Záhada Blair Witch (1999)

Blair Witch má úžasně budovanou atmosféru, hrůza se budí pouze náznaky a hlavně zvukem a funguje to výtečně. Herci podali výborný výkon a ve spojení s úmyslně amaterskou kamerou se zdá, jakoby to opravdu byla skutečnost. Nutno zmínit také jedno z nejpůsobivějších ukončení, co jsem kdy v hororu viděl. PS: Mám pocit, že většina kritiků Blair Witch se v tomto filmu vůbec nezorientovala, protože jejich výtky jsou často zcela nesmyslné.

Svědectví (1994) (seriál)

První díl byl vynikající, ostatní postupně sestoupily do naprostého bahna. Logiku a atmosféru nahradilo klišé a nuda.

Zhubni! (1996)

Drsný horor, ve kterém není téměř žádná kladná postava. Velmi originální příběh, výborný Robert John Burke v hlavní roli, mnoho nápadů a brutální závěr. "Acid, bitch!"

Kočičí oko (1985)

Skvělá kuřácká povídka s Jamesem Woodsem.

Věk zrady (1993) (TV film)

Povedená mysteriózní detektivka situovaná do antického Říma. Obr Mathias Hues v nezvykle neakční roli.

Záskok (1994)

Film, který vizuálním zpracováním, stylem humoru a téměř pohádkovou atmosférou opravdu hodně připomíná tvorbu Tima Burtona. Škoda jen několika hluchých míst ve scénáři. Hercům nelze vytknout vůbec nic.

Shocker (1989)

Masového vraha popraví na elektrickém křesle, ovšem jemu se podaří absorbovat se do elektrické sítě (!!!) a následně do televizního vysílání. Čas pak tráví vyskakováním ze elektrického vedení a zabíjením lidí... Opravdu netuším, jak na takový nesmysl mohl přijít někdo jako Craven (jestli to myslel z legrace, pak se omlouvám, nepochopil jsem to). Jediná věc, která Shockera drží nad hladinou, je nechtěný humor a docela povedené hlášky.

Kožená tvář (1990)

Jeden z nejlepších splatterů. Všechno je výrazně přehnané - kam by normální filmař dal jednu mrtvolu, tam tvůrci Leatherface dali hromadu mrtvol a kostí a zasypali vnitřnostmi. Atmosféra je velmi "monstrózní" a v některých částech filmu by se dala krájet. Přesto na vás prostřednictvím četných vtípků autoři pomrkávají, že to všechno není myšleno úplně vážně. Pochvalu zasluhuje také dobře zpracované úvodní titulky s hudebním doprovodem, který mi ještě dlouho visel v hlavě. Doporučuju.