Účastníci zájezdu (2006)

Jak to jen pojmenovat? Že bych vymyslela novou diagnózu podle MKN-10: syndrom Viewegha? Krajní antipatie k tomuhle chlápkovi a jeho veledílům mi ve většině případů (existují vyjímky potvrzující pravidlo:-) přivodí nechuť a pocit nelibosti při sledování filmových podob těchto děl. A nejinak je tomu v tomhle případě - scény s Pamelou, Karlem, Karlem a jejich hlavním problémem spočívajícím v hnědých podšálcích apod. mi obracely vložky v botách. Dobrá Polívková, skvělý Klepl a kouzelná Štěpánková a Fialová.

Purpurové řeky (2000)

Ať už některé scény vykrádají Se7en sebevíc, tohle už jsem viděla minimálně desetkrát, ale Sedm jen jednou a stačilo. Purpurové řeky (i přes svůj uvalený konec) jsou mi daleko sympatičtější a snesitelnější. Kdo ví, kdo za to může? Jestli Kassovitz, coby rejža, Reno, coby Niemans, Cassel, coby Kerkerian anebo prostě to, že se jedná o francouzský film. Reno i Cassel jsou fakt dobří a celý příběh (opět až na ten konec) se svou tajemnou atmosférou je vážně dobrý. Opravdu stojí za shlédnutí.

Quills - Perem markýze de Sade (2000)

Proč 4 hvězdy? Puisque la France et marquis de Sade, puisque Joaquin Phoenix, puisque Kate Winslet et puisque Geoffrey Rush - a to je prostě kombinace tak lákavá, že i občasné uklouznutí scénáře či přílišná oplzlost a rozporuplnost mě prostě nepřesvědčí, abych dala nižší hodnocení.

Arabela (1980) (seriál)

Jestli bych někdy něco chtěla, tak to nejsou hodinky s vodotryskem, ani modré z nebe... určitě bych chtěla kouzelný prsten, cestovní plášť a nějakého toho Petra:-) Myslím, že se najde spousta dalších jako já, kteří můžou říct, že Arabela pro ně byl v dětství kultovní seriál.

Dr. House (2004) (seriál)

"Já, Margo Davisová, jsem byla informovaná o nebezpečí, které může vzniknout z odmítání doporučené lékařské péče. Tímto zbavuju ... // Kdo jste? // Pracuju pro nemocnici. Princeton Plainsboro fakultní nemocnici a její zaměstnance, viny za všechny nepříznivé okolnosti plynoucí z mého odmítnutí. Není to chyba nemocnice, pokud můj syn zhebne.// Zhebne??? // Trošku jsem přibarvil jazyk. Hlavně kvůli ujasnění. "Chápu, že moji lékaři považují moje rozhodnutí jako úplně idiotské..."// Proč to děláte? // "Ale jsem přesvědčená, že vím víc než oni. Měla jsem na střední kurz biologie." Předpokládám, že to je ono... ano. No prostě to chce jen hodně velkou dávku smyslu pro černočerný cynický humor:-) a pak se vám to bude zatraceně líbit:-)

Bylo nás pět (1994) (seriál)

"My kluci, co spolu chodíme, zažíváme různá dobrodružství." a já si je nikdy nenechám ujít!

Přátelé (1994) (seriál)

Úžasná meducína na KOPRa, nudu a pdobné situace - ale pozor, jedná se o vysoce návykovou látku! A proto si nemůžu odpustit malou citaci klasiky nejklasikovatější:"'Takže, tohle bude celkem lehký - tvůj text začíná větou: Jmenuji se Klód. - Je m'appelle Claude." "Ž t klu pláááu." "Zkusíme to ještě jednou - Ž mapel Klód." "Ž d pli blů." "Mon Dieu." "Ó defuf."

Slavnosti sněženek (1983)

Skvostná mozaika příběhů obyčejných lidí, ze které na vás dýchne okouzlující atmosféra a čaro pábitelů a jiných lidí, kteří si ten život (i přes nesnadné překážky) opravdu dokážou náležitě vychutnat! A je už úplně jedno, jestli se šípkovou anebo se zelím:-)

12 úkolů pro Asterixe (1976)

aneb to nejlepší z Asterixe v 82 minutách. A nehraj si s tím nožem, Brute, nebo někoho zraníš!