Bláznivá, zatracená láska (2011)

Neskutečná romedie!!! Suprová komedie z poslední doby, kterých prostě podle mě moc není a aji kdyby, tak komedií se člověk nepřesytí (těch dobrých!) s relativně hodně prvky romantiky, či takové té pohodové rodinné/randící atmosféry :-) Opravdu pokud chcete vypnout ode všeho či naopak přemýšlet o tom, jak je svět malinakté, mrknite na to. Samy, ve dvou, třech... film pro každou příležitost. Nějak jsem ještě nabité emocema z filmu, takže bych to shrnul do jedné věty: ,,NEVER GAVE UP!"

Green Lantern (2011)

O komiksu, resp. knižní předloze jsem se dozvěděl až s filmem, vím, shame on me, jako vyznavače fantasy, sypu si popel na hlavu :/ Každopádně je mi strašně líto, jak může někdo definici: ,,omezen jen vlastní představivostí" využít tak málo. Možná to je tím, že mě baví fantasy a když je čtu, tak mám u nich hodně bujnou představivost, hlavně co se magie a kouzel týče, ale být omezen jen vlastní fantazií a zůstat u horské dráhy, kulometu, pružin, motorvky, stěny a supermanova stylu lítání mi přijde fakt málo :( V tomto ohledu mě to strašně zklamalo (vím asi jsem moc náročné fantasy user O:-) ). Ještě teda vztah hlavních hrdinů mohl být trošku vlažnější... po hodině filmu jsem přemýšlel, jestli si vůbec daj pusu... Každopádně pro mladší členy rodiny, flegmatický nebo silně nenáročný diváky a lidi bez fantazie si myslím, že to může být suprové film a někteří takoví by z toho mohli být i na větvi ;-)

Constantine (2005)

Máti rádi charismatického Lucifera a tajmně pekelnou atmosféru spojenou tak trošku víc s religionsitickou tématikou? Dejme tomu, ale Constantine, John Constantine je prostě pojem, které stojí za to znát a vidět! A to nemluvím o všech těch dalších věcech, které jsou ve filmu a slovy se těžko popisujou. Například tu neskutečnou parádičku, jak se po 2. vyhnout peklu, málem se dostat do nebe a nakonec obživnout... Nebudu vám vypisovat děj, páč byste přišli o hodně. Kupodivu todle je jeden z mála filmů, které jsem za svůj život viděl několikrát a vždycky jsem se na něj těšil stejně, ne-li víc než předtím :-) K tomu všemu nutno přičíst trio: Rachel Weisz, Keanu Reeves, Peter Stormare a jejich parádní sekundanti = super zážitek a přemýšlení o tom, na který krásný večer, si vás Constantine zase zarezervuje 8-) Jo a vykašlete se na ty sebevraždy, pak se do nebe fakt nedostanete :P

Počátek (2010)

Stručně a jednoznačně: Rádi sníte? Máte HODNĚ bujou fantazii? Vymýšlíte si ve snu svoji realitu? Baví vás to? Jste naštvaní jak hrom, když vás někdo probudí ze snu? Naopak jste rádi, když vás něco probudí ze snění a podaří se vám pak znova usnout a ještě sen vylepšit? Tak si domluvte schůzku s Mr.Cobb a uvidíte, jak dál ;-) Anyway, film u kterého bude pekleně šrotovat ve vaší mozkovně a nenechá vám ji vychladnout minimálně následující 2,3 dny, u mé maličkosti 2, skoro 3 týdny :) A nejen proto, že v drtivé většině vám jedno shlédnutí opravdu stačit nebude! A na co nesmím zapomenout, tak Hansův soundtrack je taková pecka, že bych se to slovy nevyjádřil ani na několik A4. Jeho sladění se scénami a po dokoukání filmu asi sto hodin přehrávání v kuse furt dokola... Jo, vím, ujetý, ale úžasný! Nemůžu si pomoct a mám takové pocit, že spousta z vás na tom bude stejně ;-) Must see category! PS: Vyčerpávající komentář, s kterým se nemám problém ztotžnit od: Blizzard Enjoy 8-)

Noc v Roxbury (1998)

Ať si říká kdo chce co chce, jeden z nejlepších filmů, co člověku zvednou zaručeně vždycky náladu nehledě na to, jak moc je to reálný nebo pitomý! Někdo určitě bude psát či říkat věci ve stylu, že to nemá hodnotu, náboj, smysl bla bla bla... ale kurňa lidi, dyť je to komedie!!! A kdo má v sobě smysl pro humor (aspoň trošku živější, než ten anglické :P ) a občasný nadšení pro dělání kravin a to strašně ujetých kravin, jako třeba cukaním hlavou do boku v rytmu a sem tam u toho rozbit okýnko u spolujezdce v autě nebo si prostě úžasně zaválet naHadaway a jeho What is love, tak to je film právě pro něj! Rozhodně se neztratí ani při dlouhé cestě s bandou busem nebo někde v chatě na horách a v kombinaci se Zohanem jsou to dva těžce se odreagující filmy ode všeho možnýho a hlavně dva filmy, který vám rozhodně vykouzlí chechotající se smích na tváři vaší i vašich blízkých! U mě 100% ale abych byl objektivní, tak to nechám na 90% :D Proč? Protože takových správných (a ne trapných! ) komedií je fakt málo :( PS: Šaháš mi na prdel?! :D

Eragon (2006)

Kdysi jsem byl celkem zvědavé na to, jak bude tak skvělá knížka vypadat. Měl jsem pocit, že by to snad mohlo byt lepší než LotR, bohužel, opak je pravdou... Osobně nejsem vůbec zastánce filmů točených podle knížek, ale todle... tak zmršenou knížku jsem neviděl. Proto prosím nesuďte knihu podle filmu (NIKDY!) a v tomto případě už obzvlášť ne. Kniha jedna z těch oblíbenějších... film 1* za snahu :(