Armageddon (1998)

Jednu dobu koloval vtip na konto Bruce Willise: Proč nebyl Bruce na Titanicu? Protože by je všechny zachránil. Film se mi celkem líbil, ale ten konec mě tak znechutil, že jsem musela dát 2*. Bruce mám ráda - je to můj oblíbený herec, ostatní herci jsou taky super a předvádějí dobré výkony, hudba je taky dobrá (včetně titulní písničky I don't want to miss a think od Aerosmith), ale všeho moc škodí - i toho zachraňování. Takže někteří před koncem pláčou, já před koncem tohodle filmu odcházím.

Láska nebeská (2003)

Jedna z nejlepších romantických komedií, které jsem kdy viděla - už jen proto, že nejede podle klasického schématu ON + ONA - dají se dohromady - hádka - usmíření - happy end. Je to perfektní mozaika lidských příběhů, které jsou plné různých druhů lásky a inteligentního humoru. Scénář je fakt dobrý, obsazení také skvělé a třešničkou na dortu je perfektní soudtrack.

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Na tenhle film jsem zírala s otevřenou hubou ze 3 důvodů: 1. jak je možné, že vznikla taková ptákovina 2. jak je možné že mě ta ptákovina bavila a místy jsem se fakt neskutečně pobavila a 3. jak je možné, že v takové ptákovině hrají takové hvězdy, jako H. Keitel, R. Witherspoon, Q. Tarantino s ostatni? Ani na jednu otázku odpověď nemám doteď, ale můžu říct, že tohle je hodně jednoduchá a nenáročná komedie do nepohody.

Mikeovo nové auto (2002)

No co k tomu dodat? Jednoduše geniální. Mám pocit, že tenhle 4 minutový skeč strčil celé Příšerky do kapsy. Závěrečná scénka se zpětným zrcátkem mě dostala do kolen.

Sedmero krkavců (1993) (TV film)

Nemůžu si pomoct, ale i přes ten negativismus a drsnotu, co z téhle pohádky čouhá, jsem ji měla a mám hodně ráda. Asi to bude tím, že není tak přeslazená jako ostatní české pohádky, asi to bude i mým oblíbeným Michalem Dlouhým. Každopádně Boris Rösner i Ivana Chýlková stojí též za zmínku - jejich výkony jsou opravdu kvalitní. Malým dětem bych ale tuhle pohádku asi moc často nepouštěla.

Osudový dotek 2 (2006) odpad!

Když jsem zjistila, že skvělý film Osudový dotek má pokračování, říkala jsem si, o čem asi tak bude. Hlavně jsem se bála, aby tvůrci nevzali stejnou podstatu příběhu a nedosadili jiné herce do trochu jiné situace. Po úvodní půl hodině jsem pochopila, že mé nejhorší představy se naplnily a po další půlhodince jsem TO musela vypnout, protože nejsem masochista. Kdyby režisér sebral prachy, jel si vyhodit z kopýtka někam do Vegas a v životě už by se na kameru ani nepodíval, byl by to asi jeho nejlepší "filmový" počin.

Roming (2007)

Maminko, tatínku, já už nebudu nikdy zlobit, takže už mě nikdy netrestejte takovýma snímkama, jako je ROMing!!! Scénář, postavený na osobě Stana a jeho velmi "pestrého" slovníku, který obsahuje všeho všudy 5 slov a z toho 4 jsou variantou na slovo p***, je hodně slabý. Herecký výkon - nebo spíše nevýkon - hlavního hrdiny Jury mi rval žíly. Kdyby pan Vejdělek zůstal u Účastníků zájezdu (kteří se mi též nelíbili, ale pořád se na ně dalo dívat), udělal by líp. 2* za výkon Marijana Labudy - ten byl kouzelný a za pár scének, při kterých se mi trochu pozvedly koutky úst.

Škola rocku (2003)

Velmi jednoduchý a absolutně nereálný příběh, který se u mě díky výkonu 1 herce, ostatních kouzelných dětí a hlavně nadupanému soundtracku vyšplhal na 4*. Kdo nemá rád zlatou rockovou klasiku jakko Deep purple, T-rex, Ramones apod., tak to asi nebude jeho šálek kávy. Já tuhle hudbu zbožňuju, a proto, jakmile Jack Black chytí úvodní akordy Smoke on the water, jsem ve stavu, který nemá do tranzu daleko. Je sice fakt, že bez Jacka Blacka a bez hudby, by to byl film naprosto o ničem. Naštěstí tam ale Jack je a pro fandy rocku to určitě stojí za shlédnutí. Mimochodem písničky, které jsou od imaginární skupiny Deweyho Finna (No vacancy) na soundtracku najdete také a rozhodně nejsou k zahození!

Vesničko má středisková (1985)

Kdo by neznal? Komu by nebylo líto Otíka? A komu by se tento film mohl nelíbit? Nádherná studie mezilidských vztahů na vesnici, kde nechybí láska, nevěra, nenávist, ale vše je zpracováno v perfektním dárkovém balení, na které je pan Svěrák mistr ve svém oboru. Inteligentní a laskavý humor a spousta nezapomenutelných hlášek a postaviček, které vešly do vědomí snad každému. Co víc dodat? Napadá mě snad jen jedno - máš štěstí, Jaromíre, na funkci to nebude mít vliv.

Tenkrát na Západě (1968)

Mám pocit, že tento film je prostě dokonalé dílo hodné mistrů po všech stránkách a pokud se o nějakém snímku dá prohlásit, že je geniální, tak je to právě Tenkrát na Západě. Geniální kamera plná detailů, geniální hudba psaná "na tělo" každé postavě (melodie Harmoniky a Cheyenna jsou snad nejlepší, jaké kdy Ennio Morriconne napsal + Ectasy of gold, ale to patří k jinému filmu:-), geniální obsazení a herecké výkony - kdo neviděl, tak neví, jak vypadá nejlepší western, jaký kdy vznikl.