadalo mi to jako laciný parfém - stejně pompézní balení, hlavu tvoří vášeň a řeči o ní, srdce je tvořeno odvráceným osudem a základ, který zůstává nakonec je prakticky žádný. Opravdu tohle dílo ve mě nezanechalo žádnou stopu - i když bych chtěla pochválit herce, kameru za pěkné záběry a práci kostymérek, tak scénář mi příliš nezavoněl.

Mamma Mia! (2008)

Takže tu máme muzikál Abby - písničky Abby v novém kabátě. 1. otázka, co mě napadá je, zdali je ten nový kabát vůbec zapotřebí? Jejich hudba sice není mým šálkem čaje, ale je jasné, že ve své době a ve svém žánru byla ABBA numero uno. A nevylepší ji ani všelijaké remixy, ani nový kabát, ani fantastická Streepová ani svatý Petr. V některých pasážích jí spíš uškodili. A že je scénář prostoduchý, mělký a chutný asi jako týden starý guláš? Možná to se tvůrci snažili zamaskovat tou nablýskaností, kýčovitou pestrobarevností a právě hudbou ABBY. Ale moc se jim to nepovedlo.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Tak a já se ptám - kde je zakopaný pes? Proč musíme rok co rok na Štědrý večer ve veřejnoprávní televizi, který solíme poplatky, sledovat větší a větší hrůzu? Přiznávám, že na první pohled mi tenhle snímek přišel sympatičtější než loňské Strachovy Tři životy (bo jak se ta hrůza jmenovala?). Ale při pohledu pod luxusní nablýskané balení teda přátelé - žádná sláva.... Zvuk mě praštil přes ušiska okamžitě, jenom herci (někteří spíš neherci) promluvili - proč proboha všechny snímky předabováváte a dodatečně dozvučujete? Nechápu - protože to, co díky tomu vzniká je nanejvýš odporné. Některé zvraty (nebo spíš zvratky?) ve scénáři mi hlava nebrala, stejně tak jak mi nebrala některé herecké obsazení...No takže nakonec budu citovat klasika: "Přátelé, já už hrál leccos, ale máme přece staré osvědčené kusy, které zvládne snad každý..." - ano příští Vánoce asi skončím u starých osvědčených kusů jako např. Tři oříšky pro Popelku a nebudu si kazit příjemný večer těmahle veřejnoprávníma blivajzama - snad to bude jedno z novoročních předsevzetí, které dodržím:-)

xXx (2002)

Ano přiznám se, že když jsem viděla herecké obsazení (Asia Argento, S. L. Jackson, Danny Trejo a hlavne Rammstein), tak mě to hodně navnadilo. Úvodní tóny mě notoricky známé Feuer Frei a záběry z koncertu Rammstein (které mě přenesly o 3 roky zpět do Ostravské ČEZ arény) mě naladily ještě o 2 třídy výš... No ale pak to teda přišlo. Co? No ta hrůza a běs, která na mě padla hned v následujících scénách po koncertu. Proč mi některé scény přišly tak okatě studiové (přestřelka s vrtulníky při přijímacím testu)? Proč mi některé scény přišly trapné ("jak se jmenuješ?" "Jmenuju se Ivan" "A ty?" "Taky Ivan" - jasně vždyť Ivan je typicky české jméno, které tu všichni s láskou masově dávají svým dětem:-)? A proč mi většina scén přišla naprosto ujetá a víc než přitažená za vlasy? No nedá se svítit - tenhle kósek mi prostě vážně nesedl - naštěstí ta nevolnost nebyla až tak velká, takže si 2 hvězdy určitě zaslouží - kdyby už jen za ty úžasné Rammstein!

Divoké kočky (2000)

Marně pátrám, co bych zde mohla ohodnotit kladně - jo na holky skotačící na baru se dobře dívalo, bohužel mě rozdováděné holčiny opravdu nerajcujou. Takže hudba? No - kromě jedné písničky Lee AnRimes mě to také nechytlo a příběh? No tak ten mě opravdu také nedostal... Takže můžu říct, že tohle si už opravdu víckrát nepustím - toť vše.

Pippi dlouhá punčocha (1969)

Vzhledem k tomu, že Pipi byla mým idolem prakticky celé dětství (a není to jen díky mimořádné podobě mé maličkosti s touhle holčičkou:-) a u tohodle filmu a pak i seriálu jsem proseděla velké množství hodně příjemných a veselých okamžiků, tak je jasné, jak budu hodnotit:-) Je to jedna velká obrovská nostalgie plná úžasného pocitu štěstí a veselí, ale také kruté závisti nad životem oné hrdinky:-)

Noc patří nám (2007)

I když mi u tohoto filmu celkem zaváněl ten konec, byl zde úžasný Joaquin, neméně dobry Wahlberg a velmi dobrá Mendes. Má to šťávu, odsejpá to a je to poměrně svižný - konec konců proč ne?:-)

Zpověď americké nevěsty (2005) (TV film) odpad!

Jo tak tohle opravdu může vypotit jen americká nevěsta z americký palice - její starosti na mou hlavu opravdu. Naprosto zbytečných 85min., které kdyby nebyly tak to ve světě filmu ani nikdo nezaregistruje....